Mια βοήθεια για ελληνικές σειρές αστυνομικές,μυστηρίου κλπ

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.313
Αντιδράσεις
5.849
Εδω και λιγο καιρο εκατσα να δω καποιες σειρες που σαν ονοματα δεν με ελεγαν και πολλα και δεν τους εδεινα και πολυ μεγαλη σημασια για να ειμαι ειλικρινης.Επειδη ομως ο συγχωρεμενος ο μηνας χατζησαββας ηταν φοβερος ηθοποιος και εδεινε ρεστα οπου και αν επαιζε αποφασισα να της δω τελικα.Οι σειρες αυτες ειναι ''Αμυνα ζωνης'' και ''Νυχτερινο δελτιο'' και πραγματικα μαρεσαν παρα πολυ.Επειδη λοιπον ψαχνω και αλλες τετοιες ελληνικες σειρες να δω Αυτο που θελω απο ολα εσας τα τσακαλια του forum που εχετε παρα πολλες γνωσεις σε τετοιου ειδους ελληνικες σειρες ειναι να γραψετε οτι τετοια σειρα γνωριζετε που να μπορω να την βρω και να την δω φυσικα σε κανενα youtube η αν μπορω να την βρω πουθενα αλλου καταλαβαινετε πιστευω τι εννοω.

Φυσικα για να μην κλειδωθη και το θεμα δεν θελω να γραψετε σειρες πανω απο το 1995 εγω της παραπανω δυο σειρες απλα της αναφερα για να δωσω να καταλαβετε τι εννοω οπως και να μην γραψετε που μπορω να της βρω περα απο το youtube ενοειται αυτο.Αυτο που θελω ειναι να μαθω και αλλες σειρες που μπορει να μη γνωριζω περα απο της γνωστες τιμοθεος κονστας,τζων αυλακιωτης,φονος χωρις ταυτοτητα,ο επισκεπτης της ομιχλης κ.α και αν υπαρχουν σειρες πανω απο το 1995 οπως οι δυο που αναφερα πχ και δεν μπορουν να αναφερθουν εδω λογο του χρονολογικου οριου παρακαλω οποιος γνωριζει να με στειλει ενα προσωπικο μηνυμα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 
Επίσης ένας ακόμα και πιο σημαντικός λόγος για να μην κλειδωθεί το θέμα είναι να αναφέρεστε σε επίσημα κανάλια και όχι σε ιστότοπους με υλικό που παραβιάζει τα πνευματικά δικαιώματα.
 
Αυτο ακριβως το εγραψα και γω γιαυτο ειπα για προσωπικο μηνυμα αν υπαρχει κατι που δεν μπορει να αναφερθει εδω.
 
Θα σου προτείνω κάποιες σειρές που έχω δει και μου άρεσαν πολύ και υπάρχουν όλες στο επίσημο web tv του ΑΝΤ1 (στο αρχείο)

 


"Εις θάνατον" , "Η εκδρομή" , "Ιστορίες από την απέναντι όχθη" , "Ιστορίες μυστηρίου" , "Μια γυναίκα από το παρελθόν" , "Τμήμα ηθών"


 


Αντίστοιχα , από το web tv του MEGA αυτές που μου άρεσαν επίσης είναι οι εξής...


 


"3ος νόμος" , "Ίχνη" , "Το μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη" , "Φόνος χωρίς ταυτότητα"


 


Ελπίζω να σε κάλυψα κάπως...
:)
 
Τυχαια επεσα πανω στην RetroDB στο Ιστοριες με απροοπτο τελος απο τον σκηνοθετη του Θανατος του Τιμοθεου Κωνστα (Τζιμμυ Κορινη οπου ισως σχετιζεται και με τη Μασκα). Βρηκα πολυ λιγες πληροφοριες και δεν εχει τυχει να την δω ποτε μου.

Βλεπω οτι υπαρχει στο YT απο uploader που χρησιμοποιει (δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος) το ονομα του σκηνοθετη.

Θα την παρακολουθησω οπωσδηποτε.

Ισως να ειναι στα γουστα σου Βασιλη.
 

Wally είπε:
Τυχαια επεσα πανω στην RetroDB στο Ιστοριες με απροοπτο τελος απο τον σκηνοθετη του Θανατος του Τιμοθεου Κωνστα (Τζιμμυ Κορινη οπου ισως σχετιζεται και με τη Μασκα). Βρηκα πολυ λιγες πληροφοριες και δεν εχει τυχει να την δω ποτε μου.
Βλεπω οτι υπαρχει στο YT απο uploader που χρησιμοποιει (δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος) το ονομα του σκηνοθετη.

Θα την παρακολουθησω οπωσδηποτε.

Ισως να ειναι στα γουστα σου Βασιλη.
Ναι ρε φιλε ωραιος αυτο ακριβως ζητουσα τετοιες σειρες που και δεν της γνωριζω αλλα και δεν προκειται να της εβρισκα ποτε παρα μονο τυχαια αν δεν της ειχε αναφερει καποιος οπως εσυ τωρα.Θα την παρακολουθησω οπωσδηποτε.
1@tonytony[/USER] Eυχαριστω πολυ φιλος για την απαντηση ολες οι σειρες που αναφερεις ειναι ολα τα λεφτα αλλα ευχτυχως η καλητερα δυστηχως της εχω δει πολλες φορες την καθε μια απο αυτες και λεω δυστηχως γιατι μακαρι να μη της ειχα δει και να της εβλεπα τωρα πρωτη φορα :p

 
Σκοτεινές δυνάμεις από την ερτ το 1976 και το μυστικό του άσπρου βράχου. Δυστυχώς μάλλον δεν υπάρχουν και οι δύο και ήταν πολύ καλές.
 
Επισης απο την ΕΡΤ Η Καθοδος , Η εξαφανιση του Τζον Αυλακιωτη, Διπλη αληθεια, Ποιος σκοτωσε τον Αβελ, Αθωος η ενοχος (ειναι για την υποθεση Παγκρατιδη), Η εκτη εντολη, Το φαντασμα, Κλειστα παραθυρα, Φακελος Πολκ στον αερα, Χειμερινη εξοδος, Μαγικη νυχτα, Τα χαμενα γραμματα, Εκτος Πορειας
 
Πίσω
Μπλουζα