[PANINI] TOM & JERRY Album (1990)

Panayiotis

Retro Member
Joined
31 Δεκ 2009
Μηνύματα
164
Αντιδράσεις
12
Αυτό είναι το ελληνικό album TOM & JERRY από την Panini και το βρήκα μαζί με τα άλλα τα παλιά μου που ήδη έχω σηκώσει μερικές φωτό από το καθένα (Εξωγήινοι, Conan, Action Force). Ίσως το ξέρει κάποιος. Εγώ πάντως δεν το μάζευα αν και φαινόταν πολύ ενδιαφέρον ! :)

20374.jpg20375.jpg20376.jpg20377.jpg20378.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tα μάζευα εγώ αλλά δεν είχα πάρει ποτέ το άλμπουμ 8)

Να θυμηθώ που τα έχω καταχωνιάσει και σας ανεβάζω φωτογραφίες σύντομα :)
 
Και στην ανασκαφή βρέθηκαν ευρήματα :D

TomandJerry (2).jpgTomandJerry (1).jpg

Panayioti μέχρι ποιό νούμερο φτάνει το album?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το τελευταιο αυτοκολλητο ειναι το 228!!!!!

Το εχω κ εγω!!Μου λειπουν βεβαια καποια αλλα γενικα φαινεται ικανοποιητικο!!!!!!!!!Απο τα πιο ωραια album!!Τι κριμα που σημερα δεν βγαζουν τοσο ωραια...........!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ας βαλω καμια photo για να το δειτε περισσοτερο!!!!

24177.jpg24178.jpg24179.jpg24180.jpg24181.jpg24182.jpg

Πραγματι παλια βγαζαν πολυ ωραια album!!!!!!!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτο το αλμπουμ με συγκινησε πολυ ευχαριστω παιδια που μου το θυμισατε παιζει να ναι το πρωτο αλμπουμ που ειχα μου το χε κανει δωρο ο περιπτερας για να μπω στο κολπο να αγοραζω τα αυτοκολητα ηταν χαρα ομως να το συμπληρωνεις
 
Και αργότερα, αλλά και σήμερα σήμερα κυκλοφορούν πολύ ωραία άλμπουμ. Το "STAR WARS ΕΡISODE 1: THE PHANTOM MENACE" της MERLIN/TOPPS το 1999 ήταν πάρα πολύ ωραίο, αλλά και το ΣΡΕΚ 4 της ΠΑΝΙΝΙ που κυκλοφορεί αυτό τον καιρό είναι πολύ όμορφο.
 
theforce είπε:
Και αργότερα, αλλά και σήμερα σήμερα κυκλοφορούν πολύ ωραία άλμπουμ. Το "STAR WARS ΕΡISODE 1: THE PHANTOM MENACE" της MERLIN/TOPPS το 1999 ήταν πάρα πολύ ωραίο, αλλά και το ΣΡΕΚ 4 της ΠΑΝΙΝΙ που κυκλοφορεί αυτό τον καιρό είναι πολύ όμορφο.
Σιγουρα ολο κ καποιο θα βρεις σημερα που να αξιζει,αλλα τοτε δεν τα προλαβαινες!!!Το ενα καλυτερο απο το αλλο ηταν κ φυτρωναν σαν τα μανιταρια!!!!!!!!Κ οσο ναναι ειχαν retro αερα!!! Καλα κ τα τωρινα θα αποκτησουν καποτε αυτον τον αερα.....!!!!! ;)
 
Πολύ όμορφο άλμπουμ και γλυκύτατα αυτοκόλλητα!!!

Ευχαριστούμε Panagioti:thanx2:
 
Ευχαριστώ Juanita !

Πολύ ωραίο φαίνεται συμπληρωμένο φίλε argy !!!!
 
argy

 


Είδα ότι σου λείπει το Νο 210. Δεν το έχω Διπλό δυστυχώς, αλλά μιας κι έχω το ΑΛΜΠΟΥΜ ΠΛΗΡΗ ... στο Σκανάρω να το έχεις κι εσύ ... έστω κι έτσι !


 


σάρωση0001.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ειχα!!!! Απιστευτο, τι μου θυμισε!!!
 
Πολύ καλό άλμπουμ. Πρώτη φορά το βλέπω.
 
johnny19818 είπε:
Πρώτη φορά το βλέπω.
Επισης! :)

Μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι δεν ειναι τα υπολοιπα της εταιρειας...αλλα με σπιραλ στην ραχη!!! :eek:
 
stayros είπε:
Επισης! :)
Μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι δεν ειναι τα υπολοιπα της εταιρειας...αλλα με σπιραλ στην ραχη!!! :eek:
Σταυρο, αυτο ηθελα να πω.. Μονο η ελληνικη εκδοση παιζει να ηταν σπιραλ, πραγμα που την κανει ακομα πιο σπανια και ιδιαιτερη τωρα.

Εγω που εχω 4 φορες το αλμπουμ στην γερμανικη, ειναι σαν ολα τα αλμπουμ..
 
Panayiotis είπε:
Αυτό είναι το ελληνικό album TOM & JERRY από την Panini και το βρήκα μαζί με τα άλλα τα παλιά μου που ήδη έχω σηκώσει μερικές φωτό από το καθένα (Εξωγήινοι, Conan, Action Force). Ίσως το ξέρει κάποιος. Εγώ πάντως δεν το μάζευα αν και φαινόταν πολύ ενδιαφέρον ! :)
[pics]



Kambia είπε:
Και στην ανασκαφή βρέθηκαν ευρήματα :D
[pics]




Panayioti μέχρι ποιό νούμερο φτάνει το album?

argy είπε:
Ας βαλω καμια photo για να το δειτε περισσοτερο!!!!
[pics]




Πραγματι παλια βγαζαν πολυ ωραια album!!!!!!!! ;)
Υπέροχο αλμπουμ!!!

σε μια σελίδα διακρίνω να λέει ''ΑΠΑΝΤΗΣΗ'' σε πλαισια με τους αγαπημένους μας ήρωες...τι ήταν να γράψεις στον κενό χωρο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το συγκεκριμενο αλμπουμ δεν ηταν κλασσικο οπως τα περισσοτερα, δηλαδη απλα να κολλησεις τα αυτοκολλητα..

Ειχε και διαφορες ερωτοαπαντησεις η παιχνιδια μεσα, του στιλ σταυρολεξο, ενωστε τις τελειες κτλ, ωστε να ειναι σαν διδακτικο ή να μη βαρεθουν τα παιδακια που το μαζευαν.. Νομιζω ειχε και καποιες φωτογραφιες που μπορουσες να τις χρωματισεις, εκτος αν μπερδευομαι με αλλο αλμπουμ..

(ειναι κι η ωρα δυσκολη τωρα).. :p
 
Πίσω
Μπλουζα