OVA Οι διακοπές του καλοκαιριού!!

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
336
Τι θα λέγατε για δύο ιστοριούλες της Κάντυ [δυστυχώς χωρίς τον Άλμπερτ μου... :D [ καλά κορίτσια μη βαράτε :armed: :please: :frypan: ... ] μας!!!

Πρόκειται για δύο ιστοριούλες που γυρίστηκαν από την ΤΟΕΙ μάλλον μετά το τέλος της Κάντυ. (γι αυτό δεν είμαι σίγουρη... :nervous:

Οι αγαπημένες φίλες Patricia AD (από το Candy Blanca), που είχε τα ΟVAs, η Fran (από το ισπανικό φόρουμ Andrew Forum), που υποτίτλησε τις ταινιούλες στα ισπανικά χρησιμοποιώντας το μεταφραστή της Νila από το Candy Terry και της Sophie από το Candyneige αξίζουν τα συγχαρητήριά μας. :bow:

Patricia, Fran, Paola, Nila, Sophie :thanx2:

(Δε χρειάζεται να ξέρει κανείς ισπανικά για να τα καταλάβει, αλλά αν κάποιος γνωρίζει τον τρόπο να τις υποτιτλήσουμε στα ελληνικά, μπορώ να αναλάβω τη μετάφραση :cheers: )

Καλή διασκέδαση!!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:thanx2: :thanx2: :thanx2:

Juanita!!!

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Δεν την είχα ξαναδεί αυτή την ιστοριούλα!


Και είχα κάτι εικόνες, και δεν ήξερα από που είναι...



Κι εμένα τα σκίτσα προς ΤΟΕΙ μου φέρνουν!



Πάντως, θα ήθελα να γίνει ένας υποτιτλισμός στα Ελληνικά...



Κυρίως για να δω τι σκέφτεται για τον Τέρρυ!
:heartcloud:


Για να πω την αλήθεια, απογοητεύτηκα λίγο, γιατί καλοκαιρινές διακοπές και Κάντυ, όπως και να το κάνουμε, περίμενα πολύ Τέρρυ να δω...


 


Απορία: Βρε παιδιά, οι αρκούδες σκαρφαλώνουν σε δέντρα???



Οκ τα κοάλα και τα πάντα, αλλά και οι αρκούδες???
 
akaliakoukou είπε:
Απορία: Βρε παιδιά, οι αρκούδες σκαρφαλώνουν σε δέντρα???

Οκ τα κοάλα και τα πάντα, αλλά και οι αρκούδες???

Αν ανεβαίνουν λέει;;;;

Ανετότατα... :cool:

Πάντως, θα κοιτάξω να δω μήπως μπορώ να τα μετατρέψω σε avi και να τα μεταγλωττίσω.
 
Τι έκπληξη ήταν αυτή σήμερα?? Τελείως αναπάντεχο!!

:thanx2: :thanx2:

Δεν είχα ιδέα ότι υπήρχαν κι άλλα επεισόδια. Πώς προέκυψαν αυτά? Μήπως υπάρχουν κι άλλα?? Πολλά ρωτάω κι εγώ!

Είδα και τα δύο και χρονολογικά πάντως πρέπει να είναι σχετικά κοντά.

Και πάλι ευχαριστούμε!! Μεγάλη χαρά σήμερα :cheers:
 
Ξεκίνησα να τα μεταφράζω!!! :cheers:

Ελπίζω, εντός της εβδομάδας να έχω ολοκληρώσει τουλάχιστον αυτό! :eek:
 
Juanita είπε:
Ξεκίνησα να τα μεταφράζω!!! :cheers:
Ελπίζω, εντός της εβδομάδας να έχω ολοκληρώσει τουλάχιστον αυτό! :eek:
Τέλεια!!!!!

:hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:
 
Πλάκα πλάκα...

έχω και κάποιες άλλες εικόνες, αγνώσου προελεύσεως...

Άραγε να υπάρχουν κι άλλα τέτοια βιντεάκια?

Σας δείχνω μία από αυτές και θα ψάξω να βρω και τις άλλες...

picture.php
 
Juanita οταν τελειωσεις την μεταφραση δωστη μου να την κανουμε υποτιτλους και να την "κοτσαρουμε" στα Videakia ;)
 
Μπραβο Juanita :bow:

Πού τα ξετρυπωνεις ολα αυτα?

Άξια, άξια :thanx2:
 
Παιδιά, ψάχνοντας βρήκα αυτό:

http://candyterry.com/ccmedia/summervacationova.html

Εδώ λέει πως το OVA συνοδευόταν από βιβλιαράκι και κασέτα με τους ηθοποιούς να παίζουν τους ρόλους :cheers:

Καταπληκτικό εύρημα Juanita!
 
