[PANINI] Euro 1992

tanan

RetroWannaBe
Joined
9 Αύγ 2009
Μηνύματα
70
Αντιδράσεις
18
Εχθές ψαχουλεύοντας στην βιβλιοθήκη βρήκα το πρώτο άλμπουμ που συμπλήρωσα ποτε ήταν αυτό του Εuro 92 το οποίο είχε γίνει στην Σουηδία..Επίσης το άλμπουμ είναι το μοναδικό το οποίο διασώθηκε από την μανία(άλλη λέξη από Μ έπρεπε να χρησιμοποιήσω) της εφηβίας στην οποία και πέταξα πολλά πράγματα ''παιδικά''....Και τώρα :cry: :cry:..

Αλήθεια την κρίση αυτή την έπαθε κανας άλλος η εγώ ήμουν ο μόνος [edit] εκφρασεις [/edit] (δεν άντεξα)!!!

Τέλος πάντων το Euro 92 σημαδεύτηκε όπως πολλοί θα θυμάστε από την ανέλπιστη κατάκτηση του από την Δανία, οι παίχτες της οποίας ήρθαν κυριολεκτικά από τις παραλίες μιας και η Γιουγκοσλαβία που είχε κανονικά προκριθεί δεν πήρε μέρος λόγω του πολέμου ο οποίος και την κατέστρεψε...

Λοιπόν στέλνω και μερικές φωτο

attachment.php


attachment.php


http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=143648&d=1444476512[/img]"]
attachment.php


Πηγη φωτογραφιων: amsugareurocup.blogspot.gr

Στην ομάδα της Ιταλίας έχω κολλήσει και κάποια χαρτάκια απο παλαιότερο άλμπουμ στο άκυρο και δεν θυμάμαι και γιατί :xm: ..

Δυστυχώς το άλμπουμ είναι σε άσχημη κατάσταση από την πολυκαιρία και την κακή συντήρησή :( :(...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tanan είπε:
...Αλήθεια την κρίση αυτή την έπαθε κανας άλλος η εγώ ήμουν ο μόνος μ......ς(δεν άντεξα)!!!...

Προσωπικά... όχι... :)

Η μάνα μου την περνούσε συχνά πυκνά... :cry: :cry: :cry:
 
Μεγάλη αδικία, που δεν αγωνίστηκε η Γιουγκοσλαβία σε εκείνο το euro.

Θα το κατακτούσε σίγουρα, με την ομάδα που είχε!
 
Juanita είπε:
Προσωπικά... όχι... :)
Η μάνα μου την περνούσε συχνά πυκνά... :cry: :cry: :cry:
Τώρα αισθάνομαι ακόμα πιο μ..... :xm: :) :)..!!! Αλλά τώρα που το θυμήθηκα και ο πατέρας μου είχε πετάξει πραγματά μου...Όλη την συλλογή με τα κόμιξ μου :cry: :cry:..Αλλά δεν πειράζει αυτός τα πλήρωσε για να τα ξαναμαζέψω ;) .

Ναι η Γιουγκοσλαβία είχε πολύ καλή ομάδα τότε με πολλούς παίκτες στο ιταλικό πρωτάθλημα... κρίμα ...
 
Πω-πω τι μου θύμισες... Αυτός ο λαγός με είχε καταστρέψει. Αν σου είναι εύκολα στείλε καμία φωτο κοντινή από τον λαγό της Ολλανδίας
 
foutix είπε:
Πω-πω τι μου θύμισες... Αυτός ο λαγός με είχε καταστρέψει. Αν σου είναι εύκολα στείλε καμία φωτο κοντινή από τον λαγό της Ολλανδίας
...... ;)

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=143646&d=1444476512"]
attachment.php


Και η θρυλικη ομαδα της Γιουγκοσλαβιας....

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=143650&d=1444476964[/img]"]
attachment.php


Πηγες: pesmitidelcacio.com και ebay
 
Γεια σου ρε Σταύρο. Ευχαριστώ φίλε.

Μια ερώτηση μήπως και ξέρεις. Στο χαρτάκι με τον λαγό που ανέβασες γράφει 1987 χρόνια που κατοχυρώθηκε το σήμα μασκώτ μάλλον. Νομίζω ότι και τα χαρτάκια κυκλοφόρησαν πριν το 1992. Έχω δίκιο;
 
Ο λαγος ειχε "παιξει" και στο Euro 88. ;)
 
Μπράβο ρε Σταυρό! Αυτό θυμόμουν, του 88. Από ότι κατάλαβα ο λαγός ήταν μασκώτ της uefa και όχι της κάθε διοργάνωσης. Θα είχε αξία να μαθαίναμε γιατί τον εγκατέλειψαν στις επόμενες διοργανώσεις. Να σαι καλά ρε παιδί.
 
Πίσω
Μπλουζα