Metal fanzines

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

pitsunami

RetroAdept
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
838
Αντιδράσεις
13
[edit] Το παρων κλειδωθηκε καθως ειναι εκτος χρονολογικων οριων του φορουμ (1995) [edit]

Καθαρίζοντας λίγο το χάλι που ονομάζω σπίτι βρήκα τα ωραία μου metal fanzines και μιάς και κλείνει 10 χρόνια σήμερα είπα να ανοίξω το threadακι να μαζέψουμε ότι έχει ο καθένας γιατί δυστήχως έχω χάσει πολλά...

Ξεκινάω λοιπόν με το πρώτο τέυχος του steel conjuring...

Ένα fanzine με επικό χαρακτήρα και τρομερές συνεντέυξεις. (brocas helm, demon, domine,lordian guard,sky lark,marauder κ.α.) ,reviews και άλλα θέματα. Γραμμένο στα αγγλικά και ασπρόμαυρο.

Συντελεστές: Μανος κουφάκης,κώστας οργανόπουλος,σπύρος αθανασόπουλος, θεοδόσης μίρας,wizard c.s.,leatherface,nig' sentinel.

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο θέμα αυτό! Εύγε :)

Εκείνη την εποχή έγραφα κι εγώ σε ένα fanzine, το "Seventh Sign", το οποίο όμως δεν ήταν εστιασμένο στο epic αλλά κάλυπτε όλα τα genres του metal.

Τί μου θύμησες τώρα.. Παρά το τρέξιμο για συνεντεύξεις, συναυλίες, ομαδικά reviews στο σπίτι της εκδότριας Έλενας Τσαρούχη κλπ, ήταν ωραίες εποχές τότε.
 
Εχω αρκετά στο σπίτι μου και σχεδόν όλα τα τευχη του Seventh sign. Μερικά ακόμα είναι το Singing swords, Knights of the sunrise (με μπόνους cd tribute στους Manowar) και η Ραψωδία των θεων.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα