Pixel 131 - Απρίλιος 1996

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.797
Αντιδράσεις
1.769
Σκανάρισμα: iakovos

Αριθμός σελίδων: 116

Μέγεθος Αρχείου: 45.5 ΜΒ

Ανάλυση: 100dpi

 
Eυχαριστω πολυ!!!!!Flight of the Amazon Queen ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!
 
Στη δισκέτα που συμπεριλαμβανόταν με το συγκεκριμένο Pixel - στο Amiga disc version - είχαν βάλει ένα ελληνικό παιχνιδάκι Κρεμάλα, που είχα γράψει σε AMOS-BASIC. Θα ήθελα να το ανεβάσω στο φόρουμ σαν .ADF, αν δεν υπάρχει πρόβλημα βέβαια, μαζί κάποια νεότερη έκδοση που έχει πολλές έξτρα επιλογές.

Υπάρχει κανείς να με καθοδηγήσει στο σωστό σημείο προς δημοσίευση-ανέβασμα παιχνιδιών;;; Δε βρήκα κάτι.
 
Ανεβασε το ως συνημενο αρχειο ή σε καποιο rapidshare να το αναλαβουμε εμεις.

Thanx!
 
Υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει το όριο για upload?

Για παράδειγμα, για τα zip είναι στα 97,7 KB.

Αν είναι να βάλω τα αρχειάκια εδώ (ή στα Games), τότε καλύτερα να τα στείλω σε κάποιον διαχειριστή να τα ανεβάσει;
 
Χμμμ...περιεργο.Θα το κοιταξω και θα σου στειλω PM ;)
 
Φίλε Κώστα συγχαρητήρια!!! Έστω και με 13 χρονια διαφορα :-D Πολύ ωραία η κρεμάλα!! Δυο ερωτήσεις μόνο:

- Στην έκδοση 1.4 και στην έκδοση 1.1 του Hangman όταν φορτώνει ζητά έναν κωδικό. Όχι μόνο δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά δεν βλέπω να υπάρχει και κάποια ανταπόκριση από το πληκτρολόγιο σε εκείνο το σημείο. Έτσι αρκέσθηκα στην έκδοση 1.10... Εκεί όλα καλά με μόνο πρόβλημα ότι δεν φαίνεται να υπάρχει ανταπόκριση από το πληκτρολόγιο στα γράμματα ο και π. Μπορεί να διορθωθεί κάπως αυτό;

Φόρτωσα τα .adf στον WinFellow (γράφω από το πανεπιστήμιο τώρα και δεν θυμάμαι πια έκδοση έχω ακριβώς) με kickstart rom 3.0 αν βοηθάει σε κάτι...

Ρωτάω γιατί χάρη σε εσένα θυμήθηκα όλες εκείνες τις δισκέτες του Pixel που φορτώναμε στην Amiga ενός φίλου μου τότε στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού και στις πρώτες του γυμνασίου... Και μου άρεσε που ξαναμπήκα λίγο σε εκείνες τις μέρες! Thanks πολύ!
 
Χμμμμ... αυτό το τεύχος νομίζω δεν το είχα αγοράσει και δεν το είχα διαβάσει. Ποτέ δεν είναι αργά, από το εξώφυλλο βλέπω Gabriel Night και Flight of the amazon queen, φαίνεται ενδιαφέρον! Ευχαριστούμε Ιάκωβε!
 
nightquest είπε:
Φίλε Κώστα συγχαρητήρια!!! Έστω και με 13 χρονια διαφορα :-D Πολύ ωραία η κρεμάλα!! Δυο ερωτήσεις μόνο:- Στην έκδοση 1.4 και στην έκδοση 1.1 του Hangman όταν φορτώνει ζητά έναν κωδικό. Όχι μόνο δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά δεν βλέπω να υπάρχει και κάποια ανταπόκριση από το πληκτρολόγιο σε εκείνο το σημείο. Έτσι αρκέσθηκα στην έκδοση 1.10... Εκεί όλα καλά με μόνο πρόβλημα ότι δεν φαίνεται να υπάρχει ανταπόκριση από το πληκτρολόγιο στα γράμματα ο και π. Μπορεί να διορθωθεί κάπως αυτό;

Φόρτωσα τα .adf στον WinFellow (γράφω από το πανεπιστήμιο τώρα και δεν θυμάμαι πια έκδοση έχω ακριβώς) με kickstart rom 3.0 αν βοηθάει σε κάτι...

Ρωτάω γιατί χάρη σε εσένα θυμήθηκα όλες εκείνες τις δισκέτες του Pixel που φορτώναμε στην Amiga ενός φίλου μου τότε στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού και στις πρώτες του γυμνασίου... Και μου άρεσε που ξαναμπήκα λίγο σε εκείνες τις μέρες! Thanks πολύ!
Γεια σου φίλε, και σε ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια!

Είχε ανοιχθεί ένα ξεχωριστό θέμα εδώ:

navbits_start.gif
Retromaniax> Forum> Ρέτρο Υπολογιστές> 16bit / 32bit Home Υπολογιστές> Amiga> Amiga - Games/Demos

Κρεμάλα! Το κλασσικό παιχνίδι, με extra features...

 


Από εκεί μπορείς να κατεβάσεις κάποιες οδηγίες σε κείμενο txt, όπου περιέχονται και οι κωδικοί.

Αυτοί είναι:

Κρεμάλα 1.4 αρ.00014, κωδικός: 00ak99

Hanging 1.1 nr.01111, code: 11ak98

Γράφεις με πεζά γράμματα. Αν κάνεις λάθος ξαναγράφεις τον κωδικό από την αρχή (όχι backspace).

Η Κρεμάλα 1.4 δεν έχει καμία σχέση με την Κρεμάλα1.1...
 
Στο εξώφυλλο το τερατούργημα-καινούργια Amiga "Walker" που ποτέ δεν βγήκε σε παραγωγή.
 
Kostas3001 είπε:
Γεια σου φίλε, και σε ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια!
Είχε ανοιχθεί ένα ξεχωριστό θέμα εδώ:

navbits_start.gif
Retromaniax> Forum> Ρέτρο Υπολογιστές> 16bit / 32bit Home Υπολογιστές> Amiga> Amiga - Games/Demos

Κρεμάλα! Το κλασσικό παιχνίδι, με extra features...

 


Από εκεί μπορείς να κατεβάσεις κάποιες οδηγίες σε κείμενο txt, όπου περιέχονται και οι κωδικοί.

Αυτοί είναι:

Κρεμάλα 1.4 αρ.00014, κωδικός: 00ak99

Hanging 1.1 nr.01111, code: 11ak98

Γράφεις με πεζά γράμματα. Αν κάνεις λάθος ξαναγράφεις τον κωδικό από την αρχή (όχι backspace).

Η Κρεμάλα 1.4 δεν έχει καμία σχέση με την Κρεμάλα1.1...
Thanks man! Μόλις βρω χρόνο θα τα δοκιμάσω!
 
Πίσω
Μπλουζα