Nightbreed

telonio

Retro PaTRi@RcH
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.487
Αντιδράσεις
2.294
picture.php


picture.php
 
Δε με συγκίνησε ποτέ αυτό το παιχνίδι, αλλά με φτιάξατε βραδυάτικα εσύ και ο Alucard, με τα εξαιρετικά review σας!

Many credits για το layout!

Keep up the good work!
 
Άλλο ένα horror game (αγαπημένη μας κατηγορία).

Πολύ καλό σενάριο λοιπόν διαβάζω πως έχει το Nightbreed.

Είχα ακούσει βέβαια για το εκνευριστικό του game play αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς δεν το δοκίμασα ποτέ στην Amiga μιας και η κόπια ενός φίλου κολλούσε πριν την εισαγωγή.

Από ατμόσφαιρα πάντως πως πάει το Nightbreed; Αξίζει να το παίξουμε βράδυ;

telonio, I really envy your reviews. :mad:
 
...ομολογώ ότι το καθαρά arcade παιχνίδι δεν το είχα παίξει ποτέ - αν και απ' ότι διαβάζω στο αναλυτικότατο review του Τελώνιου, έχει μάλλον μέτριο gameplay.

Πάντως με τoν "μεγάλο" (arcade-adventure) αδερφό του, είχα ασχοληθεί αρκετά στην Amiga μου - χωρίς όμως ποτέ να κατορθώσω να το τελειώσω. :( (σημειώστε ότι το arcade-adventure είχε γίνει Special Review στο Pixel απο τον Αντώνη, και ήταν το τελευταίο Special Review που έγραψε, αν θυμάμαι καλά).

Τelonio, περιμένουμε και συνέχεια στα φοβερά σου reviews !! :)
 
Alucard είπε:
Από ατμόσφαιρα πάντως πως πάει το Nightbreed; Αξίζει να το παίξουμε βράδυ;
Μπα και πρωί και απόγευμα το ίδιο είναι.

Alucard είπε:
telonio, I really envy your reviews. :mad:
Και εγώ ζήλευα τα reviews του DINO και άρχισα τα γραφικά στα δικά μου reviews. Σειρά σου τώρα λοιπόν. Εμπρός στον δρόμο που χάραξε ο DINO! (αστειεύομαι φυσικά) :D
 
Να πω λίγο γιατί έγραψα ένα review για ένα μέτριο παιχνίδι και όχι για κάποιο γνωστό καλό παιχνίδι ως συνήθως. Αντικειμενικά πιστεύω πως το παιχνίδι τουλάχιστο για το conversion της Amiga είναι τουλάχιστο μέτριο και το βάζω εύκολα στην κατηγορία παιχνιδιών με το χειρότερο gameplay. Όμως πριν την Αmiga το είχα λιώσει στον Amstrad! Για το επίπεδο του 6128 το παιχνίδι είναι πολύ καλό. Επίσης η ταινία είναι η αγαπημένη μου ταινία τρόμου. Δεν θα μπορούσα να μην αναφερθώ σε αυτή ούτε έστω μέσα από ένα review παιχνιδιού. Για την ιστορία και για όποιον δεν έχει δει την ταινία, η ταινία είναι μέτρια σαν το παιχνίδι. Εγω όμως έχω χρόνια τώρα τρελή πόρωση. Και όταν μιλάω για τρελή πόρωση μιλάω για τρισμέγιστο κάψιμο. Να φανταστείτε μόνο πως πρότεινα για καγκελόπορτα μεγάλη στο εξοχικό, σχέδιο με το σύμβολο του νεκροταφείου της Μίντιαν (δεν κάνω πλάκα). Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι πάλι καλά που απορρίφθηκε το συγκεκριμένο σχέδιο γιατί αρκετοί γείτονες θα είχαν φρίξει και ειδικά ο παππάς του χωριού!

ps. Aν δεν έκανα σχόλιο για την ταινία θα έσκαγα!

ps2. Hail σε όσους αρέσουν τα παιχνίδια και οι ταινίες τρόμου!
 
Εμένα πάντως Μάριε μου αρέσουν και τα reviews πιο μέτριων παιχνιδιών,εκτός από τα κλασσικά αριστουργήματα.Εμπεριέχουν λίγο πιο έντονο το προσωπικό στοιχείο,ακριβώς για τους λόγους που ανέφερες παραπάνω ότι σε έκαναν να γράψεις το review αυτό...

Γενικά,κάθε review μου αρέσει..!

Το συγκεκριμένο game ΔΕΝ το έχω παίξει καθόλου ομολογώ,άρα δε μπορώ να σχολιάσω τίποτα δυστυχώς...
 
Πρόσφατα είδα την ταινία από περιέργεια ποιο πολύ, πολύ γέλιο με τα εφέ της εποχής.

Το παιχνίδι όντως πολύ δύσκολο στον χειρισμό.
 
manos426f είπε:
Εμένα πάντως Μάριε μου αρέσουν και τα reviews πιο μέτριων παιχνιδιών,εκτός από τα κλασσικά αριστουργήματα.Εμπεριέχουν λίγο πιο έντονο το προσωπικό στοιχείο,ακριβώς για τους λόγους που ανέφερες παραπάνω ότι σε έκαναν να γράψεις το review αυτό...Γενικά,κάθε review μου αρέσει..!
...συμφωνώ και επαυξάνω !! :thumbup:

Τα reviews του telonio άλλωστε είναι πάντα αντικειμενικά και εμπεριστατωμένα, ενώ συνοδεύονται και απο φοβερές περιγραφές.

Τelonio, στο μέλλον ελπίζουμε και σε αντίστοιχο review της έκδοσης του παιχνιδιού για amstrad !! :)
 
Πίσω
Μπλουζα