mp3 για loading

simonkey

RetroAdept
Joined
9 Ιουλ 2007
Μηνύματα
855
Αντιδράσεις
53
αληθεια τι mp3 να αγορασω για ton spectrummako ?το ρωτησα και στο καφεδακι στην caprise,αλλα το μονο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να παρω καποιο με αρκετη ενταση,εχετε κανενα να μου προτεινετε?πειτε κανα μοντελο....: :help:
 
Ο Wally έχει ένα ipod shuffle αλλά παλιώτερο μοντέλο, με το νεό δεν ξέρουμε τι παίζει με την ένταση.
 
θα παρω ενα transcend ...ρωτησα τον μαγαζατορα για την ενταση και μου ειπε οτι το volume control for db υπαρχει μονο στα ipod!:nervous:
 
Να κάνω μια ερώτηση..Ο 128 που πήρα δεν δουλεύει με την ίδια ευαισθησία που δουλεύει ο 48Κ μάλλον θέλει μεγαλύτερη ένταση γενικός....Ξέρετε κάτι από τους δικούς σας 128άρηδες?
 
Γενικά μπορεί να παίζει η ένταση που χρειάζεται στο φόρτωμα ανάμεσα σε μηχανήματα, ακόμα και όμοια (πχ 48κ).

Αυτό μπορεί να οφείλεται σε 2 πράγματα

1. Διαφορετικό issue πλακέτας

2. Κάποια εξαρτήματα της πλακέτας να έχουν υποστεί κόπωση (πχ δίοδοι, αντιστάσεις κλπ) και να χρειάζεται μεγαλύτερη ένταση στο φόρτωμα.
 
Παιδιά πιστεύω ότι μόλις το divide βγει σε βιομηχανικές ποσότητες και μπορεί κάποιος να το προμηθεύεται άνετα και γρήγορα (όπως υπάρχουν παρόμοια για άλλα retro-μηχανήματα) τότε όλα θα λυθούν και δεν θα ξανασχοληθεί κανείς με mp3 και audio cd...αλλά δυστυχώς αυτή η μέρα θα αργήσει πολύ ακόμα...
 
A όλα κι όλα. Εμένα μου αρέσει και ο παραδοσιακός τρόπος φορτώματος.

Λατρεύω αυτόν τον ήχο :D
 
σωστα αμα δεν ακους τον ηχο........!αλλιως παιζω και σε pc:)
 
Πίσω
Μπλουζα