PIXELόσημα!

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.193
Τα θυμάστε;

Υπήρχαν μέσα στα παιχνίδια της Ocean και της αντιπροσωπείας της στην Ελλάδα ThirdWave.

Εγώ έχω ένα-δυο...
 
Eίχα σίγουρα ένα απο το F-29 !! (πρέπει υπάρχει ακόμα...), και ίσως ένα ακόμα απο το Rainbow Islands... :)

(Dino, βλέπω τον τελευταίο καιρό παίζεις Phantasie 3... :D )
 
Και εγώ έχω ένα από το Rainbow Islands και ένα μάλλον από το Ivanhoe!

Χε..χε... Κάνει ωραίο Avatar το συγκεκριμένο screen shot!!!
 
τί ακριβώς είναι αυτά ; scan!
 
Καμία φώτο υπάρχει?
 
Θα ποστάρω φωτό σήμερα...
 
ειχα κι εγώ όταν είχα πάρει από το mail order της compupress το chase hq
 
Λοιπόν, τα Pixelόσημα ήσαν μικρά χαρτάκια που απεικόνιζαν διάφορα εξώφυλλα του Pixel και τα έβρισκες μέσα στα παιχνίδια της Ocean.

Αυτά, τα κόλλαγες στο album που είχε δώσει το Pixel σε κάποιο τεύχος, και μόλις συμπλήρωνες κάποια, κέρδιζες δώρα...

pixelosimabx8.jpg


pixelosima2cs1.jpg


Συγγνώμη για την ανάλυση των εικόνων, αλλά είναι από webcam...
 
μακαρι η δικη μου webcam να ειχε τετοια ανλυση :Ρ

Αληθεια ξερουμε κανεναν που να κερδισε; μονο καποιος πολυ πλουσιος μπορουσε να αγορασει τοσα πολλα πρωτοτυπα παιχνιδια... :)
 
Έχω κρατήσει και την απόδειξη...

Το '89-'90 που αγόρασα το παιχνιδάκι, έκανε 3.150δρχ...

Που και που, τότε, αγοράζαμε και κανένα original...
 
Αχ ρε παιδιά..πάλι θα βάλω τα κλάματα...Rainbow island Pixeloσημα Μπουααααα!!!!
 
!!

Εγώ έχω τα PIxeloσημα από το BATMAN Game, για τον Amstrad μου...βρε που τα θυμηθηκατε
 
ειχα βρει και στο batman the movie!!!
 
Βρηκα μερικα απο αυτα σε παλια κουτια απο παιχνιδια που μου χαρισε ενας φιλος!!! Επισης και κατι αφισσες που εδιναν δωρο καποια παιχνιδια (Exolon)
 
Να και άλλο ένα PIXELόσημο από τη συσκευασία του Ivanhoe για τον ST μου...

picture.php
 
Τα πιξελόσημα! Είχα κάποια σε μερικά πακέτα, δυστυχώς προς το παρόν το μόνο που βρήκα στην ντουλάπα μου είναι το Rainbow Island το οποίο αν και έχει ήδη παρουσιαστεί στην προηγούμενη σελίδα το ανεβάζω διότι το πακέτο της έκδοσης για Amstrad CPC 6128 είναι κάπως διαφορετικό (πιο μουντό..) :D από εκείνο του Atari ST (βρε τι μαθαίνω!!).

Ο γκρι φόντος προέρχεται από το καπάκι του scanner.

Front view



Rear view

 
Εχω του BATMAN του Rainbow Islands του Super Wonder Boy και μερικα ακομα που δεν τα θυμαμαι τωρα. Δεν τα κολλησα ποτε....
 
DINO είπε:
Έχω κρατήσει και την απόδειξη...Το '89-'90 που αγόρασα το παιχνιδάκι, έκανε 3.150δρχ...

Που και που, τότε, αγοράζαμε και κανένα original...

Το 91 που είχα την Amiga δεν πήρα ούτε ένα (μικρός τότε, με ένοιαζε μόνο να έχω ένα κάρο παιχνιδιά)... Πλέον μεγαλύτερος και πιο ώριμος (...) τα αγοράζω για συλλογή!

Γιατί έχω την εντύπωση ότι στις μέρες μας πουλάνε πιο πολλά αυθεντικά από ότι τότε;
 
Πίσω
Μπλουζα