Nicholas and Alexandra (1971)

Clemence

RetroAdept
Joined
1 Αύγ 2009
Μηνύματα
1.017
Αντιδράσεις
176
Η ιστορία του τελευταίου τσάρου πασών των ρωσιών, ενός ηγεμόνα που στάθηκε κατώτερος των περιστάσεων, ενός ανθρώπου που βρέθηκε να πρωταγωνιστεί σε γεγονότα πολύ μεγαλύτερα απ΄τον ίδιο χωρίς να μπορεί να τα ελέγξει. Στο πλάι του πολύ δυναμικές γυναίκες, σύζυγος και μητέρα, στις οποίες δύσκολα μπορούσε να πει όχι, μια χώρα στο χείλος της αβύσσου, επαναστάσεις, δολοφονίες, Ρασπούτιν ... τεσπά, η ταινία έχει απ΄όλα. Μέχρι και μια αρκετά καλή αναπαράσταση του τραγικού τέλους :(

Δεδομένης της εποχής που γυρίστηκε, μακριά απ΄τη ρωσία και με ελάχιστες έως καθόλου πληροφορίες για πολλά γεγονότα της εποχής, μια πολύ καλή προσπάθεια. Υπέροχη η μουσική επένδυση.
 
δυστυχως δεν το έχω δει, θα ήθελα clemence μου να δω και τον παλιο Ρομπεν με τον Εριν φλιν αλλά μένω σε επαρχία, να σκεφτείς πήγα να βρω και το κάποιο άλλο που μου είπε η ρετροφαν σε προηγουμενο ποστ και ουτε αυτό υπήρχε,... δεν υπάρχουν αυτες οι σειρες και οι ταινίες μόνο σε κασέτες έλα που το βινετο το εχω πετάξει καιρό!

Αν έρθω Αθήνα θα κοιτάξω για αυτες τις σειρές και τις ταινίες! δυστυχως σε αυτό η επαρχία υστερεί!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα