Midnight (1982)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας RIO
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
22.545
Αντιδράσεις
76.242
Προβολή συνημμένου 136226

Η Μelanie είναι μια κοπέλα που θα το σκάσει από το σπίτι της, για να αποφύγει τη πολιορκία του μεθυσμένου πατριού της. Στο οτοστόπ που θα κάνει θα γνωρίσει δυο φιλικούς νεαρούς, οι οποίοι θα την πάρουν στο φορτηγάκι τους. Καθώς και σε αυτούς αρέσουν τα ταξίδια και η περιπλάνηση, οι τρεις τους θα γίνουν αμέσως φίλοι. Όταν όμως θα φτάσουν σε μια απομονωμένη περιοχή και σταματήσουν για να αγοράσουν μερικά τρόφιμα, θα δεχτούν την προειδοποίηση ενός μαύρου ιερέα, που θα τους πει να μην κατασκηνώσουν εκεί κοντά. Αυτοί δεν θα δώσουν ιδιαίτερη σημασία και θα αποφασίσουν να κοιμηθούν σε υπνόσακους στο δάσος. Το πρωί όμως θα δεχτούν την επίθεση δυο παρανοϊκών τύπων, που φορούν αστυνομικές στολές. Αυτοί θα σκοτώσουν εν ψυχρώ τους δυο νεαρούς και θα απαγάγουν την Melanie. Στην συνέχεια θα την μεταφέρουν σε μια καλύβα και θα την φυλακίσουν σε ένα κλουβί, μαζί με μια ακόμα κοπέλα. Οι δυο μανιακοί μαζί με την ιέρεια αδελφή τους είναι μέλη μιας σατανιστικής οργάνωσης και θέλουν με το αίμα των θυμάτων, να αναστήσουν την μουμιοποιημένη μητέρα τους! Η μόνη ελπίδα για την Μelanie είναι ο μετανιωμένος πατριός της , ο οποίος ψάχνει να την βρει.

Ξεχασμένη ταινία τρόμου του John Russo, ο οποίος μαζί με τον George Romero είχαν γράψει το σενάριο της θρυλικής ταινίας The Night of the living Dead (1968). Ενδιαφέρουσα εισαγωγή, κάποιες καλές σκηνές gore και συμπαθητικές ερμηνείες από γνωστές φάτσες , όπως η Melanie Verlin ( Monkey Shines), John Amplas ( Martin ) και Lawrence Tierney ( Reservoir Dogs).

Τίτλος της ελληνικής VHS .... " καθάρματα πουλημένα στον Σατανά " !

http://www.imdb.com/title/tt0082744/

Προβολή συνημμένου 136227

Προβολή συνημμένου 136229

Προβολή συνημμένου 136230

Εικόνες : www. av maniacs.com

[video=youtube;Msyt-mj3r1M]

 
Χαχαχα!!!! Μονο και μονο για τον ελληνικο τιτλο respect! :P

Δεν την εχω δει, αλλα εχω δει πολλες παρομοιες..

Ευχαριστουμε για την παρουσιαση συνονοματε! :)
 
viking4a είπε:
Χαχαχα!!!! Μονο και μονο για τον ελληνικο τιτλο respect! :P Δεν την εχω δει, αλλα εχω δει πολλες παρομοιες..

Ευχαριστουμε για την παρουσιαση συνονοματε! :)

Τίποτα Viking ..... :)
 
Αρχικη μιση ωρα με 40 λεπτα να θελεις να βαρεσεις ενεση στο ματι απο την βαρεμαρα,ανυπαρκτο γυμνο και πικαντικες σκηνες,σχεδον ανυπαρκτο gore,βιαιες σκηνες και δραση γενικοτερα ωστε να δωσουν καποιο ενδιαφερον,καθολου αστειες και αφασιακες σκηνες και καταστασεις που περιμενω πως και πως να δω οπως εχω δει σε εκατονταδες αλλες φτηνιαρικες ταινιες τρομου που εχω παρακολουθησει και της γουσταρω τρελα.Με λιγες λεξεις για μενα το midnight ειναι χασιμο χρονου και το λαθος να την ξαναδω δεν προκειται να το κανω.
 
Πίσω
Μπλουζα