O Παραμυθάς (1978)

Κάθε μέρα στις 14:15 στην Νετ τα νέα επεισόδια του παραμυθά.
 
Αγαπημένο παιδικό ο Παραμυθάς, κατά καιρούς διαβάζω και το site του και θυμάμαι τα παλιά.
 
O Παραμυθάς στους Κινηματογράφους!


18 Δεκεμβρη στους Κινηματογραφους!

Eννοειται οτι θα σκασω μυτη πρωτη μερα!!
 
Αξίζει να πάμε τα παιδιά μας, αλλά και το παιδί που (δεν) κρύβουμε μέσα μας...
 
Αυτό δεν χάνεται με τίποτα!
 
Μαλλον εμεις θα το ευχαριστηθουμε πιο πολυ.

Επιτελους διοτι ειχα πηξει με τις Barbie και τα Disney...
 
Wally είπε:
Μαλλον εμεις θα το ευχαριστηθουμε πιο πολυ.
Επιτελους διοτι ειχα πηξει με τις Barbie και τα Disney...
Πες το ψέματα!

Εγώ μόλις έδειξα το βιντεάκι στην κόρη μου (καλά περιττό να σας πω πως συγκινήθηκα όταν το είδα) και της λέω πως θα την πάρω να πάμε μαζί μου λέει "Τί είναι αυτό;"

Της εξηγώ και μου απαντάει. Δε θέλω να πάω!
 
Kambia είπε:
Πες το ψέματα! Εγώ μόλις έδειξα το βιντεάκι στην κόρη μου (καλά περιττό να σας πω πως συγκινήθηκα όταν το είδα) και της λέω πως θα την πάρω να πάμε μαζί μου λέει "Τί είναι αυτό;"

Της εξηγώ και μου απαντάει. Δε θέλω να πάω!
Δυστυχώς κι εγώ διαπιστώνω ότι ο καθένας προτιμάει τα πράγματα της δικής του γενιάς. Παρόμοιο περιστατικό συνέβη και σε μένα, όταν έδειξα το Καρουζελ και κάποιες άλλες παλιές παιδικές εκπομπές σε σημερινά παιδιά. Τους φαίνονται περίεργα και δεν τους τραβάνε καθόλου.
 
Θα με πείτε κυνικό, αν το πω "αρπαχτή " ; :xm:
 
RIO είπε:
Θα με πείτε κυνικό, αν το πω "αρπαχτή " ; :xm:
Να σου πω... Αρπαχτή ξε-αρπαχτή έχουμε δώσει αλλού και αλλού σε αρπαχτές για τα μπάζα. Καλύτερα ΙΜΟ στον παραμυθά. Τουλάχιστον θα "πάω" πάλι πίσω έστω και για λίγο.

Άσε που δεν είναι σαν μερικούς που κάνουν την τελευταία τους περιοδεία κάθε χρόνο εδώ και μια 10ετια :p
 
Kambia είπε:
Άσε που δεν είναι σαν μερικούς που κάνουν την τελευταία τους περιοδεία κάθε χρόνο εδώ και μια 10ετια :p

:D :D:D.....
 
Μόνο μια αίθουσα στην Θεσσαλονίκη προβάλει την ταινία :(
 
Παιδια εχουμε ξεχωριστο τοπικ για τα παραμυθια-βιβλια του Πιλάβιου; διαβασα το δωρακι του μακίσσιμου και ενθουσιάστηκα, οποτε εστω και αργα θα ηθελα να μοιραστω μαζί σας την εμπειρία, ξανάγινα παιδι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι πολύ καλά τη σειρά... Σαν παιδάκι την παρακολουθούσα ανελλειπώς... Ειδικά μου έχει μείνει η μάγισσα Κλο-Κλο... :)
 
Πίσω
Μπλουζα