Mountaintop motel massacre (1986)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Metalcandyman
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.333
Αντιδράσεις
5.968
H Εβελυν ειναι μια μεσιλικη γυναικα που λογο ψυχικων διαταραχων(εχει σαλταρει εντελως η γυναικα)την εχουν κλησμενη σε ενα ασυλο.Κποια στιγμη θεωρουν οτι εχει γιατρευτη(κουνια που τους κουναγε)και την αφηνουν να φυγει.Αυτη περνει την διευθηνση εννος ξενοδοχειου μαζι με την lorri την κορη της και γενικα με καποια συμβαντα τα περνει στο κρανιο ξαναγυρναει η τρελα(που ποτε δεν χαθηκε)και αρχιζει να πετσοκοβει πελατες και γενικα πολυ κοσμο.

Την συγκεκριμενη ταινια η την μισης η την αγαπας εγω προσωπικα την αγαπαω.εχει αρκετα καλη μουσικη,πολυ καλη ατμοσφαιρα και γενικα εχει οτι χρειαζεται ενα θριλερ για να ειναι οντως θριλερ.Το μονο κακο ειναι οτι η ταινια ειναι καπως αργη και περναει καποια ωρα μεχρι να μπει ο τηλεθεατης στο νοημα.Οταν η Εβελυν κατασκοπευει τους πελατες για να τους πετσοκοψει γυρνωντας κατω απο τα πατωματα μεσα στης κρυφες κατακομβες της ειναι ολα τα λεφτα.

 
Την συγκεκριμένη ταινία την είχα τσιμπήσει σε διπλό dvd ( μαζί με το Initiation ). Πολύ χαμηλού προυπολογισμού, σχεδόν ερασιτεχνική. Πράγματι ήταν αρκετά αργή σε πολλά σημεία. Έχει μια καλή σκοτεινή ατμόσφαιρα, αλλά δεν φτάνει για να σώσει την ταινία...
 
Την ιδια εκδοση με εσενα rio εχω και εγω! Παμθηνη πραγματικα ομως με ατμοσφαιρα!!

Ταιριαζει ετσι να τη δεις αργα τη νυχτα που ολοι κοιμουνται και εσυ δεν εχεις υπνο και παραλληλα να βλεπεις και τηλεμαρκετινγκ!! Ωραια cult αισθηση!!!

(το σκηνικο στο τελος που δειχνει το υπογειο του πανδοχειου ειναι εκπληκτικο!!!)
 
Πίσω
Μπλουζα