Mass Effect 2 - Ps3

Other_Reality

RetroNuts!
Joined
23 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.045
Αντιδράσεις
67
Δέν ξέρω πόσοι το πήρατε γραμμή, κυκλοφορεί εδώ και λίγες μέρες το demo του Mass Effect 2 για το PS3. H bioware μιλάει για την "απόλυτη" έκδοση, η οποία περιλαμβάνει τα DLC που ήδη υπάρχουν στις άλλες πλατφόρμες, σύν ένα interactive comic intro στο οποίο καλείστε να παίξετε το Mass Effect 1 σε...Fast forward !

Tέλοσπάντων, το κατέβασα και το έπαιξα, και μοιράζομαι εμπειρίες. 10 λεπτά εισαγωγή "Previously on Mass Effect" την οποία δέν μπορείς να κάνεις skip (!), κατα τα άλλα χορταστικότατη διάρκεια για demo, αρκετά καλά γραφικά (εγώ τα ίδια με του 360 τα βλέπω - σε καμμία περίπτωση δέν πλησιάζουν το PC φυσικά) και αρκετό screen tearing στα βίντεο/cinematics. Eιδικά με το τελευταίο γίνεται χαμός και πέφτει πολύ κράξιμο στην Bioware, η οποία απο την μία παιανίζει ντουντούκες για την κυκλοφορία του παιχνιδιού στο PS3 και απο την άλλη κυκλοφορεί demo με τεχνικές (κραυγαλέες μάλιστα) ατέλειες. Τώρα το άν είναι στο τελικό παιχνίδι ένας θεός το ξέρει, καθώς επίσημη θέση δέν υπάρχει. Παρόλαυτά, είναι καλή αγορά για κάποιον που δέν το έχει κάπου αλλού, ή το θέλει στο PS3 του για να το απολάυσει στην μεγάλη οθόνη. Κυκλοφορεί στις 21 Ιανουαρίου.

 
me2xboxps3530.jpg


Mass Effect 2 PS3 Demo Analysis
 
Naι, στο 360 πιο φαινεται γερασμενος, στο ps3 με την τεχνολογια που διαθετει εχουν εξαφανιστει οι ρυτιδες.
 
Καλά σε λεπτομέρειες τέτοιες ο καθένας λέει τα δικά του. Π.χ στο PS3 έχει λέει καλύτερες σκιές/framerate...Ή στο τάδε texture έχει καλύτερο ΑΑ. Μπούρδες, screen tearing να μην έχει γιατί το θεωρώ απαράδεκτο και ερασιτεχνικό.
 
Λίγο παραπάνω φωτισμένη να είναι η "συγκρίσιμη" εικόνα σε μια από τις κονσόλες, ορίστε η διαφορά.

Ο κάθε hater μπορεί να βγάζει ότι θέλει. Όπως το slim που γδέρνει τα δισκάκια ή το Jasper που πετάει RROD αν έχεις μισοβαλμένο το καλώδιο ρεύματος.

Μπούρδες, μη τρελαθούμε τελείως τώρα.
 
Άλλη μία ένσταση, είναι ότι θα έπρεπε να "χωρέσουν" και το πρώτο Mass Effect στο Blu-ray, κάτι που έχω δεί να γίνεται σε παιχνίδι μόνο στο Riddick. Eφόσον "ήρθε" το franchise και στο Ps θα έπρεπε να κάνανε τον κόπο, κατα τη γνώμη μου. Φυσικά θα βαριόντουσαν, οπότε πετάξανε ένα interactive comic και με τις υγείες σας. Όπως και να έχει το παιχνίδι αυτό είναι για PC και να παίζει 1920χ1200 και όχι upscaled , όπως παίζει στην θεωρητικά HD ανάλυση των κονσολών. Άλλα ποιός βάζει τώρα το PC στο σαλόνι, να τραβάει keyboards και ποντίκια...Είναι και η παντόφλα στη μέση !
 
Εγώ.

Δεν έχει καλώδια, δεν έχει παντόφλα.

Παρόλα αυτά το game μου την έσπασε αφάνταστα. Γερνάω μάλλον!!!!!!
 
Other_Reality είπε:
Άλλη μία ένσταση, είναι ότι θα έπρεπε να "χωρέσουν" και το πρώτο Mass Effect στο Blu-ray, κάτι που έχω δεί να γίνεται σε παιχνίδι μόνο στο Riddick. Eφόσον "ήρθε" το franchise και στο Ps θα έπρεπε να κάνανε τον κόπο, κατα τη γνώμη μου. Φυσικά θα βαριόντουσαν, οπότε πετάξανε ένα interactive comic και με τις υγείες σας.
Αγνοείς μια λεπτομέρεια,στο πρώτο mass effect έχει βάλει το χεράκι της και η microsoft , υπάρχει πρόβλημα με τα copyrights και για αυτο δεν θα βγεί ποτέ το πρώτο στο ps3.
 
Πίσω
Μπλουζα