Inseminoid (Horror Planet) (1981)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Metalcandyman
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.333
Αντιδράσεις
5.968
Mια ομαδα απο επιστημονες πηγαινουν για να εξερευνησουν εναν πλανητη που βρισκονται κατι ερειπια απο εναν αρχαιο εξωγηινο πολιτισμο.Καθως φτανουν εκει και αρχιζουν την εξερευνηση μια γυναικα απο την ομαδα δεχεται επιθεση απο ενα εξωγηινο ον το οποιο την βιαζει και την αφηνει να εγγυο να κυοφορει το σιχαμερο παιδι του.Μετα απο αυτο αρχιζει και επικρατει το χαος και ο πανικος γιατι η γυναικα μετατρεπεται σε μανιακο δολοφονο που καθαριζει ενα ενα τα μελη της αποστολης και πινει το αιμα τους για να ταισει το σιχαμερο ον που κυοφορει.

Καταρχην μετα την εκπληκτικη παρουσιαση μου δεν νομιζω να περιμενει να δει κανεις ενα sci fi θριλερ επιπεδου Alien:PAν ομως περιμενει να δει ενα sci fi θριλερ που βρομωκοπαει 80ιλα με καποιες ψιλοκαλες gore σκηνες,υποτηπωδες σεναριο και ιστορια αλλα και τα μετρια εως κακα ειδικα εφε που γουσταρουμε τοτε να ειναι σιγουρος οτι θα τα δει.Καποιες απο της ερμηνειες ειναι αρκετα καλες κατι που με ψιλοχαλασε γιατι για μενα ωσο πιο κακο τοσο πιο καλο αλλα σε ολους τους αλλους φυσιολογικους ανθρωπους σιγουρα θα αρεσει αυτο :D .Καποια απο τα φτηνιαρικα εφε ειναι ολα τα λεφτα οπως η High tech διαστημικη βαση του πληρωματος που απο την πλαστικουρα μοιαζη σαν διαστημοπλοιο των Playmobil οπως και τους καραψευτικους και καλα κρατηρες αλλα και της εκπληκτικης σχεδιασης διαστημικες στολες :P .Εκει ομως που εβαλαν ολη την τεχνη τους ειναι στα εξωγηινα οντα που η μορφη τους ειναι ολα τα λεφτα :D Καλουτσικη ειναι η μουσικη της ταινιας που εχει και αυτη της καλες και κακες στιγμες της.Ωσοι πιστοι των φτηνιαρικων θριλερ η καλητερα των φτηνιαρικων sci fi θριλερ προσελθεται ολοι οι αλλοι που γουσταρετε ''σαβουρες'' του τυπου Alien μην ασχοληθειτε γιατι η απαραμηλη σε ολους τους τομοις ποιοτητα του Inseminoid δεν ειναι για σας :P

[video=youtube;vztl5-v7BSc]

 
"ολοι οι αλλοι που

γουσταρετε ''σαβουρες'' του τυπου

Alien μην ασχοληθειτε γιατι η

απαραμηλη σε ολους τους τομοις

ποιοτητα του Inseminoid δεν ειναι

για σας"

Χαχαχα Θα προτιμησω να μεινω με τις "σαβουρες" δεν εχω φτασει ακομα σε τοσο μεγαλο επιπεδο για να βλεπω αυτα τα αριστουργηματα! :P
 
Ajax87 είπε:
Χαχαχα Θα προτιμησω να μεινω με τις "σαβουρες" δεν εχω φτασει ακομα σε τοσο μεγαλο επιπεδο για να βλεπω αυτα τα αριστουργηματα! :P
Πολυ κακο αυτο :nono: εχω χασει πασα ιδεα για το γουστο σου :P :P:P:P
 
Οι ταινίες του Norman Warren, σεναριακά σε προϊδέαζαν για b-διαμαντάκια, αλλά τελικά κατέληγαν, στο πολύ κακό για το τίποτα. Πάντως η συγκεκριμένη είναι από αυτές που μου θυμίζουν την vhs εποχή...
 
metalcandyman είπε:
Πολυ κακο αυτο :nono: εχω χασει πασα ιδεα για το γουστο σου :P :P:P:P
Μετα το Black Devil Doll From The Hell ειπα να απεχω λιγο απο την ποιοτητα μην παθω και τιποτα απο την υπερβολικη δοση! :P (Βεβαια τωρα που θα παω στο χωριο εχω κατι φιλους που αγαπανε ποιοτητα και πιστευω κατο θα δουμε :D )
 
Πίσω
Μπλουζα