MLS iQTalk το πρωτο ελληνικο smartphone

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.883
H ΜLS πληροφορικη ανακοινωσε την δημηουργια και κυκλοφορια το επομενο διαστημα του πρωτου ελληνικου κινητου τηλεφωνου.Το ονομα του κινητου ειναι MLS iQTalk και συνδιαζει τεχνολογιες αναγνωρισης φωνης(talk)και τεχνιτης νοημοσυνης(iQ).Θα μπορει ο χρηστης μονο με φωνητικες εντολες να στελνει μηνυματα να περνει τηλεφωνο να βλεπει τα mail του αλλα και φωνητικη πλοηγηση στο δρομο.Καποια απο τα χαρακτηριστηκα του τηλεφωνου ειναι μεγαλη οθονη αφης 4,3ʼʼ καμερα 5MP με autofocus και flash και λειτουργικο Android 2.3 (Gingerbread).Η cosmote το εχει ηδη στης λιστες της ως ενα απο τα κινητα που θα εμφανιστουν στην αγορα το επομενο διαστημα.Τιμη δεν εχει ανακοινωθη αλλα ακουγεται κατι για 230 με 250 ευρω. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=20271613

Προβολή συνημμένου 54017
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμ! Η MLS είναι από τις γνωστές εταιρίες στον ελληνικό χώρο...

Θέλω να την προτιμήσω για δεύτερο κινητό, αλλά η τιμή είναι ....κάπως (και μάλιστα για πρώτη προσπάθεια! :( ). Πολύ πρόσφατα, μια φίλη μου αγόρασε κινητό Huawei με ~160 EUR (αν θυμάμαι και καλά...).

Υψηλή τιμή για Ελληνικό προϊόν... Καλό θα ήταν να το ξανακοιτάξουν το θέμα του κόστους.

Εντούτοις, το σηματάκι του Νέμο, τα λέει όλα! ;)

Congrats στους ανθρώπους - μακάρι να "πιάσει"!
 
Η τιμή για το μέγεθος και αυτά που προσφέρει δεν μπορεί να κριθεί σαν κακή. Μια χαρά τη βρίσκω και αν η MLS μπορέσει και δίνει το κινητό σε συνεργασία και με άλλο πάροχο, θα πάει καλά.

Εύχομαι τα καλύτερα πάντως. Μπράβο τους.

Βασικό στοιχείο η φωνητική αναγνώριση στα Ελληνικά και εξελληνισμός του λειτουργικού. Όμορφα.
 
Μπορεί να το χτυπίσω, έτσι για τη τιμή των όπλων. Αν το κουτί έχει και Ελληνικά τότε δεν υπάρχει περίπτωση, θα το πάρω κι ας μη το χρησιμοποιήσω ποτέ (έχω ήδη αξιοπρεπέστατο κινητό).
 
Πίσω
Μπλουζα