LOCAL TV

Φίλε old fashioned, μιας κι έχεις βγει σεργιάνι να εμπλουτίσεις το υπόφορουμ της Ιδιωτικής τηλεόρασης, θα ήθελα να ξεκαθαρίσουμε πως όλα τα κανάλια που αναζητάς, είναι προγενέστερα του 1995! :)

Σε αντίθετη περίπτωση, τα θέματα θα κλειδωθούν, καθώς το χρονολογικό όριο στο φόρουμ είναι το 1995!

Ευχαριστώ! :)

ΑΑΑ!!! Και κάτι ακόμα: πέρνα κι από εδώ μια βόλτα να σε καλωσορίσουμε κι επίσημα!
 
D@redevil είπε:
Φίλε old fashioned, μιας κι έχεις βγει σεργιάνι να εμπλουτίσεις το υπόφορουμ της Ιδιωτικής τηλεόρασης, θα ήθελα να ξεκαθαρίσουμε πως όλα τα κανάλια που αναζητάς, είναι προγενέστερα του 1995! :)
Σε αντίθετη περίπτωση, τα θέματα θα κλειδωθούν, καθώς το χρονολογικό όριο στο φόρουμ είναι το 1995!
Εγω θελω να μαθω αν γνωριζει κανεις στοιχεια για το καναλι που παρουσιαζω στο θεμα,δηλαδη τοπος εκπομπης,συχνοτητα,σημα και αλλα.

Μηπως πρεπει να παρουσιασω το θεμα σε αλλη κατηγορια κι εχω κανει λαθος;

Επισης ποια ειναι τα χρονικα ορια; Και αλλα θεματα που παρουσιαζονται εδω,αναφερονται σε καναλια που ξεκινησαν πριν το 1995;

Μηπως πρεπει να διαβασω τους κανονες του forum; Μπορω να εχω βοηθεια για να μην μπερδευομαι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
old fashioned είπε:
Εγω θελω να μαθω αν γνωριζει κανεις στοιχεια για το καναλι που παρουσιαζω στο θεμα,δηλαδη τοπος εκπομπης,συχνοτητα,σημα και αλλα.
Εφόσον κάποιος γνωρίζει, τότε λογικά θα ποστάρει τις πληροφορίες του.

old fashioned είπε:
Μηπως πρεπει να παρουσιασω το θεμα σε αλλη κατηγορια κι εχω κανει λαθος;
Όχι, μια χαρά είσαι! :) Απόλυτα σωστός! :)

old fashioned είπε:
Επισης ποια ειναι τα χρονικα ορια;
Ως χρονικά όρια του φόρουμ έχουν οριστεί τα εξής:

-1995: Για όλη τη θεματολογία του φόρουμ

-2002: Για το υποφόρουμ των αγγελιών

-Τρέχον έτος: Για το υποφόρουμ του Next Generation Gaming

old fashioned είπε:
Και αλλα θεματα που παρουσιαζονται εδω,αναφερονται σε καναλια που ξεκινησαν πριν το 1995;
Αυστηρά! :)

Αν υποπέσει στην αντίληψή σου κάποιο κανάλι που να ξεκίνησε τη λειτουργία του μετά το 1995, παρακαλώ να το υποδείξεις σε μένα ή σε κάποιον από τη διαχειριστική ομάδα, ώστε να κλειδωθεί!

Προσοχή: αν κάποιο κανάλι ξεκίνησε πριν το '95 και συνεχίζει μέχρι σήμερα, συζητείται το θέμα χωρίς πρόβλημα! ;)

old fashioned είπε:
Μηπως πρεπει να διαβασω τους κανονες του forum;
Θα σε βοηθήσουν! Μπορείς να τους βρεις συγκεντρωτικά εδώ: http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php

old fashioned είπε:
Μπορω να εχω βοηθεια για να μην μπερδευομαι;
Ανά πάσα στιγμή! :)

Είτε ποστάρεις εδώ την απορία σου: http://www.retromaniax.gr/vb/forumdisplay.php?144

είτε στέλνεις προσωπικό μήνυμα σε μένα / κάποιον από τη διαχειριστική ομάδα! :)
 
D@redevil είπε:
Εφόσον κάποιος γνωρίζει, τότε λογικά θα ποστάρει τις πληροφορίες του.


Όχι, μια χαρά είσαι! :) Απόλυτα σωστός! :)

Ως χρονικά όρια του φόρουμ έχουν οριστεί τα εξής:

-1995: Για όλη τη θεματολογία του φόρουμ

-2002: Για το υποφόρουμ των αγγελιών

-Τρέχον έτος: Για το υποφόρουμ του Next Generation Gaming

Αυστηρά! :)

Αν υποπέσει στην αντίληψή σου κάποιο κανάλι που να ξεκίνησε τη λειτουργία του μετά το 1995, παρακαλώ να το υποδείξεις σε μένα ή σε κάποιον από τη διαχειριστική ομάδα, ώστε να κλειδωθεί!

Προσοχή: αν κάποιο κανάλι ξεκίνησε πριν το '95 και συνεχίζει μέχρι σήμερα, συζητείται το θέμα χωρίς πρόβλημα! ;)

Θα σε βοηθήσουν! Μπορείς να τους βρεις συγκεντρωτικά εδώ: http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php

Ανά πάσα στιγμή! :)

Είτε ποστάρεις εδώ την απορία σου: http://www.retromaniax.gr/vb/forumdisplay.php?144

είτε στέλνεις προσωπικό μήνυμα σε μένα / κάποιον από τη διαχειριστική ομάδα! :)
Ευχαριστω!
 
Φίλε old fashioned το local tv πράγματι υπήρξε εγώ δεν ήξερα την ύπαρξη του άλλα είναι προγεννέστερο του nickelodeon tv. Δεν ξέρω πότε ιδρύθηκε πάντως μετέδιδε νομαρχιακά συμβύλια και δημοτικά συμβούλια. Το 2010 έγινε nickelodeon tv αδεφάκι του MTV Greece και το local έγινε internetikos.
 
το local tv πωληθηκε στον ομιλο ρεστη και απο την συχνοτητα του εκπεμπει τωρα το Nickelodeon ομοιως και το τv πειραιας που πρωτα εγινε smart και μετα πωληθηκε και αυτο στον ομιλο ρεστη και εγινε mtv greece
 
και το mtv greece αρχες του 2016 μετονομαστηκε σε rise tv
 
Το '95 ξεκίνησε και είχε έδρα τα νότια προάστια αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς περιοχή. Έδειχνε δημοτικά συμβούλια από τις περιοχές αυτές (Αργυρούπολη, Ελληνικό, Γλυφάδα κλπ.). Νομίζω ότι εκπομπή έκανε από συχνότητες της Αίγινας καθώς στο κέντρο από συχνότητες του Υμηττού ήταν δύσκολο να το πιάσεις. Το πήρε κάποια εταιρεία αρκετά αργότερα και του άλλαξε την ονομασία σε SBC. Τότε άρχισε να κάνει εκπομπές και από Υμηττό. Λίγο καιρό μετά το πούλησαν. Αρχικά πήρε πάλι την πρώτη ονομασία και τις παλιές συχνότητες που είχε και άρχισε να αναμεταδίδει Nickelodeon και λίγο αργότερα του έδωσαν και επίσημα αυτό το όνομα.
 
Πίσω
Μπλουζα