Ipad Mini Ethernet-HDMI

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Υπαρχει περιπτωση Ipad Mini να παρει ιντερνετ με ethernet και οχι με WiFi.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όχι πόσο μάλλον με τον καινούριο βύσμα που βάλανε.
 
ΟΚ thnx ,κριμα.
 
Αλλη ερωτηση ,η Siri ειναι λειτουργικη Ελλαδα; Οσο και να προσπαθησα να μιμηθω αγγλικη προφορα ολο κατι Can't help you απανταει.
 
Δεν έχει σχέση με την χώρα που βρίσκεσαι αλλά με την προφορά σου. Που σημαίνει ότι αν τα Αγγλικά σου είναι Φραγκολιβαδίτικα δε πρόκειται να συννενοηθείτε.

Για PS3 θα ρωτάς για Wii Θα σου απαντάει :)

 
I speak england very best,thnx Ντων,θα φαω καμμια καραμελα για τον λαιμο.

 
Αυτες οι λειτουργιες τυπου Siri πιστευω οτι ειναι μονο για Εφε! Στην πραξη δεν λειτουργουν σωστα (ακομα εστω). Φαντασου να εισαι εξω στο δρομο και να λες "call home" 15 φορες μεχρι να σε καταλαβει, ενω θα μπορουσες να πατησεις 3 κουμπακια.
 
Ο αντίλογος είναι, φαντάσου να μην μπορείς να δεις τα 3 κουμπάκια ή να οδηγείς

το τελευταία για εμάς τους τυχερούς που μπορούμε ακόμα να δούμε :)
 
Δεν μιλαω για ανθρωπους που εχουνε προβλημα ορασης. Εκει υπαρχουν εδω και χρονια φωνητικη κληση, φωνητικες εντολες και κουμπια με χαραξη αν δεν μιλαμε για touch.

Τελος παντων παντα θα υπαρχει αντιλογος, εγω οσους ξερω με iphone δεν εχω δει κανεναν να το χρησιμοποιει περα της περιεργιας να δει πως δουλευει. Στο αμαξι το καλυτερο ειναι να μην μιλας στο τηλεφωνο γενικα :p . Αν εσυ Αντωνη το χρησιμοποιεις το Siri και σε βολευει εγω παω πασο :D .
 
Εγώ πάλι που έχω λιώσει στα γέλια με το βιντεάκι?! :biglaugh:

Και το είχα κατά νου να το ποστάρω κι εγώ! (μιλάμε, είμαστε τρομερή βοήθεια - όχι αστεία! :p )

Παρεπιπτόντως, με το κινητό μου και το Voice Control δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα να καλέσω κάποιον όσο οδηγούσα... Από την άλλη, όλα τα ονόματα στο address book είναι στα Αγγλικά - ομοίως και το iPhone! ;)
 
για δοκίμασε και το google now από το app "google search". Γλώσσα αγγλική εννοείται στη συσκευή και στην εκφώνηση.
 
Μιλάς για iPad, έτσι? :)

Will do με την πρώτη ευκαιρία (φορτίζει!....)
 
Κακιά!Κακιά Apple!Νταντά!! :p

Δεν έχει Siri κτλ. γιατί δεν έχει?Έχει?δεν λειτουργεί όταν μιλάω χάλια Αγγλικά.Τουλάχιστον δεν έκανε την μηχανογράφηση στα Γερμανικά στρατόπεδα συγκεντρώσεων σαν την καλή και αγία IBM.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Noxrider είσαι (μα πολύ όμως) εκτός θέματος
 
Όταν το παρουσίασαν πέρσι το google now διατεινόταν ότι αναγνώριζε το ιδίωμα κάθε εργαζόμενου της google (Αμερικής εννοείται)
 
Ήμουν αρκετό καιρό στο Αμέρικα, οπότε κάτι από το αξάντ, μου 'χει μείνει! :)

Πιάστηκα με διαβάσματα και δεν πρόλαβα! #)

Μου κέντρισες όμως το ενδιαφέρον!....

Α, παρεπιπτόντως: ας κάνουμε για μια φορά κουβεντούλα στο χαλαρό... Δεν είναι ανάγκη κάθε θέμα που αφορά τη σύγχρονη τεχνολογία, να το σπρώχνουμε στο γκρεμό - κρίμας είναι...

Ό,τι offtopic "ξεφεύγει", θα φεύγει (όπερ κι εγένετω).
 
Aπορια ,Ιpad mini συνδεση με TV μεσω HDMI,πρωτον τα διαφορα lighting ports to HDMI στα περισοτερα γραφει συμβατα με Ipad,Ipad 2,Ipod ,Iphone και οχι για το Mini ,ειναι παραλειψη και εννοουμενο οτι ειναι συμβατα με το Mini η δεν το υποστηριζει.


Βου αν στην πρωτη τικαρουμε το ναι,τα επισημα ανταπτορακια εχουν μια αλφα τιμη απο την apple,υπαρχουν και κατι αλλα στο 1/3 της τιμης π.χ στο παρακατω λινκ ,aυτα κανουν δουλεια σε επισημο ios του Μini;;;


 


http://www.ebay.com/itm/Apple-mini-USB-charge-New-iPad-iPhone-4-ipad-2-HDMI-Digital-AV-Audio-Video-cable-/130698470346?pt=US_Tablet_AV_Cables_Adapters&hash=item1e6e3c63ca
 
Τα "παλιά" 30άρια καλώδια είναι φθηνά αλλά δεν κάνουν για το mini. Μέσα στα 30pins του παλιού βύσματος υπήρχε και η HDMI πληροφορορία κάτι που δεν ισχύει σήμερα με το Lighting port.

Το τελευταίο θέλει ειδικό καλώδιο που μέσα περιέχει έναν υπολογιστή, η τιμή είναι υψηλή και η ποιότητα εικόνας χαμηλή (900p) με artifacts. Γι' αυτό το λόγο και δεν θα πήγαινα σε μη επίσημο Digital AV adapter, ίσως να κοίταγα σε κάποιο μεταχειρισμένο από ebay.

Για να μικρύνουν το βύσμα, να το κάνουν πιο σταθερό και χωρίς σωστή "πλευρά", χάσαμε Analog Audio και native HDMI :(
 
Damn,αν και τα επισημα δεν δινουν full capacity ενας λογος περισσοτερος να κοιταξεις απο ασια μερια,αντε το 900p δεν πειραζει σε HD Ready θα παει,αλλα τα artifacts....θα ξανακοιταξω μτχ και επισημα και θα ξαναεπανελθω thnks.
 
Πίσω
Μπλουζα