MotorStorm Arctic Edge

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.886
Moλις απεκτησα το αποκλειστικα για PS2-psp "MotorStorm Arctic Edge" ,το ηθελα μονο και μονο για να δω το downgrade των γραφικων απο το PS3 στο Ps2.

Ναι ειμαι αναποδος. :D
Kαι εκτος απο αυτο το πρωτο Motorstorm ειναι pure fun!!!

To εβαλα και σε επιλογη γλωσσας ειχε τα ελληνικα....Σοκ 1ο

Η Σονυ παρουσιαζει μπλα μπλα ολα γραμμενα σε cool γραμματοσειρα στα ελληνικα και μετα ακουω:

“Στα όρια του αρκτικού κύκλου, οι ατρόμητοι έχουν πάρει θέσεις. Μια νέα συναρπαστική πρόκληση τους καλεί σε έναν αγώνα γεμάτο συγκινήσεις”.

Ναι ετσι ακριβως ,ελληνόφωνο σπικάζ κατι που εγω ακουσα πρωτη φορα σε παιχνιδι!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Muk5o79JzYA

MotorStorm-Arctic-Edge-Front-Cover-19135.jpg


motorstorm_artic_edge-playstation_2__ps2_screenshots15504msae_trailer_bobcorner.jpg
 
Πλήρως μεταφρασμένα στο PS2 ήταν το Ghosthunter, με τις φωνές των Φίλων για Πάντα, το Athens 2004 με τον Γιάννη Καραλή και παλαιότερα στο PS1 και το PC το Kick Off με τον Γ. Μητσικώστα και το FIFA 2001 με τον Χ. Σωτηρακόπουλο.

Προφανώς θα υπάρχουν και άλλα παιχνίδια που μου διαφεύγουν. ;)
 
Υeap ισως να μην ειναι το πρωτο αλλα still ,good job απο την εταιρεια η την αντιπροσωπεια της εδω!!

Το πρωτο ισως να ειναι Brand παιχνιδιoυ που πρωτα βγηκε σε παρουσας γενια κονσολα και το sequel του βγηκε σε παλαιοτερη gen. :D
 
Αυτά είναι γραφίκα απο το PS2 ........ ; Not bad .... :p
 
Κι εγώ το ζαχαρώνω για το psp.. Ειδικά online πρέπει να έχει τρελό χαβαλέ!
 
WOW και πάλι WOW!!!!!!

Δίνει ρέστα οπτικά το παιχνίδι. Από frame rate πως τα πάει AArdy; Επίσης σε σχέση με το αντίστοιχο του PS3 έχει διαφορές σε playablility; Γιατί μόνο τα γραφικά δεν λένε και πολλά τις περισσότερες φορές!!!!!
 
Γραφικως αν εχεις παιξει την εκδοση για Ps3 (δεν υπαρχουν τετοια γραφικα) το παιχνιδι ειναι πισω αλλα για ps2 λενε και παραλενε.

Το Motorstorm εκτος απο τα γραφικα στο Ps3 ηταν γνωστο και για τα Physics του που αυτα ευτυχως παραμενουν ιδια και απαραλαχτα!!! :)
 
Thanks m8!!!!!

Σίγουρα θα είναι από τα πρώτα στο PS3 πάντως!!!!
 
Bλέπω Pooky άλλαξες και την εικόνα σου! Έχεις φάει σκάλωμα με την κονσόλα ε? Το ψήνω κι εγώ το πακετάκι με το GOW 2 και το GT, 100 euro έχει πάει η τιμή...
 
Οντως εχει γινει πολυ καλη δουλεια στο παιχνιδι ,και η Ελληνικη εισαγωγη ειναι εντυπωσιακη!
 
Πίσω
Μπλουζα