North vs South

Vetus

RetroMaNiaC
Joined
21 Αύγ 2008
Μηνύματα
761
Αντιδράσεις
58
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microids.google.bcnorthvssouth

Γουάου! Oύτε που φαντάζομουν ότι το εν λόγω κλασσικό strategy game βασισμένο στο ομώνυμο comic ότι θα έβγαινε σε Android. Πιτσιρικάς θυμάμαι που το έπαιζε ένας φίλος μου στο Atari ST520 κι είχε αρκετή πλάκα κι ας τα βαριόμουν τα strategy games.
 
Έχουν ανασύρει απο την φαρέτρα των retro games, ότι έχουν και τα ξαναπουλάνε στο android. Για εμένα δεν λέει και πολλά. Προτιμώ να το τρέχω στην Amiga μου.
 
divined είπε:
Έχουν ανασύρει απο την φαρέτρα των retro games, ότι έχουν και τα ξαναπουλάνε στο android. Για εμένα δεν λέει και πολλά. Προτιμώ να το τρέχω στην Amiga μου.
Γίνεσαι λίγο αυστηρός είναι γνώμη μου! Απο μια ματιά που του έριξα δεν φαίνεται κακό. Κι αφού πρόκειται για ένα πολύ καλό παιχνίδι, γιατί όχι? Να το μάθουν και οι νέοι, να το ξαναπαίξουμε κι εμείς στις ταμπλέτες.

Είναι κι αυτό μια δικαίωση, μια ακόμα απόδειξη διαχρονικοτητας των retro video games!
 
καλη φαση....

δεν με χαλαει να αναβιωνουν τα παλια παιχνιδια!το αντιθετο μαλιστα!

να τα μαθαινουν κ οι νεοτεροι!
 
Για κάποιον που απεχθάνεται πάσης φύσεως gadgets (tablets, smartphones etc.), δε λέει και πολλά (yep! that's me)...

Για τους υπόλοιπους σίγουρα έχει κάτι να πει και καλό είναι να αναβιώνουν τέτοιοι κλασικοί τίτλοι, έστω και με αλλαγμένο τίτλο...
 
Πίσω
Μπλουζα