Pixel 034 - Ιούνιος 1987

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.797
Αντιδράσεις
1.769
Σκανάρισμα: lpotamianos

Αριθμός σελίδων: 156

Μέγεθος Αρχείου: 55 ΜΒ

Ανάλυση: 100dpi

 
Thanx lpotamianos!!!!
 
Ευχαριστούμε και συγχαρητήρια για το πρώτο σου scan! :)
 
Καλώς ήρθες στο team φίλε μου.....Welcome to the club! :thumbup:

Από ότι βλέπω το εξωφυλλάκι είναι λίγο ταλαιπωρημένο.Mπορείτε

να το κατεβάσετε καινούριο σκαναρισμένο στα 300 dpi..από εδώ

Για να ικανοποιηθούν κάποια κακά σκυλάκια.... :D
 
thx guys, έχω σκανάρει και sprite και ΕΠΤΑ though! είχαν και λιγότερες σελίδες...
 
μπράβο σου και πάλι Λάμπρο...

keep up the good work :clap:
 
Ευχαριστούμε φιλάρα!!!!
 
lpotamianos είπε:
thx guys, έχω σκανάρει και sprite και ΕΠΤΑ though! είχαν και λιγότερες σελίδες...
The way I see it, τα Pixel scans κερδίζουν τα μέγιστα kudos για έναν σκανερμαν! :)
 
Τέλειος ο Λάμπρος - σ' ευχαριστούμε πολύ !! :thumbup:

Εριξα και μία ματιά στα "ενδότερα" του τεύχους αυτού, το οποίο εντελώς συμπτωματικά ήταν το -μόνο- τεύχος Pixel που είχε αγοράσει ποτέ, ένας συμμαθητής μου !! (δεν ήταν και ο φανατικότερος Pixelάς, όπως καταλάβατε...)

Είδα λοιπόν το Special Review του MUD (ο text-driven πρόγονος των σημερινών ΜΜΟRPG - άπιαστο όνειρο για τους τότε "κοινούς θνητούς" σαν εμάς), όπως και παρουσιάσεις παιχνιδιών σαν το πρωτοπορειακό, αλλά πανδύσκολο Nemesis (δυστυχώς η έκδοση του amstrad ήταν "μάπα"), και το Bomb Jack 2 (καθαρά computero-sequel. Θυσίαζε εν μέρει την ελευθερία κίνησης του αυθεντικού, απαιτώντας καλύτερο συγχρονισμό και λίγο παραπάνω σκέψη).

Οσο για το Express Raider, με είχε απογοητεύσει τότε σαν παιχνίδι (δεν με εντυπωσίασε σε κανένα format).

Ενδιαφέρον παρουσιάζει και η συνέντευξη του Αντώνη Νάνου της Greek Software, μαζί με τον Νίκο Δενικαρια (ο οποίος κάποια χρόνια μετά, άνοιξε εκείνο το "Playvision").
 
Πίσω
Μπλουζα