My Console Cartridge Collection

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.886
Αντιδράσεις
3.882
H πτωχικη πλην προσεκτικα διαλεγμενη cartridge συλλογουλα μου βγηκε μετα απο χρονια απο την ντουλαπα και επι της ευκαιριας ποζαρε και για το Retromaniax.


Bασικα δεν ειναι συλλογουλα ,ειναι παιχνιδια που γουσταρα να παιζω..


 


Να ξεκινησω με αυτην με τα περισσοτερα κομματια (τυχαιο ειναι) του Ν64!


 


attachment.php


 


Να συνεχισω με μια που εχετε ξαναδει αλλα επειδη ειμαι completist (τι ειναι αυτο; ) του Sega Game Gear!


 


attachment.php


 


Kaτι λιγα απο Atari Jaguar....aυτα μεχρι να βρεθει το Alien Vs Predator και το Pitfall something!


 


attachment.php


 


Eπιμενουμε με Αtari ,2600 αυτην την φορα.....δυστυχως πιτσιρικας ειχα και κατι αλλα κομματια που δεν τα βρισκω τωρα!!



Το κατω δεξια το περιεργο ειναι το Tron!


 


attachment.php


 


Kai ξεμπλεγουμε με Sega Mega drive....ειναι και 32Χ και κατι hardcover κουτια τους,τα softcover χαρτοκουτα δεν τα συμπαθω και παρεμειναν ντουλαπα!!


 

 

attachment.php
 

 


attachment.php


 


Πειρασμος να βαλω και αρκετουτσικα Mega CD αλλα ειπα να μην βγω offtopic!



Aυτα μεχρι το επομενο ξεθαψιμο...


 

 

 


 
Όμορφη συλλογή!

Έχουν πέσει τα ματάκια μου σε κάτι "κομμάτια", 1 κι 1! :D

Συνιστώ να κάνεις συχνότερα ξεθάψιμο.
 
Ωραίος ο Aard!

Btw, τα 32Χ πρέπει να είναι τα ομορφότερα εξωτερικά cartdridges...
 
Υπαρχουν ορισμενα πολυ καλα παιχνιδια τα υπολοιπα ειναι για το προσωπικο γουστο του παικτη.Απορια μου ειναι πως γεινεται να υπαρχει το εκπλεικτικο Majora's mask και να μην υπαρχει το επισης εκπληκτικο Ocarina of time:what:
 
Τhanx Ντιντι ,χαιρομαι που σου αρεσαν!!




Btw, τα 32Χ πρέπει να είναι τα ομορφότερα εξωτερικά cartdridges...

Ναι ναι τα παρατηρησα και εγω μετα απο καιρο,slim design ελαφρως μεγαλυτερα απο τα απλά megadrive και cool χρωμα.....Σαν μαυρη Φεραρι ηταν!!


@Μetalcandy


Αν σου πω οτι το εχω χρονια το Ζελντα και το εχω παιξει μια φορα για λιγο,δεν ειμαι φαν των ξωτικων δυστυχως καθολου,ουτε και του Μαριο,μου αρεσουν τα mainstream παιχνιδια!!



Τα ζελντα δεν με τραβηξαν καθολου,πολυ πιθανον να χανω που δεν τα παιζω..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι βλέπουν τα μπιρμπιλοτα ματάκια μου... :)

Καλα μιλάμε για ολόκληρο στόλο!!!

Congrats Aardvark!!! Ωραία συλλογή!!!
 
Όμορφα, πολύ όμορφα όλα και χαίρομαι ιδιαίτερα που βλέπω τόσα πολλά game gear παιχνίδια μαζεμένα...
 
Ευγε! Ωραια κομματια!!!

Εκτος απο ενα που βγαζει ματι. Πες μου οτι επαιξες πανω απο 5 λεπτα το Superman στο N64!!!
 
Eε 5 λεπτα το αφησα lol,....απο εκει και περα δεν το ξαναβαλα!!


Κiller instinct kai Cruise'n USA τα'παιζα στα arcades και επρεπε να εχω τις home εκδοσεις τους,το Star Wars για τις γραφικαρες του και βεβαιως βεβαιως το Resi 2 μαζι με το graphics memory expansion.



Απο αυτο ξεκινησε η παραδοση να παιρνω κονσολες της Νιντυ λογω του Resident evil,το αυτο συνεβη και με το Gamecube το οποιο ειχα παρει για το 4,το αυτο για το πρωτο DS το οποιο ειχα παρει για τo REmake και απο οτι βλεπω σειρα εχει το 3DS με το Revelations...
 
Aardvark είπε:
Τhanx Ντιντι ,χαιρομαι που σου αρεσαν!!



Ναι ναι τα παρατηρησα και εγω μετα απο καιρο,slim design ελαφρως μεγαλυτερα απο τα απλά megadrive και cool χρωμα.....Σαν μαυρη Φεραρι ηταν!!


@Μetalcandy


Αν σου πω οτι το εχω χρονια το Ζελντα και το εχω παιξει μια φορα για λιγο,δεν ειμαι φαν των ξωτικων δυστυχως καθολου,ουτε και του Μαριο,μου αρεσουν τα mainstream παιχνιδια!!



Τα ζελντα δεν με τραβηξαν καθολου,πολυ πιθανον να χανω που δεν τα παιζω..
χαχαχαχα γουστα ειναι αυτα φιλε ωσον αφορα αυτο που ειπες για τα ξωτικα κτλ.Aφου ομως το εχεις που το εχεις δωστου μια ευκαιρια και δεν θα χασεις.
 
Respect σε ενα μεσο που δεν υπαρχει πια ,ενα μεσο που ξεχωριζε με τα διαφορετικα σχηματα μεγεθη και χρωματα του,τωρα ολα ειναι ιδια στρογγυλα ασημενια αοσμα ψηφιακα δισκακια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όμορφη η συλλογή και δείχνει ότι είναι συλλογή gamer και όχι συλλέκτη ραφιού.
 
Aardvark είπε:
Respect σε ενα μεσο που δεν υπαρχει πια ,ενα μεσο που ξεχωριζε με τα διαφορετικα σχηματα μεγεθη και χρωματα του,τωρα ολα ειναι ιδια στρογγυλα ασημενια αοσμα ψηφιακα δισκακια...
Είπες μεγάλη κουβέντα τώρα. Η μαζοποίηση σε όλο της το μεγαλείο. Ωραία η συλλογή σου και θα συμφωνήσω για τις κασσέτες του 32x.
 
Οριστε τι μου κανες τωρα,ειχα αμελησα να βαλω τα GBA μου,δεν ειναι να ανοιξω θρεντ ολο και κατι θα εχω ξεχασει.
 
Ωραιες Συλλογες Aard!! Αντε να δουμε και τα gba.

Aardvark είπε:
Respect σε ενα μεσο που δεν υπαρχει πια ,ενα μεσο που ξεχωριζε με τα διαφορετικα σχηματα μεγεθη και χρωματα του,τωρα ολα ειναι ιδια στρογγυλα ασημενια αοσμα ψηφιακα δισκακια...
Σε λιγο θα εχουμε μονο αερα κοπανιστο(digital only) ουτε καν δισκακια...

ps. Το Chakan παρτο μερικες ακομα φορες χαχαχα :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα