Mini Αφιέρωμα: Amiga 1200

Επανέρχομαι στο θέμα γιατί θέλω κάποιες πληροφορίες ως μελλοντικός κάτοχος μιας Amiga 1200 ! Τί θα χρειαστώ για να τη συνδέσω σε monitor PC ή σε TV ; Εχω σε μοφή adf αλλά και whd πολλά games στο PC. Πώς θα τα περάσω για να τα παίξω στην Amiga ; πχ Τις adf πώς θα τα γράψω σε δισκέτες Amiga ; Υπάρχει σκληρός δίσκος για να τα περάσω σε μορφή whd και πώς γίνεται αυτό ; Συγνώμη αν σας κούρασα με τις ερωτήσεις μου αλλά δεν είχα αποκτήσει ποτέ Amiga μικρός και τώρα θέλω να τα ζήσω όλα αυτά !
 
Φίλε μου δεν είναι κουραστικό να ρωτάς. Κουράζεις όμως ενα θρεντ άσχετο μ'αυτό που ρωτας. Ανοιξε καινούριο με ακριβώς αυτό το θεμα και θα σου απαντήσω κι εγώ. Υπαρχουν λύσεις για όλα όσα ρώτησες, αλλά εγώ προσωπικά εδώ δε θα απαντήσω.
 
Ευχαριστώ για την πληροφορία! Μόλις βγει σε στοκ ξανά στο amigakit την πήρα..Τραγικό λάθος να την πουλήσω πρίν χρόνια!!!
 
Δεν ειχα ποτε 1200, μονο την ειχα δει μια φορα απο κοντα και δεν θυμαμαι πολλα. Τοτε ηδη ειχα πισι :)

Σημερα φαινεται μεν ρετρο αλλα και πολυ πιο προχωρημενη και ωριμη απο την 500 που θυμαμαι μικρος. Ενας πολυ ομορφος συνδυασμος.

Ως τωρα την εχω εξερευνησει μονο μεσω emulator!
 
Πίσω
Μπλουζα