Invasion of the Zombie Monsters

14.95 EUR για κασσετα ειναι ελαφρως τσιμπημενο
 
+ miniCD

Έστειλα email περιμένω τελικό κόστος με αποστολή :)
 
Η απάντηση που είχα σχετικά με την πώληση του συγκεκριμένου λογισμικού

'At this moment, the game is not available through Bitwise yet, but it will be (hopefully!) very soon. Matra is busy assembling a package for us. As soon as it is in (or as soon as I know more details), I will let you know.'

:xm:

'The game comes inside a big carton box, printed professionally (offset), with a text printed black cassette with the game, an 8 pages manual and a MiniCD containing a TZX to play with emulators, a WAV file with the game sound in case you need to replace the cassette and extras such as the game OST (from Gominolas, composer of classics such as Mad Mix Game or Silent Shadow). If you want I can post some photos for all of you to see the physical version and all its contents.'
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κοιτάξτε τι ήρθε σήμερα... :)

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Πολύ όμορφο πακέτο, πραγματικό κόσμημα για μια συλλογή Speccy. :)

Μόνο αυτό το "Cara A" επάνω στην κασέτα και τα Engrish στο οπισθόφυλλο με χαλάνε λίγο...
 
Εμένα μου φαίνεται ή το artwork θυμίζει έντονα "day of the tentacle" ;
 
θυμίζει θυμίζει Day of the tentacle. Από κάπου έπρεπε να εμπνευστούν οι άνθρωποι. Έχει ωραία χρώματα για Spectrum game.

Εξαίρετη προσπάθεια!!!
 
Μου αρέσει ! Μερακλίδικη δουλειά ! Με γεια !
 
Ναι, είναι ξεκάθαρες οι επιροές από το the day of the tentacle. Νομίζω πως πρέπει να υποστηρίζονται τέτοιες προσπάθειες με στόχο να δούμε κ άλλες τέτοιες στο μέλλον. Είναι πολύ ενδιαφέρον να βλέπεις τέτοιας ποιότητας κυκλοφορίες για τις αγαπημένες μας πλατφόρμες. :)
 
To παιχνιδι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ! Απο τα καλυτερα homebrew για Spectrum εδω και πολυ πολυ καιρο! Μαλιστα διατιθεται πλεον δωρεαν!

http://www.youtube.com/watch?v=kxO6l49AbwA

No excuses! Play it now!
 
Το τελείωσα μέσα σε 3 μέρες από τι στιγμή που έφτασε το original στα χέρια μου. Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλες τέτοιες κυκλοφορίες. Για αυτό και πιστεύω πως πρέπει να υποστηρίζουμε τέτοιες προσπάθειες.

Σίγουρα καλό είναι να κυκλοφορούν δωρεάν τα συγκεκριμένα παιχνίδια αλλά όταν ο άλλος κάνει τέτοια προσπάθεια με συσκευασία και...και...καλό είναι να το επιβραβεύουμε αγοράζοντας το original. :)

Πολύ καλό παιχνιδάκι αν σκεφτεί κανείς ότι όλα αυτά που βλέπεις καθώς προχωράς στα επιπέδα του είναι αποθηκευμένα σε λιγοτερο από 48KB ;)

Όσοι δεν το δοκιμάσατε...Χάνετε :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα