Nightmares (1983)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας RIO
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
22.545
Αντιδράσεις
76.205
4 ιστορίες τρόμου, σκηνοθετημένες από τον Joseph Sargent. Στην πρώτη ιστορία με τίτλο " Terror in Topanga", μια νεαρή γυναίκα που έχει πάθος με το κάπνισμα, βγαίνει την νύχτα για να αγοράσει τσιγάρα, αγνοώντας την είδηση πως έχει δραπετεύσει ένας ψυχοπαθής!

Στην δεύτερη " Bishop of Batlle", ένας μανιώδης παίκτης ηλεκτρονικών παιχνιδιών ( Emilio Estevez), αποκτά εμμονή με ένα δύσκολο παιχνίδι, το οποίο τον προκαλεί σε μια μάχη... μέχρι τελικής πτώσεως. Η τρίτη ιστορία " The benediction" έχει να κάνει με έναν ιερέα ( Lance Henricsen), που έχασε την πίστη του. Αποφασίζοντας να αρχίσει μια καινούργια ζωή, ξεκινά ένα ταξίδι στους ατέλειωτους δρόμους, του αμερικανικού νότου. Όταν όμως, θα αρχίσει να καταδιώκεται από ένα μυστηριώδες μαύρο αυτοκίνητο, θα αναγκαστεί να αναθεωρήσει αρκετές από τις απόψεις του.

Στην τελευταία ιστορία "Νight of the Rat", μια τυπική oικογένεια αναστατώνεται από την ύπαρξη ενός ποντικιού στο σπίτι της. Μόνο που ο ενοχλητικός αρουραίος, είναι κάτι παραπάνω από μεγάλος...Διασκεδαστική ταινία με καθαροάιμη 80ς αισθητική και καλύτερες ιστορίες (κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη), την πρώτη και την δεύτερη. Δυστυχώς, είναι εξαιρετικά δυσεύρετη...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]

 

 


[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αρκετό καλό, αν και δεν είμαι ιδιαίτερος λάτρης των σπονδυλωτών ταινιών. Παίζει και η γοητευτική Cristina Raines από το εξαιρετικό Sentinel
 
Δεν το προμοταρες καλα,στο 2ο κομματι εχουμε Arcades,Virtual reality και Computer graphics απο τα 80ssss. :D


Moνο και μονο για το συγκεκριμενο must see!!
 
Aardvark είπε:
Δεν το προμοταρες καλα,στο 2ο κομματι εχουμε Arcades,Virtual reality και Computer graphics απο τα 80ssss. :D
!
Δεν είμαι πολύ σχετικός με τα ηλεκτρονικά και είπα μην κάνω καμιά γκάφα... :D
 
Πίσω
Μπλουζα