[PANINI] Beauty is…

Mygdala

RetroN00b
Joined
28 Νοέ 2012
Μηνύματα
4.011
Αντιδράσεις
8.726
Έχω ακόμη αναμνήσεις σχετικά με τις συλλογές που έκανα σε μικρή ηλικία από διάφορα αυτοκόλλητα της Panini (και όχι μόνο). Θυμάμαι πιο έντονα αυτά από τα 80ς της Sarah Kay, Miss Petticoat, Στρουμφάκια, Hello kitty, Little Twin Stars, Αγάπη είναι…, Fantastickers, κλπ. Τα υπέροχα άλμπουμ, καθώς και τόσες άλλες συλλογές μου εξαφανίστηκαν χωρίς να το πάρω χαμπάρι…(μαμαδο-εκκαθαρίσεις; Το πιο πιθανόν..) Κάποια σκόρπια τη «γλύτωσαν» (και τα έχω αναρτήσει κατά καιρούς σε σχετικά threads), ωστόσο κατάφερα και διατήρησα σε άριστη κατάσταση μερικά πολυαγαπημένα Beauty is… Από μικροέρευνες που έχω κάνει είναι αρκετά δυσεύρετα. Αυτά τα πολύ λίγα που έχω στην κατοχή μου θα ήθελα να τα μοιραστώ με την παρέα των retromaniacs, με την ελπίδα ότι η φωτογραφική αυτή παρουσίαση θα εμπλουτιστεί με τις δικές σας προσθήκες. Θα ήθελα πραγματικά πάρα πολύ να δω τυχόν άλλα σχέδια Beauty is…
IMG_5793.jpegIMG_5794.jpeg
 
Πρέπει να ήταν αμέτρητες οι σειρές Stickers,fantastickers και φαντάζομαι θα κυκλοφόρησαν και από άλλες εταιρείες Stickers σε αυτό το στυλ
 
Πρέπει να ήταν αμέτρητες οι σειρές Stickers,fantastickers και φαντάζομαι θα κυκλοφόρησαν και από άλλες εταιρείες Stickers σε αυτό το στυλ
Ναι ήταν πάρα πολλές και μάλιστα στο φόρουμ υπάρχουν ήδη ξεχωριστές ενότητες για κάθε συλλογή. Έλειπαν τα beauty is οπότε το επίκεντρο είναι αυτό για την ώρα…:)
 
Μέχρι να βρεθούν διαφορετικά σχέδια από τα σπανιότατα Beauty is προτείνω να αναρτώνται 80s αυτοκόλλητα της Panini stickers & Fantastickers ( όχι με glitter ή ολογράμματα κλπ. μιας και ήδη υπάρχει ξεχωριστή ενότητα) με την ίδια metallic, αλουμινένια επιφάνεια για χάριν της ομοιομορφίας και αισθητικής του παρόντος thread.IMG_6089.jpegIMG_6311.jpegIMG_6310.jpegπηγή: vendora & 80s franceIMG_6324.jpegIMG_6314.jpegIMG_6313.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα