Ken από τη Mattel και άλλοι ''αντίζηλοι'' του Τζον Τζον

soufle είπε:
Και να 'τος επί σκηνής (αααααααα) οι Πολίτσες λυσσάνε ( :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: ),το ακροατήριο παραληρεί (ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!) και ναι!!! Είναι ο Paul!!!!!!!
Έλα ρε σουγβλέεεεε που τα βρισκεις και τα γράφεις..!!! χαχαχααχα Δηλαδή όλες οι Σιντυ μπορούμε να τις λέμε και Πολίτσες??? Δηλαδή στην Ελληνικη έκδοση, την "Ελληνίδα" Σίντυ μπορουμε να την πουμε και Πόλενα??? (όπως Γιώργενα, Μήτσενα, Κώστενα κ.λ.π??) :D : :)

Να σας πω και κάτι...θα κάνω ακόμα πιο Greek την προφορά και σκεφτείτε πως θα λέγανε την Σιντυ στο χωριό.... Πουόλενα.....!! χεχε :p

ΥΓ. Ελπίζω να μην δει αυτο το ποστ η Mytiny, θα με μισήσει για την καζούρα που κάνω στην αγαπημένη της κούκλα..την Πουόλενα..!! :flower: :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον ο Πωλ ειναι πολυ παιδι! Ποιο ωραιος απο τον Κεν. Αν ηταν και λιγο αξυριστος πιστευω θα ηταν τελειος! (γουστα ειναι αυτα, λεμε τωρα :D ).

Σουφλε μου εχω ξεραθει στο γελιο με τον κινεζοκλωνο που μας εδειξες ο οποιος λεει επανω "Saras" κι οχι Sara (της Σαρας δηλαδη, σαν να λεμε της Παναγιωτενας (απο το ολοτελα καλος κι αυτος ο κλωνος) :cool: !
 
Βρε τον Πωλ! Κούκλος το αγόρι της αγαπημένης μας, ε? :dribble:

Soufle μου και makisime απλά υποκλίνομαι για το "Πολίτσες" και "Πόλενα"!! :bow: :rofl: :rofl:
 
κατα τη γνωμη μου ειναι πιο ομορφος ο Πωλ απ τον Κεν,τυχερη η Σιντυ :) ενω η Μπαρμπι οχι και τοσο
 
Συμφωνώ, katerinak! :)

Αλήθεια, soufle μου, ενθουσιάστηκα τόσο πολύ με το νεαρό, που ξέχασα να σου ευχηθώ να τον χαίρεσαι!!! Με γεια σου και εύχομαι σύντομα να βρεις κι άλλους Πολ, έτσι για να αποκατασταθούν οι ισορροπίες!! :D :sealed:
 
http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?14950-Ken-%E1%F0%FC-%F4%E7-Mattel-%EA%E1%E9-%DC%EB%EB%EF%E9-%E1%ED%F4%DF%E6%E7%EB%EF%E9-%F4%EF%F5-%D4%E6%EF%ED-%D4%E6%EF%ED&p=255640&viewfull=1#post255640

Τώρα πρόσεξα την εργαλειοθήκη του Κεν!! Καλά, αυτό το... στοιβαρό αγόρι, έπιασε τα εργαλεία του για να φτιάξει τι???? Ενα παπάκι!! Αχου, τι γλυκός!! :D

Φοβερό αξεσουάρ σουφλέ μου, δεν το είχα δει!
 
Ax!!!! Τι γέλιο έριξα με την Πουόλενα και τον Παναγιώτενο!! Να 'στε καλά βρε παιδιά!!!! Η αλήθεια είναι πως ο Ken είναι κλασσικό California boy σε αντίθεση με τον Paul που βασίστηκε σε πιο ευρωπα'ι'κά πρότυπα, όπως και να χει μου αρέσει και εμένα περισσότερο.... #) #)

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια με ενθουσίασε πάρα πολύ ο Pαul όπως δε φάνηκε καθόλου..... :flower:

mytinyworld είπε:
Τώρα πρόσεξα την εργαλειοθήκη του Κεν!! Καλά, αυτό το... στοιβαρό αγόρι, έπιασε τα εργαλεία του για να φτιάξει τι???? Ενα παπάκι!! Αχου, τι γλυκός!! :D Φοβερό αξεσουάρ σουφλέ μου, δεν το είχα δει!
Χαχαχα!! Δεν το είχα σκεφτεί έτσι!!!!Να σαι καλά mytiny μου!!!
 
Ο μοναδικός μου Κen, τον έχω από πολύ μικρή. Από πίσω γράφει Μattel 1968. Επειδή ήταν ο μόνος κουκλοάντρας που είχα, θυμάμαι ότι έπαιζα καταστρώνοντας ολόκληρες ιστορίες, στις οποίες όλες οι κούκλες, Barbie και Βibi-bo μαζί, σκοτώνονταν ποια θα τον πρωτοπάρει :) Και μου έχει μείνει κάτι που συνέβη μια μέρα στο αεροδρόμιο, όταν τον κουβαλούσα μαζί με άλλες κούκλες, αλλά λόγω έλλειψης χώρου, είχε μπει ψηλά ψηλά στην τσάντα και στον έλεγχο ήταν ο πρώτος που φάνηκε. Τότε η υπάλληλος, τον έπιασε, τον σήκωσε θριαμβευτικά και φώναξε με ενθουσιασμό: Κοιτάξτε, ο Τεν Τεν :brick:

SAM_0157.jpg
 
ο δικος μου Κεν και γαμπρος μαλιστα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας στελνω τον δικο μου Κεν-κεν σε εκδοση γαμπρου...ειναι προσφατο αποκτημα το αγορι!!_DSC0377.jpg

_DSC0373.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα