Pitfall vs Tomboy (Atari 2600 Clone?)

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Δεν ξερω αν σε καποια εκδοση του λεγεται και Tomboy αλλα το συγκεκριμενο ειναι το πολυαγαπημενο Pitfall.
Aκριβως!Για πες μας βρε Μαριανα τι ειναι αυτο το Tomboy?:what:
 
Και όμως! :)

Για δείτε!

[video=youtube;I-y4mW0wTHo]

Το έπαιζα κάπου (μη ρωτήσετε πού, μάλλον σε atari - δεν θυμάμαι!) όταν ήμουν μικρή!!! :D

Τώρα μισό ψάχνω ακόμα με το hint του Βασίλη!....
 
Tom Boy λεγόταν στους κλώνους του Atari 2600 :)

Θα ανεβάσω φωτό αργότερα
 
Πολύ παράξενος τίτλος αν αναλογιστούμε πως στην ιατρική/ψυχολογία Tom Boy είναι έκφραση που χρησιμοποιούν για τα μικρά κορίτσια τα οποία συμπεριφέρονται, ντύνονται, παίζουν και συνήθως στην εν συνεχεία ζωή τους θέλουν να είναι αγόρια/άντρες. Ξέρω ξέρω άσχετο με το θέμα αλλά μου φάνηκε πολύ παράξενο...
 
Mεγαλη συμπτωση ομως αυτο το θεμα γιατι σημερα αρχισα να παιζω το αγαπημενο μου Pitfall ΙΙ των Arcades ωστε να ανεβασω full playthrough στο Youtube;)
 
Βασικά, με λίγη ακόμα ψακτική, ανακάλυψα αυτό:

tomboy_l.jpg

πηγή

Το εξώφυλλο μου δίνει να καταλάβω ότι έχει ως θέμα το Μόγλη (Βιβλίο της ζούγκλας)! :)

Από εδώ: http://coolhoard.blogspot.gr/2011/12/rainbowvision-atari-2600-games.html κατάλαβα ότι αυτό ήταν παιχνίδι που κυκλοφόρησε η εταιρεία Rainbow Vision στην Αυστραλία. Στο link θα δείτε ότι έχει βγάλει κι άλλα παιχνίδια (βλέπε λίστα), ενώ εκτός από το original name φαίνεται και το όνομα που έδωσε η εταιρεία....

metalcandyman είπε:
Mεγαλη συμπτωση ομως αυτο το θεμα γιατι σημερα αρχισα να παιζω το αγαπημενο μου Pitfall ΙΙ των Arcades ωστε να ανεβασω full playthrough στο Youtube;)
Έπεσες στην περίπτωση που έπαθα πολύ ισχυρό flashback και δεν κρατήθηκα.... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα