Nintendo Museum

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Ωρα για λιγο ιστορια ποιος ηξερε οτι η ΝΙΝΤΕΝDO ξεκινησε το 1889 φτιαχνοντας τραπουλοχαρτα.

Εδω εχει πολλες φωτο. http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3158435

mediafo7.jpg
 
Το ήξερα, αλλά δυστυχώς δεν έμεινε στα τραπουλόχαρτα... :D
 
LOL. Τι κακία και χολή και οι δύο σας!!!

Όχι ο τρόπος που παίζεις tenis είναι πιο φυσικός στο xbox από το wii!. Το ένα κουνάς λίγο τα δαχτυλάκια σου (χιλιοστά), στο άλλο είσαι μέσα στο παιχνίδι. :cool:

Εγώ θα ήθελα να δω τάβλι στο Wii, να πετάς τα ζάρια και να χτυπάς τα πούλια (control) στο τραπεζάκι του σαλονιού:biglaugh:
 
shock είπε:
Εγώ θα ήθελα να δω τάβλι στο Wii, να πετάς τα ζάρια και να χτυπάς τα πούλια (control) στο τραπεζάκι του σαλονιού:biglaugh:
... και να σπάει το λουράκι του Wiimote και να κατευθύνεται με ταχύτητα προς την καινούρια LCD-TFT που μόλις έχεις αγοράσει ...

"Φτού γαμώτο, πάλι ντόρτια ήφερα" :tease: :tease:
 
LOL. :biglaugh:

Οι extrime εμπειρίες έχουν και μια δόση "κυνδίνου" αν και νομίζω το bug με το λουράκι το έχουν λύσει εδώ και καιρό:biglaugh:

Το wii δεν είναι για παθητικούς παίχτες ζητάει κάτι παραπάνω από εσένα, δε χρειάζεται να χαζεύεις το AA όταν θα είσαι σε μια παρέα και θα κάνετε χαβαλέ με τα γκολφ ή το τένιις.

:thumbup:
 
Shock: Θέλω να σε δει η γυναίκα σου να χοροπηδάς σαν το κατσίκι μπροστά στην TV με τα κρύσταλλα της να κινδυνεύουν για να δούμε σε πόση ώρα περίπου θα σου έχει κόψει την κακή συνήθεια...αν δεν στην κόψουν πρώτα τα (γέρικα) γόνατα σου! :diablotin: :diablotin: :diablotin:

Συμπέρασμα: Nintendo (still) for kids :)
 
Παιδιά κάθε ηλικίας:biglaugh:
 
Ρε Antuan δεν μας παίρνει να χοροπηδάμε ωσάν ψυχασθενείς που δεν έχουν πάρει τα χάπια τους!!!!!!

Wii = non working machine for me.

360 FTW!!!!!!

QFT!!!!! LOL!!!!!! LMAO!!!!!!!
 
Υπάρχει αντίλογος σε αυτό pooky μου. Ή θα μείνεις στα pads ή θα προχωρήσεις σε κάτι πιο ρεαλιστικό. Αυτή τη στιγμή κουνάς μόνο το ένα σου χέρι με το wii, όταν σε λίγα χρόνια βελτιωθεί το eye της Sony και θα έχουμε full motion capturing να σε δω τότε τι θα κάνεις. Θα μείνεις να κουνάς χιλιοστά τα δάχτυλα σου ή θα μπαίνεις "μέσα" στο παιχνίδι;
 
shock είπε:
Υπάρχει αντίλογος σε αυτό pooky μου. Ή θα μείνεις στα pads ή θα προχωρήσεις σε κάτι πιο ρεαλιστικό. Αυτή τη στιγμή κουνάς μόνο το ένα σου χέρι με το wii, όταν σε λίγα χρόνια βελτιωθεί το eye της Sony και θα έχουμε full motion capturing να σε δω τότε τι θα κάνεις. Θα μείνεις να κουνάς χιλιοστά τα δάχτυλα σου ή θα μπαίνεις "μέσα" στο παιχνίδι;
Επειδη εχω eye toy και για να παιξεις παραπανω απο ενα τεταρτο πρεπει να εχεις αντοχη...μαραθωνοδρομου(ή εστω αρχαιου σπαρτιατη! :) )ειναι πολυ προτιμοτερος ενας μαραθωνιος gaming ξαπλα στον καναπε με το ενα ποδι πανω στο τραπεζακι...και τα υπολοιπα επιπλα και αντικειμενα του σαλονιου ασφαλη και στη θεση τους!
 
Πως φτασαμε απο τα τραπουλοχαρτα της Νιntendo να μιλαμε για το eye-toy ενας Θεος ξερει :) Τωρα για το eye-toy οποιος δεν εχει παιξει με αυτο Lemmings και να προσπαθει να φτιαξει με τα χερια του γεφυρα για να περασουν τα κακομοιρα τα ποντικακια :D δεν ξερει τι θα πει gaming. :thumbup:

Y.Σ ποιο WII και wiimote
 
LOL AARDVARK.

Αυτό λέω και εγώ. Μια νέα εμπειρία!
 
Ωραιο αρθρο. Αλλα δεν ειδα πουθενα προιοντα οπως το φορητο μηχανημα ρηψης μπαλων baseball που ειδαμε στο WarioWare.

Maddog είπε:
Συμπέρασμα: Nintendo (still) for kids :)
Η καραμελα του καθε Nintendo hater. Τωρα το κατα ποσο θεωρειται παιδικη μια εταιρεια που 'χει βγαλει διαμαντια οπως Zelda και Metroid, φιλοξενει ως αποκλειστικοτητες mature games οπως Eternal Darkness και No More Heroes κι αποτελεσε την εδρα για θρυλικα francise οπως Final Fantasy και Castlevania ειναι μια αλλη ιστορια.

Συμπερασμα: Nintendo rules. Απλα οι Sega maniacs εχουν ακομα πιο εντονο το φαρμακι επειδη η αγαπημενη τους εταιρεια εγκατελειξε τον hardware τομεα υστερα απο τον παραγκονισμο που δεχτηκε εξαιτιας του ανταγωνισμου του Playstation.
 
Πίσω
Μπλουζα