Jamestown

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
Κλασικο τεστοστερονατο 2D shoot em up.

Δειτε το trailer και καταστραφειτε!


Info
 
Ωραίο φαίνεται. Ειδικά σε μία κατηγορία games που το pc δείχνει να μην έχει πολλά να προσφέρει!!
 
Με πρόλαβες! Μόλις μπήκα για να το ποστάρω! Φαίνεται πολύ καλό. Άλλη μια πολλά υποσχόμενη καλοκαιρινή indie κυκλοφορία.
 
Πολυ καλο φαινεται!!
 
Και πισω απο το παιχνιδι ειναι μια εταιρεια 3 νεων developers, η Final Form Games

Αξιζει να στηριζονται τετοιες προσπαθειες
 
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ο συνδυασμός του μεσαιωνικού - fantasy φόντου με τα high-tech shoot `em up sprites.
 
Αυτή τη στιγμή που γράφω, το έχω και κατεβαίνει στο Steam. Καλή περίπτωση τα 7+ ευρουλάκια. :)

Πρώτες εντυπώσεις (Μετά από 10 λεπτά παιχνιδιού): ΦΟΒΕΡΟ shmup, θυμίζει κάπως Dodonpachi, λογική δυσκολία, κανένα ψεγάδι στο χειρισμό. Τα γραφικά αναμενόμενα, ενώ η μουσική μάλλον επική. Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι το σκορ δεν μηδενίζει όταν χρησιμοποιείς continue (το οποίο βέβαια για πολλούς είναι μάλλον ασήμαντο). Αγορά με κλειστά τα μάτια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τωρα πηρα χαμπαρι οτι ανεβηκε στο Steam το DLC
 
Το ειχα αγορασει και ειχα ασχοληθει ελαχιστα διοτι εκεινη τη περιοδο ξαναεστησα λειτουργικο. Σημερα θυμηθηκα οτι το ειχα ψωνισει.

Τι παιχνιδαρα!

Θα προτιμουσα να μην ειχε Continues. Κατα τα αλλα το παιχνιδι δεν μπορεις να πιστεψεις οτι αναπτυχθηκε απο τρια ατομα! Ακαριαιος χειρισμος, εξαιρετικα γραφικα, μουσικαρα, συμπαθητικο στορυ και ευφανταστο στησιμο universe.

Στα Windows7 64 δεν μου ετρεξε αμεσως. Ζητουσε το OpenAl32.dll. Μπηκα εδω, το κατεβασα (oalinst.zip), το εστησα, μπηκα στο System32 πηρα τα 4 αρχεια που εβαλε, τα εχωσα μεσα στο φακελο του παιχνιδιου και επαιξε μια χαρα.
 
Το jamestown ειναι πανεμορφο και ειναι και παιχνιδαρα.Ειχα φαει χοντρο κολημα αλλα για τα δεικα μου γουστα το παιχνιδι ειναι πανευκολο σε ολα τα επιπεδα δυσκολιας.Για να εχει ενδιαφερον το παιχνιδι πρεπει να παιχτει στο Gauntlet Mode και επιπεδο δυσκολιας Judgement οπου πραγματικα ειναι αρκετα δυσκολο.Μαρεσε πολυ ο τελικος και ειδικα η δευτερη μορφη του η Heart of mars.Kαι φυσικα το κυριοτερο απολα το Highscore να μετρηθη χωρις continue.
 
Πίσω
Μπλουζα