Μπράβο Kira!!! :wave:

Με απάλλαξες από τη διαδικασία μεταφοράς των διαλόγων στα ελληνικά!!! :cheers:

Μήπως υπάρχει κάπου και το δεύτερο;;;;; :D
 
Καλή μου juanita μπράβο σου. Εγώ είχα πετύχει κατά τύχη, απόσπασμα απο το βιντεάκι, στο you tube! Τι καλά να υπήρχαν και άλλα :gdance: .Την κακομοίρα την Κάντυ την λυπήθηκε η καρδιά μου όταν έριξε ένα κεραυνό και οι άλλες χώθηκαν στην αγκαλιά του αγαπημένου τους και εκείνη έμεινε μετέωρη... :cry: . Η το άλλο που βλέπουν ροματζάδα τα άλλα δύο ζευγάρια την φεγγαράδα και αυτή τρώει στην μάπα τον παλιόγερο. :precry: Ευχάριστη πινελιά όταν ο γέρος πάει να παρεγκωνίσει τάχα τον Τέρρυ απο το φεγγάρι.
icon8.gif
Που πας βρε μουστολευριά να τα βάλεις με τον παίδαρο;Συγνώμη παρεφέρθειν(και δεν ξέρω αν το έγραψα και σωστά.)
 
Candy Candy The Movie 1992 [RS]

Καλή σας μέρα Candy maniax!

Circleag θέλω να σε ευχαριστήσω και για το καλωσόρισμα αλλά και για τη συμβουλή, καθώς πολύ νέα στο "άθλημα" και κομματάκι άσχετη!Θα κάνω edit στο αρχικό μου μήνυμα και ελπίζω να βγει σε αποδεκτή από το retromaniax μορφή!Πάντως, εγώ με αυτήν την ταινία έπαθα πλάκα, μου φαίνεται ότι τα χαρακτηριστικά της Candy είναι πιο γλυκά και πιο απαλυμένα και μου μοιάζει πολύ πιο αθώα ως παιδάκι απ' ό,τι στην ελληνική έκδοση...Όχι ότι με χαλάει η δική μας σειρά...

Είναι η ώρα για να πάω στη δουλειά μου δυστυχώς και μάλλον πρέπει να αφήσω το όμορφο περιβάλλον της παρεούλας...Ανυπομονώ να πάει τρεις η ώρα να γυρίσω σπίτι μου και να σας ξαναβρω εδώ!!!

Ελπίζω ότι με το edit που έκανα, θα χαθεί το αρχικό μήνυμά μου για να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα!!!Θα σας...ξαναδιαβάσω σύντομα!

Την καλημέρα μου!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάλως όρισες mnikol77 και καλά ποστ!

Παρακαλώ κανε μια βόλτα απο τους Ορους Χρήσης και Κανόνες Λειτουργίας του retromaniax.gr εδώ:

http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php?faq=grm_rules_content

Νομίζω ότι πρέπει να αφαιρέσεις το σύνδεσμο του download γιατί δεν επιτρέπεται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς ήλθες στην παρέα μας Mnikol!!! :flower:

Αν κάνεις μιά βολτίτσα στο "Artwork" της Κάντυ θα δεις κάπου την ταινία αλλά και τα εξτρα μίνι επεισόδια που είχε γυρίσει η ΤΟΕΙ που έχουν ανεβάσει στο ΥΤ Κάντυ φανς απ΄όλο τον κόσμο!!!.

Καλή διασκέδαση και καλά ποστ!!! :)
 
Juanita είπε:
Καλώς ήλθες στην παρέα μας Mnikol!!! :flower:
Αν κάνεις μιά βολτίτσα στο "Artwork" της Κάντυ θα δεις κάπου την ταινία αλλά και τα εξτρα μίνι επεισόδια που είχε γυρίσει η ΤΟΕΙ που έχουν ανεβάσει στο ΥΤ Κάντυ φανς απ΄όλο τον κόσμο!!!.

Καλή διασκέδαση και καλά ποστ!!! :)

Γεια σου Juanita μου, χαίρομαι πολύ που σε γνωρίζω και "προσωπικά" μέσα στο forum!Ειλικρινά, διαβάζοντάς σας εδώ και έναν χρόνο, νιώθω σαν να σας ξέρω από παλιά και μου αρέσει πάρα πολύ αυτό το συναίσθημα!!!Έχω καταλάβει ότι αγκαλιάζετε με ενθουσιασμό κάθε νέο μέλος στην παρέα σας κι αυτό είναι πολύ..."Candy"!!! ;) Η αγαπημένη όλων θα ήταν πολύ περήφανη για εσάς!!! Θα προσπαθήσω να είμαι κι εγώ όσο πιο ενεργό μέλος μπορώ, αν και τη δική σας...κατάρτιση επάνω στο "αντικείμενο" δεν την έχω!Θα το παλέψω όμως! Επίσης, επειδή συμμετέχω για πρώτη φορά σε ένα forum, σας παρακαλώ να συγχωρέσετε τα όποια λάθη μπορεί να κάνω...Σας διαβεβαιώ, δεν θα είναι επί τούτου!!!Πάω τώρα να κάνω αυτήν τη βολτίτσα που μου πρότεινες εσύ Juanitάκι στο Artwork, το περίμενα όλη τη μέρα!!!

Είμαι σίγουρη ότι και πάλι θα ξεχαστώ στο laptop και το φαγητό θα πάει υπέρ πίστεως... :xm: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Καλώς ήρθες mnikol77.

Για κάνε μια βόλτα απο τα νέα μέλη να φας και την τουρτίτσα του καλώς ορίσματος.

Όσο για τα λάθη μην αγχώνεσαι. Πέρνα από τους κανονισμους και όλα θα πάνε μια χαρά ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα