Kidle Fire Tablet

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Τι να πεις ,οταν βλεπεις ταμπλετα για βιβλία, κόμικς, σειρές, ταινίες, παιχνίδια, σερφάρισμα, εφαρμογές με 145 ευρω σιγουρα καποιοι μας δουλευουν.


Ο Μπεζος τα λεει ολα σε μια προταση,(Ο Τζεφ!)





There are two types of companies: those that work hard to charge customers more, and those that work hard to charge customers less.
Both approaches can work.



We are firmly in the second camp”.


http://www.youtube.com/watch?v=jUtmOApIslE
 
Συμπαθεστατη, αλλα να διαβαζεις comics σε 7'' λιγο δυσκολο. ΙΜΟ για comics 10.1 ειναι must.

Δεν αλλαζω το Archos 101 μου με τιποτα! Θα μου το παρουν from my cold dead hands!

 
Ο Τιραμολα και ο Σεραφινο ηταν σε 5" ιντσες ,lol.
 
Παρα της ενστασεις για αρκετα πραγματα που εχω ωσο αφορα την apple την γουσταρω σαν εταιρια γιαυτο και εχω iphone,κολημενος ομως δεν ειμαι.Φυσικα ipad δεν εχω και δεν με απασχολει να παρω.Το kindle fire ομως φαινεται παρα πολυ καλο και παρακατω παραθετω μια φοτωγραφια με τα χαρακτηριστικα του σε σχεση με τον ανταγωνισμο και συμφωνα με αυτα που βλεπω θα το παρω μολις κυκλοφορησει 100% αν οντως κανει 145 ευρω.200 δολαρια το kindle fire 500 το ipad 2 που θεωρειται και καλα το κορυφαιο με ελαχιστες διαφορες το ενα με το αλλο και οτι το ενα εχει καμερα και το αλλο οχι κατι που δεν νομιζω οτι ενοχλει ιδιαιτερα γιατι δεν πιστευω οτι ωσοι εχουν tablet το πρωτο πραγμα που τους νοιαζη ειναι να βγαζουν φοτωγραφιες.Φυσικα υπαρχουν και οι ''κολημενοι'' που και ολοιδια να ηταν το ipad θα επαιρναν μονο και μονο επειδη ειναι apple.Oπως ειπα παραπανω θα το αγορασω 1000% γιατι με 145 ευρω δεν περνεις ουτε ενα απλο κινητο της προκοπης.Clipboard01.jpg
 
Aardvark είπε:
Ο Τιραμολα και ο Σεραφινο ηταν σε 5" ιντσες ,lol.
Να σου πω την αληθεια, κατι τετοια ποτε δεν τα υπολογιζα για comics.

Σαν καποιος που απο μικρος ανηκε στην "σκληρη γενια", οταν λεω comics εννοω απο Marvel (17cmx26cm) και ανω . Και αυτα οντως θελουν 10.1''.
 
metalcandyman είπε:
με αυτα που βλεπω θα το παρω μολις κυκλοφορησει 100% αν οντως κανει 145 ευρω.200 δολαρια το kindle fire 500 το ipad 2 που θεωρειται και καλα το κορυφαιο με ελαχιστες διαφορες το ενα με το αλλο
lol καλό!

metalcandyman είπε:
.Φυσικα υπαρχουν και οι ''κολημενοι'' που και ολοιδια να ηταν το ipad θα επαιρναν μονο και μονο επειδη ειναι apple.Oπως ειπα παραπανω θα το αγορασω 1000% γιατι με 145 ευρω δεν περνεις ουτε ενα απλο κινητο της προκοπης.
Για άλλη μια φορά "οι άλλοι" και εμείς. Εμείς που δεν είμαστε κολλημένοι αλλά συνειδητοποιημένοι, που ξέρουμε*, που γνωρίζουμε τις ανάγκες μας, που δε πετάμε τα χρήματα μας που με τόσο κόπο βγάζουμε κάθε μέρα, που δε κοιτάμε ταμπελάκια κλπ

Για να προσθέσω κάτι στη κουβέντα που δε ξέρω κατά πόσο θα είναι χρήσιμο.

Όσοι είδαν τη παρουσίαση (όλη ελπίζω μιας και ήταν αρκετά καλή), θα άκουσαν ότι αυτό δεν είναι tablet με την έννοια που έχουν τα ipad, tab, xoom, αλλά ένα Kindle. Δεν σκοπεύει να συγκριθεί μαζί τους αλλά με το Barnes and Noble nook color που παίζει μόνο του στην κατηγορία αυτή τη στιγμή.

Όσοι είναι έτοιμοι να το αγοράσουν ας δουν 1-2 πράγματα μήπως και δε τους βολεύουν, όπως

1. ότι θα πήξουν στη διαφήμιση μιας και χαμηλό του κόστος οφείλεται στο γεγονός ότι συνέχεια θα σου πετάει διαφημιστικά banners

2. ο Silk browser του θα κάνει σχεδόν stream από το Amazon cloud όλη τη σελίδα "έτοιμη" με ότι αυτό συνεπάγεται. Σκεφτείτε τι καλή "βάση" θα φτιάξει το Amazon. Οι γνώστες* φυσικά θα κάνουν disable το acceleration ώστε να μην αφήνουν όλα τα στοιχεία τους στο Amazon αλλά τότε η ταχύτητα του πέφτει αρκετά.

*(ΤΜ)
 
To μηχάνημα δείχνει "κλειστής" αρχιτεκτονικής, αφού δέν αναφέρεται κάν θύρα USB, και δυνατότητα εισόδου user content. Εγώ γι'αυτό πιστέυω ότι είναι φτηνό, αφού όπως δείχνουν τα πράγματα πρόκειται για "αγοραστήρι" της Amazon. Θές μουσική, amazon, ταινιούλα, amazon κλπ. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλα μου μύρισε λίγο κλεισούρα.
 
Πίσω
Μπλουζα