My Tomb Raider Collection!

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.886
Αντιδράσεις
3.882
Δυο ειναι τα αγαπημενα μου franchise το My Resident Evil Collection! και το Tomb Raider,αντε και ο Πριγκηπας της Περσιας τρια που ακολουθω απο γεννησης τους και ενας απο τους λογους που το gaming εχει ακομα ενδιαφερον για μενα...η εξελιξη τους μεσα στον χρονο!


Να ξεκινησω απο τις ελειψεις που εχω απο τις Λαρες,lol,Gamecube εκδοσεις δεν υπαρχουν ισως και λογω της Νιντυ να αρνειται πεισματικα να χαμηλωσει τις τιμες των προϊοντων της ισως και επειδη 4 εκδοσεις απο καθε παιχνιδι ειναι too much,αν και ποτε δεν ειναι αργα.



Επισης εχω ολες τις εκδοσεις για Dreamcast σε CD-R εξου και ελειψει φωτογραφιων.



Επισης απο ψηφιακες εκδοσεις υπαρχουν στο cloud του PSN oλες οι original PSX,τα 4 πρωτα με καπως updated μεσω φιλτρων γραφικα καθως και το Top Down κορυφαιο παιχνιδι με την Λαρα το Guardian of Light!



Anyway αυτα καταφερα και βρηκα στις ντουλαπες και αυτα βαζω.



Ξεκιναμε..πως να ξεκινησουμε ,ας τα βαλουμε απο τα Last gen πρωτα με...


 


PS3 εκδοσεις τις οποιες εχουμε,ενα limited edition του Underworld,παλι το Underworld μαζι με τα remastered in High Definition του PS2 legend και Αnniversary το οποιο ειναι remake του πρωτου μην ξεχναμε,καθως και το τελευταιο τελευταιο της σειρας.


attachment.php


Συνεχιζουμε με τα του PS2 με ενα collectors edition παλι το anniversary,το legend και ενα απο τα χειροτερα αν οχι το χειροτερο της σειρας Angel of Darkness.

attachment.php


Toυ 360 το Legend ,nothing to see here...moving on.

attachment.php


To τριτο μερος για το PS1!

 


attachment.php



Συνεχιζουμε με την DS εκδοση του Legend,αμαν με αυτο το Legend ερωτας...well ηταν το πρωτο linear παιχνιδι της σειρας και το καταφχαριστηθηκα.



Βαζω και την πισω πλευρα μονο και μονο για να βλεπω την τιμη που πληρωσα προ κρισης,ποτε ξανα!


 


attachment.php



attachment.php



Το μικρο μηχανακι της Νιντυ να μην μεινει παραπονουμενο και αυτο,στο DS lite το παιξα παντως


 


attachment.php



Πω πω με αυτο το legend,αηδια καταντησες...για το μηχανακι της Σονυ αυτο!


 


attachment.php



Το καλυτερο για το τελος,με αυτο γνωρισα την σειρα και με αυτο ξεκινησα το παιχνιδι της.



Seeeeeegaaa Saturn!


 


attachment.php



Oχι αυτο ειναι το καλυτερο,φωτο και με την καρτα να φαινεται αν και το συγκεκριμενο ειχε ακουσει τα καλυτερα για το πετυχημενο port που του εγινε στα γραφικα,δεν το παιξα ποτε λογω ελειψης N-Gage,οπως ειπα ποτε δεν ειναι αργα!


attachment.php


Αυτα και τελος γεναρη συνεχιζουμε το ταξιδι με την εκδοση του definitive edition Tomb Raider για PS4 με Tresssss FX!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία η συλλογή σου μυρμηγκοφάγε! Είχα το παιχνίδι στο DS, τώρα το έχω στο Saturn και μια εποχή έπαιζα το Revelation για PC. Το παιχνίδι στο N-Gage τι λέει?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχως δεν ειχα ποτε μου ngage για να το δω αλλα θυμαμαι τα reviews της εποχης το θεωρουσαν απο τα πιο επιτυχημενα conversions,γραφικως ηταν ιδιο με το original.Για το τηλεφωνο καθεαυτου παντως γραφαν τα χειροτερα lol.

 


Tomb Raider 1 N Gage Commercial


[video=youtube;-a4tfj4viC8]

 


 
Aardvark είπε:
Δυστυχως δεν ειχα ποτε μου ngage για να το δω αλλα θυμαμαι τα reviews της εποχης το θεωρουσαν απο τα πιο επιτυχημενα conversions,γραφικως ηταν ιδιο με το original.Για το τηλεφωνο καθεαυτου παντως γραφαν τα χειροτερα lol.
Κρίμα που δεν έχεις το μηχανάκι γιατί θα ήταν η επόμενη μου ερώτηση αν είναι γενικά καλό :) . Προσωπικά πιστεύω ότι το επόμενο μοντέλο το QD ήταν πιο όμορφο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω, Λάρες !!!!

Πλάκα-πλάκα στο ngage ήταν τρομερό το Tomb Raider, το είχα, αλλα δυστυχώς εκλάπη μαζί με το τηλέφωνο, το πιθανότερο απο στριπτιτζού (έγινε σε αντίστοιχο κατάστημα). Λογικά θα έπαιζε στο καμαρίνι έπειτα, οπότε χαλάλι ι guess. Τρομερό εργαλείο το Ngage με αρκετά καλά παιχνίδια και emulators !!!

Πολύ καλό και το τελευταίο Tomb Raider, και έχω και εγώ το πρώτο στο Saturn, αν και δεν το έχω παίξει πολύ εκεί γιατί κάτι με χάλασε. Το είχα πρωτοπαίξει σε PC με Voodoo οπότε είχα καλύτερες αναμνήσεις !
 
Καραλολ...χαλαλι της αν ηταν και ωραια.


Επομενη αγορα μου το του PS4!! Kαι να σταθουμε λιγο στο του PSN την λαρα με το TOP Down View πραγματικα πρωτοτυπο και καλοφτιαγμενο παιχνιδι!!
 
Πίσω
Μπλουζα