Lightgun για LCD (αλλο ενα kickstarter)

Στην τελυταια εκδοση του MegBezel για RetroArch υπαρχει ρυθμιση για Sinden και συμφωνα με κατοχο του συγκεκριμενου Lightgun, παιζει αψογα.
Προσωπικα περιμενω να βρεθει Ευρωπαιος distributor διοτι δεν θελω να μπλεξω με τελωνεια, και οποτ εχω αιμοδιψη ενστικτα να χωνω το PC στην μεγαλη τηλεοραση ή τον προβολεα (νομιζω οτι υποστηριζει και projectors το Sinden) και να κανω χαμουλι

Στο setup που έφτιαξα για το Sinden (αυτό που είχαμε στην έκθεση) είχα βάλει MAME, Model2emulator και RetroArch. Δουλευει μια χαρά στο RA, η μόνη διαφορά ειναι ότι το άσπρο πλαίσιο πρέπει να είναι γύρω από όλη την οθόνη (πιάνει και τα bazels δλδ) και όχι μόνο γύρω από το play area οπως είναι στους υπόλοιπους emulators.
 
Στο MegaBezel το εχουν ετσι
b3b9ef50be4a81ca4c9dcb8813c87e3658983457.jpeg
 
Δεν ξέρω, στην δική μου περίπτωση δεν λειτουργούσε καλά όταν το είχα έτσι, έχανε αρκετά ο στόχος.

Εκτός ίσως αν ρυθμίσεις ολο το setup μόνο για RetroArch και δεν έχεις άλλους emulators. Δεν ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει.
 
Με τρώει η απορία Wally ! Ποιο παιχνίδι ήταν εκείνο στην φωτογραφία ;
 
Terminator 2 αν λες το παραπανω ,το γραφει κιολας βλεπω.
 
Έχω σκοπό να αγοράσω δυο Sinden lightguns. Θέλω να φτιάξω από το μηδέν την καμπίνα Carnevil. To πιο ακριβό στην κατασκευή της καμπίνας είναι τα lightguns.
 
Epic! Μην ξεχασεις να βγαλεις μπολικες φωτογραφιες για να μας κανεις μια παρουσιαση.
 
Πίσω
Μπλουζα