Metal Slug 7

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Aardvark
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
15.032
Αντιδράσεις
4.249
Ναι το 7 μερος του θρυλικου 2D action shooter ειναι γεγονος ,τα ασχημα νεα ειναι θα βγει μονο για DS.

Δυστυχως ειναι το πρωτο της κανονικης σειρας που δεν θα βγει σε arcade αλλα σε κονσολα (τα metal slug advance GBA και τα Metal slug 3D PS2 δεν ανηκουν στην 7αδα).

Τουλαχιστον αν εβγαινε σε PSP θα το παιζαμε και στην τηλεοραση μας.

Για τα χοντροκομμενα πιξελ ,φταιει το DS :D σε κινηση παντως τα πραγματα θα δειχνουν καλυτερα.

2001345524166119957_fs.jpg


2001353256378291087_fs.jpg


2001317498298094100_fs.jpg


Και να μην ξεχνιoμαστε θελουμε το Metal Slug 6 στο ΜΑΜΕ ,πολυ το αργησαν.
 
Εχω χάσει τη μπάλλα με τα MS. Το τελευταίο που είχα παίξει ήταν το X σε εμουλάτορα. Θυμάμαι ότι ήταν συνδυασμός των 1,2 και 3. Βγήκε 4,5 και 6; Παίζουν σε emus;
 
είναι κοντοκομμένα γιατί η φωτογραφίες είναι 5 φορές ποιο μεγάλες από την οθόνη του ds..
 
Metal Slug!!! Παιχνιδαρες. Μαζι με το In The Hunt, τα αγαπημενα μου side scrolling shooters.
 
sto PS2 yparxei syllogh apo to 1 eos to 6... to lene Metal Slug Anniversary , gia ta 10 xronia Metal Slug
 
Rygar: τα MS 4,5 παίζουν στο ΜΑΜΕ

Επίσης η συλλογή που λέει ο keropi υπάρχει και για PSP και (νομίζω...) και για Wii
 
Η συλλογή που λέει ο keropi υπάρχει για το Wii, και έχουν (νομίζω) το 6 στην virtual console.

Το metal slug 7 πότε αναμένεται να κυκλοφορήσει στο DS?
 
"Only announced a few days ago, Metal Slug 7 is tucked away in a quiet corner of SNK's booth. Which is tucked away in a quiet corner of TGS. Which is a pity. Because it's everything you'd expect of Metal Slug on the DS. As in, it's great. Same old Metal Slug, same old controls, except now the bottom screen is devoted to a "map" of the current level, which is revealed as you progress. Can't think of why exactly it does that, but I guess it looks nice, and they had to put something down there."

2004133409560068048_fs.jpg
 
Rygar είπε:
Εχω χάσει τη μπάλλα με τα MS. Το τελευταίο που είχα παίξει ήταν το X σε εμουλάτορα. Θυμάμαι ότι ήταν συνδυασμός των 1,2 και 3. Βγήκε 4,5 και 6; Παίζουν σε emus;
To metal slug Χ δεν ειναι ακριβως συνδυασμος των 1,2,3 αλλα

"It was released in 1999 for the MVS arcade platform and is a remixed/upgraded/spin-off version of Metal Slug 2 that utilizes the game engine from Metal Slug 3. It is the pseudo-third title in the series. It was also ported to the Sony PlayStation."

Διαφορες με το 2 εδω http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Slug_X

Amigos είπε:
είναι κοντοκομμένα γιατί η φωτογραφίες είναι 5 φορές ποιο μεγάλες από την οθόνη του ds..
Σωστο εβαλα το DS μπροστα στο μονιτορ και ειναι τουλαχιστον 3,5 φορες. :D

keropi είπε:
sto PS2 yparxei syllogh apo to 1 eos to 6... to lene Metal Slug Anniversary , gia ta 10 xronia Metal Slug
Η συλλογη λεγεται "Metal Slug Anthology" anniversary ειναι της Lara. :D

theoritikos είπε:
Η συλλογή που λέει ο keropi υπάρχει για το Wii, και έχουν (νομίζω) το 6 στην virtual console.Το metal slug 7 πότε αναμένεται να κυκλοφορήσει στο DS?
Aγνωστο για λιγο ακομα μιας και μολις παρουσιαστηκε. :confused:
 
Άντε μετά από τόσα χρόνια έβαλαν επιτέλους τη δυνατότητα να κουβαλάς 2 όπλα και να τα εναλλάσεις (από ότι φαίνεται από τα screenshot). Το anthology κυκλοφορεί και για Wii και για PSP.
 
Αν δεν κανω λαθος αυτην την δυνατοτητα την ειχε και το 6 ,οχι οτι το εχω παιξει (για λιγο ακομα γιατι το PSP slim που θα παρω θα το συνδυασω με το anthology και παιξιμο σε big ass screen tv :D ) .

Aν περιμεναμε απο το MAME σωθηκαμε.

Περιμενουμε με αγωνια Μetal Slug στο LIVE σε Hi-Def οπως prince of persia και το αναμενομενο street-fighter HD (βγαζει αραια και που κατι καλα η M$ :D ).
 
Στο LIVE καταφθανουν συντομα οι 2 βομβες μεγατονων...

Ikaruga και REZ

nuff said! ;)
 
Ikaruga στο M$ Live....Ιεροσυλια....τσ τσ τσ τσ
 
Βγήκε 7!!Πότε γιατί εγώ έχω μείνει στο 3...Πως περνάει ο καιρός ρε παιδί μου!! :D
 
φαίνεται πολύ καλό.. για να βγάλω λίγο έξω την M3...
 
Το metal slug είναι ένα απο τα παιχνίδια που μου αρέσει. Παρ'ολλα αυτά μου θυμίζει τον Jason και τον Freddy. Ότι και να γίνει αυτό το πράγμα δεν πεθαίνει ποτέ it just keeps on and on...
 
Ρε παιδιά,το φοβερό με το Metal slug είναι ότι έφτασε στο Νο 7,με ουσιαστικά ελάχιστες,υποτυπώδεις αλλαγές μέσα σε όλα αυτά τα sequels...!

Aν δηλαδή έβαζες όλες τις πίστες μαζί από όλα τα παιχνίδια,μάλλον δε θα καταλάβαινες και πολύ τη διαφορά....!!!
 
...έλα όμως που συνεχίζουμε να παίζουμε σαν τρελλοί!!!

Το DS-only όμως με χάλασε... :(
 
Πίσω
Μπλουζα