Mama's Boys

Sid.Stavros

RetroActive
Joined
19 Αύγ 2022
Μηνύματα
457
Αντιδράσεις
486
Στην Αναζητηση δεν βγηκε και ειπα να ανοιγω νεο Θεμα να το θυμισω στους παλιοτερους αυτο το Ιρλανδεζικο συγκροτημα.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mama's_Boys


mamas-boys-55a33a9c-4f8a-4083-b61f-37a46b20744-resize-750.jpeg




Το ηλεκτρικο βιολι τοτε ηταν το κατι αλλο.

 
Πανω απο 25 χρονια πριν οταν ειχα δυο κουμασια με περιστερια εχασα εναν καλο αρσενικο και τον επιασε ενας μαστουρας του χωριου που ειχαμε καλες σχεσεις.Οταν πηγα να παρω τον αρσενικο ειχε πανω στο τραπεζι μια κασετα που εγραφε Heavy Metal επιτυχιες και φυσικα καταλαβα πως καποιος του την εδωσε και εγραψε και τον τιτλο γιατι ο τυπος δεν ηξερε να γραφει.Για να με την δωσει ηθελε να την κανουμε τραμπα με ενα περιστερι και του εδωσα ενα γιαβρι δικο μου εναν αρσενικο καργαλατσο το οποιο το ειχα πεταξει αρκετες φορες και δεν ηταν και τιποτα σπουδαιο οποτε θα επερνε δρομο.Ετσι λοιπον αφου πηρα την κασσετα και εβαλα να την ακουσω οντως ειχε καλα κομματια μεσα πολυ καλες επιλογες και εκει που ακουω το ''The Loneliness of the Long Distance Runner'' των Iron Maiden κοβεται στη μεση και στα καπακια ξεκιναει το πονηρη αλεπου του πλανηταρχη και μαλιστα το ρεφρεν με το ξερω τοσα πολλα μυστικα του ερωτα μιλαμε για σουρεαλιστικες καταστασεις μετα το ρεφρεν του Dickinson στα καπακια το ρεφρεν του πλανηταρχη.Εκει λοιπον που ακουγεται το ρεφρεν της πονηρης αλεπους κοβεται ξανα και ξεκιναει ενα κομματι που ιδεα δεν ειχα ποιο ηταν ομως με ειχε αρεσει παρα πολυ και πολλες φορες γυρνουσα την κασσετα εκει για να το ακουω ασχετα που δεν ηταν ολοκληρο.Το κομματι αυτο λοιπον η καλυτερα η κομματα ηταν το ''Νeedle In The Groove'' των Mama's Boys το οποιο εκαθα αρκετα χρονια αργοτερα ποιο ηταν και μετα εμαθα και την μπαντα και τους ακουγα συνεχεια μεχρι και σημερα που μεσα στης λιστες που ακουω οταν παιζω τα αγαπημενα μου Arcades εχω αρκετα κομματια τους.Πολυ καλη μπαντα και πολυ underrated κατα την γνωμη μου.


 
Πίσω
Μπλουζα