PAL - 50 και VGA καλώδιο.

Captain Kal

RetroNuts!
Joined
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.711
Αντιδράσεις
174
Σε ορισμένα games του ΧΒΟΧ 1, μου βγάζει ένα μύνημα λάθους ότι το καλώδιο VGA που χρησιμοποιώ, δεν είναι συμβατό με το PAL - 50. Άλλαξα από τις ρυθμίσεις σε PAL - 60, όπως πρότεινε στο site η Microsoft, αλλά δεν είδα διαφορά. Καμιά ιδέα ?
 
Χμμ ποιο VGA cable εχεις? X2VGA+ ή το Logic 3(σκουπιδι)?

Ειναι modded η κονσολα?Αν ναι,γυρνα την NTSC (το PAL δεν υποστηριζει τις υψηλες αναλυσεις)
 
Ειναι modded η κονσολα?Αν ναι,γυρνα την NTSC (το PAL δεν υποστηριζει τις υψηλες αναλυσεις)
Όχι δεν είναι modded. Kαι μου το κάνει σε μερικά παιχνίδια του original Xbox. (Dark Alliance 2, Mercenaries, LOTR - The Third Age). Σε άλλα μου τρέχει κανονικά, και με upscaling. (Bard's Tale, GTA III, Terminator Rise of the Machines). Δοκίμασα και με το HDMI (με DVI converter), αλλά τότε στα παιχνίδια, που δεν μου τρέχουν, εμφανίζει μαύρη οθόνη. :confused: Όλα αυτά σε XBOX 1. Σε 360 games κανένα μα κανένα πρόβλημα.

Χμμ ποιο VGA cable εχεις? X2VGA+ ή το Logic 3(σκουπιδι)?
Πρέπει να είναι το Logic 3. :icon_cry: (Αν θυμάμαι καλά. Είναι η σειρά καλωδίων που πουλάει το Media Makt). Λες να φταίει το καλώδιο? Αν ναι, πάω αύριο, για original Microsoft.
 
Ωπαααααααααα...εγω νομιζα οτι το προβλημα ειναι σε XBOX1.

Θα κανω μια ψακτικη και θα σου πω...παντως με μια πρωτη ματια

Some Xbox Originals games that are designed for use on PAL televisions cannot be used with the VGA AV cable. PAL games that run only at 50Hz or that require an update to support 60Hz cannot be displayed by using the VGA pack. The VGA AV cable supports only a 60Hz signal. You may have to replace the VGA AV cable with an Xbox 360 Component HD AV cable or with an Advanced SCART AV cable to play these games if one or more of the following conditions are true:• You receive a message that states that you have to change your display resolution.• You see only a green or black screen.

• Your console stops responding.
Με αλλα λογια το VGA cable θελει PAL60 και καποια games υποστηριζουν μονο PAL50...

Λιστα
 
Πίσω
Μπλουζα