[Olympic Toys] Ο Σπορούλης

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.904
Αντιδράσεις
3.927
Εκπαιδευτικο δημιουργικο παιχνιδι εχει ξαναναφερθει στο Παιχνιδια 80ς!


Καποιοι το θυμοντουσαν....



Του ποτιζες το κεφαλι και φυτρωναν φασολια!


 


Προβολή συνημμένου 91817
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε σχέση με ό,τι σύγχρονο κυκλοφορεί, μακράν είναι το πιο ωραίο αυτό που έβαλες :)
 
πολυ ωραιο και ενδιαφερον φαινεται το παιχνιδι "ο σπορουλης"

D@redevil τα ιδια με σενα θα εγραφα κι εγω: πρωτη φορα το βλεπω το συγκεκριμενο παιχνιδι αφου κι εμεις στο σχολειο τα κεσεδακια γιαουρτιου χρησιμοποιουσαμε για να φυτεψουμε τις φακες ή τα φασολια (εμεις παντα φακες τυχαινε να φυτεουμε)
 
Πιθανον να ειναι πριν την δεκαετια του '80,ουτε εγω το θυμαμαι.
 
το είχα... απλά είναι λίγο πολλά τα χρήματα.... :(
 
Aρχές 80 είναι... το είχα και εγώ και έτσι το επιβεβαιώνω... :)
 
Ευρέθη και χωρίς να χρειαστεί να πάρουμε δάνειο από την τράπεζα... χαχαχαχα... :flower: .... memories are back

attachment.php
 
Βάλτε κι εμένα σε αυτούς που δεν το ξέρουν. Μια πιο κομψή παραλλαγή του κεσέ με τις φακές! +1 greekeagle12.
 
Το είχα αλλά ήταν λίγο διαφορετικό, είχε ένα άσπρο καπελάκι το οποίο αφαιρούσα όταν μεγάλωναν οι φακές (λίγους σπόρους από φακές είχε εμένα μέσα)
 
Το έχω και εγώ πια και σε πααααααρα πολυ καλή τιμή.... Τα νεύρα μου μου τυχε κορίτσι, σαν αυτο της πρώτης φώτο...
 
Πολύ χαριτωμένος ο Σπορούλης, ούτε εγώ τον θυμόμουν. Απορώ όμως, πόσο καιρό κρατούσε το φυτό; Όταν μαραινόταν δεν βρομούσε το άμοιρο κεφαλάκι του Σπορούλη;
 
Δεν είχα συναντήσει αυτό το παιχνίδι, όμορφο είναι...εκπαιδευτικό αλλά και δημιουργικό...
 
Κυκλοφορεί και σε έκδοση με έγχρωμα παιδάκια! Ατσα, και αντιρατσιστικά μηνύματα ο σπορούλης!
 
Πίσω
Μπλουζα