LELE Toys: Lego-clone σειρά CHIMA

D@redevil

Retired Admin
Joined
31 Οκτ 2008
Μηνύματα
8.888
Αντιδράσεις
578
Με αφορμή αυτό το καταπληκτικό θέμα του αγαπητού Phil, αποφάσισα να δώσω μια ευκαιρία σε unbranded Lego τουβλάκια (ή αλλιώς τα γνωστά: "μάρκα-μ'-έκαψες"! :D )....

Τσίμπησα 2 κουτάκια αγνώστου ταυτότητας κι εταιρείας από ένα ψιλικατζίδικο, όταν πήγα για μια αγγαρεία (με στείλαν για τσιγάρα - γελάστε τώρα! :p )...

Το όνομα της εταιρείας είναι LELE Toys και δεν έχω περισσότερες πληροφορίες. Μέχρι στιγμής, έχω δει κομμάτια μόνο από τη σειρά Chima

Τα κουτάκια είναι μικρά και μαζεμένα.

Τα περιεχόμενα θα έλεγα πλούσια, αν αναλογιστεί κανείς ότι τα κουτάκια κάνουν 4 euro το ένα, όταν τα minifigures των Lego, είναι στα 3 euro: εκτός από τα κομματάκια, μπορείτε να δείτε τα οχήματα (τα οποία έχουν και κάποιο spinning tool), 4 κάρτες για παιχνίδι και φυσικά τις οδηγίες χρήσης!

Μερικές φωτός από κουτί & περιεχόμενα:

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Όταν τα φτιάξω, θα ακολουθήσουν και φωτός από το τελικό αποτέλεσμα! :)
 
Εξαιρετο ευρημα Dare, αν και πολυ φοβαμαι οτι βαδιζουν πολυ ασχημα στα χναρια της Enlighten. Η Lego βγαζει προϊοντα για την ιδια σειρα των Cartoon, με πανω κατω ιδιες υλοποιησεις (φιγουρα/οχημα, καρτες και το spinning tool). Το αντιστοιχου περιεχομενου πακετο φυσικα κοστιζει τουλαχιστον τα διπλασια απλα επειδη γραφει Lego. Πολυ φοβαμαι οτι τα συγκεκριμενα δεν θα βρισκονται πολυ ακομα στην αγορα λογω μηνυσεων απο την Lego.
 
Να είμαι ειλικρινής, το πρόσεξα, γιατί η σειρά Chima είναι μαζί με τα Ninjago (που επίσης "ζαχαρώνω")... Αν αληθεύει αυτό που λες, τότε θα είναι collectibles τα lele-διάρικα! :D

[edit by me] έγινε μετακίνηση σε νέο θέμα http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?27174
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοριζικα και καλοπαιχτα Μαριαννακι!!!! :thumbup:

Το μονο που σου μενει ειναι να ξαναπας για αγγαρεια στο εν λογο ψιλικατζιδικο

και να τσιμπησεις και τα υπολοιπα 4 της σειρας. :D
 
[edit by me] έγινε μετακίνηση σε νέο θέμα http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?27174

@Stayros: Χίλια ευχαριστώ! :D Θα ξαναπάω με μεγάλη μου χαρά - μάλιστα αύριο λέω να περάσω! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αντρίκο μου, χάθηκα με τη συζήτηση! :)

Χίλια ευχαριστώ!

Τα συναρμολόγησα και είναι πανέμορφα!

Εδώ, να πω ότι είναι υποδεέστερα στις λεπτομέρειες (χρωματισμός, πρόσωπα, σώμα κλπ), αλλά η κατασκευή είναι εξίσου συμπαγής.
 
Πίσω
Μπλουζα