Liposan Για τα χειλη

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.886
Αντιδράσεις
3.882
Οταν σκαγαν τα χειλακια βαζαμε το παρακατω.

Στην τηλεοπτικη διαφημιση θυμαμαι επαιζε εντονα η ατακα "Liposan liposan" δις,ισως θυμαμαι λαθος. :xm:

Εβγαινε και σε διαφορες γευσεις οπως φραουλα.

Δυστυχως ξεχασα να το γυρισω στο εγχρωμο και η φωτο ειναι ασπρομαυρη και δεν θα μπορειτε να απολαυστε το "απαλο ροζ χρωμα". :(

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΩΩΩΩ ναι.... και υπάρχει ακόμα το Liposan! Aardvark καλά θυμάσαι ότι στην διαφήμισή υπήρχε η ατάκα "Liposan Liposan" δις!

Εκτός απο το ροζ υπήρχε και σε μπλε (βουτύρου) για εμάς τα αγοράκια!!

Εγώ δεν τα μπορούσα πότε και δεν έβαζα όταν έσκαγαν τα χείλια μου, άλλα θυμάμαι ότι όλα τα κορίτσια την εποχή εκείνη έβαζαν αυτό με την φράουλα όχι γιατί έσκαγαν τα χείλια τους άλλα πιο πολύ γιατί όταν τις φιλούσαμε μας τρελενε η φραουλογευση! Μονό να το μύριζες σε έκανε να θες να φιλήσεις τα χείλια που το φορούσαν!!!!
 
υπήρχε και υπάρχει και με άρωμα κεράσι αν και την φράουλα την προτιμούσα....
 
Υπάρχει και κρατεί καλά. Μάλιστα βγαίνει σε "γεύσεις" ευρείας γκάμας πια.

Είναι διαχρονική αξία!!!!!!!!!
 
Θυμαμαι και το βουτυρο - κακαο σε συσκευασια-αλουμινοχαρτου που ηθελε ψυγειο!
 
Μπραβο Circleag που θυμηθηκες και το μπλε για τα αγορια,το ειχα ξεχασει και θυμηθηκα που μου το εβαζαν στην σχολικη τσαντα το φθινοπωρο η τον χειμωνα,οποτε εσκαγαν τα χειλη.
 
Σταθερη προτιμηση, εως τωρα, το βουτυρο κακαο. (Αληθεια.. απο βουτυρο και κακαο ειναι και το λεν ετσι 8))

Διοτι.. δινει πιο εντονο χρωμα στα χειλη, και γυαλιζει ;)

Λειπει η γευση μεν :( αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα :p
 
Λορένα είπε:
Σταθερη προτιμηση, εως τωρα, το βουτυρο κακαο. (Αληθεια.. απο βουτυρο και κακαο ειναι και το λεν ετσι 8))
Διοτι.. δινει πιο εντονο χρωμα στα χειλη, και γυαλιζει ;)

Λειπει η γευση μεν :( αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα :p
το βούτυρο κακάο έβγαινε σε τρια χρωματα

λευκό, απαλό ροζ και σοκολατί.

τα δύο τελευταία είχαν μια ελαφριά γεύση φρουτων το ένα -και σοκολάτας το άλλο
 
Σκηνικό από το φαρμακείο που δουλεύει η αδερφή της κοπέλας μου:

μπαίνει άντρας μεσήλικας και, επεξεργαζόμενος το stand με τα προφυλακτικά πάνω σε ένα πάγκο, ρωτάει ένα φαρμακοποιό: "σε άλλες γεύσεις δεν υπάρχουν;".

Ακολουθούν πνιγμένα γελάκια μέχρι που έφυγε και είδε ότι αναφερόταν στα Liposan :D
 
Λορένα είπε:
Σταθερη προτιμηση, εως τωρα, το βουτυρο κακαο. (Αληθεια.. απο βουτυρο και κακαο ειναι και το λεν ετσι;
Ονομάζεται βούτυρο-κακάο γιατί ακριβώς, βασικό συστατικό του είναι, το έλαιο (βούτυρο) του φυτού κακάο που χρησιμοποιείται από ανακαλύψεως της Αμερικής στην κοσμετολογία, για τις ενυδατικές και καταπραυντικές του ιδιότητες!
 
Aardvark είπε:
Οταν σκαγαν τα χειλακια βαζαμε το παρακατω.Στην τηλεοπτικη διαφημιση θυμαμαι επαιζε εντονα η ατακα "Liposan liposan" δις,ισως θυμαμαι λαθος. :xm:

Εβγαινε και σε διαφορες γευσεις οπως φραουλα.

Δυστυχως ξεχασα να το γυρισω στο εγχρωμο και η φωτο ειναι ασπρομαυρη και δεν θα μπορειτε να απολαυστε το "απαλο ροζ χρωμα". :(

fetch


Η τηλεοπτική διαφήμιση άρχιζε με αστραπές και βροντές, έλεγε δύο φορές όπως ειπώθηκε πολύ σωστά "λιποζάν, λιποζάν" και στο τέλος είχε μουσική με απαλές φωνούλες λα λαααααααα..........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Retro διαφημιση απο το αρχειο μου.

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
όπως ακουγόταν το ''liposan'' twice νομίζω πως φαινόταν να απλώνεται σε πάνω και κάτω χείλη πάντως - έτσι μου έχει μείνει. δεν ξέρω αν το θυμάται κανείς άλλος αυτό.
 
Να και η διαφήμιση του... Liposan Liposan :p

Liposan commercial

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι τη διαφήμιση του Liposan! Mου άρεσε περισσότερο με τη φράουλα, σου ερχόταν να το φας!

(1995) Διαφημιστικό / Liposan

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι μια φορά στο στρατό στην Ρόδο που ένας φίλος μου δεκανέας μου ζήτησε να του πάρω Λιποζάν (!) με γέυση φράουλα! (Από την πόλη του το πήρα, γιατί είχε υπηρεσία και εγώ ήμουν εξοδούχος-ήταν απ'τα Χανιά και ήταν πολυβολητής, νομίζω).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα θυμάμαι από παιδί, αν και πλέον σπάνια τα χρησιμοποιώ.

Μικρή, είχα συνέχεια μπουκωμένη μύτη -λόγω ιγμορίτιδας & κατά κανόνα ανέπνεα από το στόμα! Τα χείλια μου επί μονίμου βάσεως ήταν σκασμένα & επί μονίμου βάσεως ήμουν με ένα liposan στην τσέπη. Πλάκα-πλάκα, δεν ξέρω καν αν υπάρχει άλλο αντίστοιχο προϊόν! Μόνο το liposan θυμάμαι.

Νώντα, ευχαριστούμε για τη διαφήμιση!
 
το θυμαμαι κι εγω το liposan με αρωμα φραουλας αλλα επειδη ειχε χρωμα και φαινοταν ντρεπομουν να το χρησιμοποιησω..
 
Πίσω
Μπλουζα