[Mister P] Fish-catcher - Αστείος ψαράς

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.955
βρηκα στο διαδικτυο φωτογραφιες απο ενα παιχνιδι που λεγεται "αστειος ψαρας" της ελληνικης εταιριας mitroplast.

Μαλλον θα υπαρχει καποιος μηχανισμος που να "δυσκολευει" τον ψαρα να πιασει το ψαρι,μπορει πχ.να τον ριχνει απ τη βαρκα στο νερο κανοντας ακροβατικα πριν την πτωση κι ετσι να εξηγειται ο τιτλος "αστειος ψαρας".Εκτος κι αν προκειται για παιχνιδι επιδεξιοτητας

Προβολή συνημμένου 90252Προβολή συνημμένου 90253Προβολή συνημμένου 90254Προβολή συνημμένου 90255Προβολή συνημμένου 90256Προβολή συνημμένου 90257
 
Αυτό το παιχνίδι μου θυμίζει λίγο δεκαετία του 50. Πολύ χαριτωμένο. Αυτή η εταιρεία νομίζω κατασκεύαζε και αυτοκινητάκια ή κάνω λάθος?
 
katerinak είπε:
βρηκα στο διαδικτυο φωτογραφιες απο ενα παιχνιδι που λεγεται "αστειος ψαρας" της ελληνικης εταιριας mitroplast.Μαλλον θα υπαρχει καποιος μηχανισμος που να "δυσκολευει" τον ψαρα να πιασει το ψαρι,μπορει πχ.να τον ριχνει απ τη βαρκα στο νερο κανοντας ακροβατικα πριν την πτωση κι ετσι να εξηγειται ο τιτλος "αστειος ψαρας".Εκτος κι αν προκειται για παιχνιδι επιδεξιοτητας
Οπως φαινεται, το μοτερ ειναι στο ψαρι και η "πετονια" ειναι το καλωδιο. Αρα το ψαρι τραβαει τον ψαρα με τη βαρκα αναποδα.

spirtoulis είπε:
Αυτό το παιχνίδι μου θυμίζει λίγο δεκαετία του 50. Πολύ χαριτωμένο. Αυτή η εταιρεία νομίζω κατασκεύαζε και αυτοκινητάκια ή κάνω λάθος?
Και πολλα αλλα...

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?1922-%CCister-P-%28%CC%DF%F3%F4%E5%F1-%D0%29&highlight=mister
 
ομορφο παιχνίδι...

ευχαριστουμε!
 
Πίσω
Μπλουζα