Legend of Wukong: νέο παιχνίδι

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
126
Καθώς είχα παλιότερα αγοράσει το Beggar Prince, μου ήρθε σήμερα χαράματα ένα email από την εταιρία που ανακοινώνει το άνοιγμα των pre-orders για ακόμα ένα παιχνίδι για Megadrive!

Κυρίες και κύριοι, το Legend of Wukong έρχεται τα Χριστούγεννα!

September 27, 2008
After over a year of work, we at Super Fighter Team are proud to officially announce our newest game: Legend of Wukong! In this exciting new role playing adventure game, you will take control of a young boy as he tries to return home after accidentally being sent back hundreds of years into the past! The demon filled world he is faced to explore will certainly overwhelm him unless he can adapt, persevere, and make some valuable allies! Learn more about the game at the official Legend of Wukong website!

Legend of Wukong is a vibrant, new role playing adventure game for use with Sega Genesis and Sega Megadrive videogame systems as well as all compatible systems. Scheduled for release in time for Christmas, 2008, it will mark the second commercial game release for the Sega Genesis in the United States since 1998 (the first being our own Beggar Prince).
Σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρίας, θα είναι συμβατό με όλα τα Genesis και Megadrive μοντέλα, καθώς και τα πιό "εξωτικά" clones τύπου X'Eye, Laseractive κλπ

Και φυσικά θα είναι (όπως ακριβώς και το Beggar Prince) με κανονικό πλαστικό κουτί, έγχρωμο manual και γενικά επαγγελματικού επιπέδου συσκευασία.

product.gif


Το κόστος για την Ευρώπη είναι 43 ευρώ μαζί με τα ταχυδρομικά, τιμή αρκετά λογική για το επίπεδο της παραγωγής και για ένα παιχνίδι που είναι δεδομένο ότι θα γίνει συλλεκτικό. Αν και σε σχέση με τα 46$ που ζητάνε από τους Αμερικάνους, ίσως φανούν και τσιμπημένα με τις τρέχουσες ισοτιμίες. Φαντάζομαι βέβαια ότι επηρεάζει και το αυξημένο κόστος αποστολής καθώς η εταιρία είναι Αμερικάνικη.

Όπως και να'χει εγώ ψήνομαι να το πάρω και αυτό. Και φαντάστηκα ότι μπορεί να ενδιαφέρει και κάμποσους από εσάς. :)
 
Θα τα τσιμπήσω και τα δύο μάλλον! Thanks!!
 
Μα καλά , τι γραφικάρες είναι τούτες ; ! Μήπως το παιχνίδι κάνει και υπερχρονισμό στο Mega Drive ! ! ! !
 
Thanks για την ενημέρωση!

Θα το πάρω σίγουρα!...ευκαιρία ψάχνω να παίξω κανά παιχνιδάκι στo mega drive ii...
 
Γλύκα είναι, αλλά κρίμα που βαριέμαι αυτά τα τζαπανοειδή RPG...
 
Εμένα μου αρέσουν ! Είναι γλυκούλια ! Μου θυμίζουν την εποχή της απθωότητας !
 
Ωραία νέα doc. Πλάκα πλάκα , όλο λέω να παραγγείλω το Beggar Prince κι όλο χάνω τις παρτίδες....

Κι αυτό φαίνεται ενδιαφέρον πάντως. Ίσως να το πάρω πιο νωρίς απο το Beggar :D

Kudos :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα