Pop Stars του σήμερα

audiodee

RetroActive
Joined
26 Ιουν 2006
Μηνύματα
460
Αντιδράσεις
81
Έπεσε το μάτι μου στην τηλεόραση η γνωστή σε όλους μας Cyndi Lauper, σε βίντεο από το καινούριο της άλμπουμ του 2008 και έμεινα έκπληκτος. Ενώ τη θυμάμαι πανκιό-φρικιό, η μουσική της τώρα είναι μοντέρνα dance, και τώρα στα 56 της ήταν με ταγιεράκι, κουρεύτηκε, και οι κινήσεις της πολύ κυριλέ. Tη θαύμασα γιατί μεγάλωσε και έγινε κυρία! Κάποιοι μπορεί να απογοητεύτηκαν από το καινούριο στυλ μουσικής, αλλά εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ.

cl.jpg


Παραδείγματα που κάποιοι σταρ μεγάλωσαν, γέρασαν και δεν άλλαξαν είναι πολλά.

Γνωρίζετε κι άλλους ποπ σταρ της εποχής μας που ενώ ήταν λίγο πολύ φρικιά, μεγάλωσαν και κυρίλεψαν;
 
Και η Μαντόνα έγινε κυρία ενώ ξεκίνησε από ταινίες λίγο ακατάλληλες
 
Δεν ξεχνάω ποτέ την τραγουδάρα της Cindy Lauper, το θεϊκό Time After Time που έγραψε ο τρισμέγιστος Miles Davis. Τραγούδι που ακόμα και σήμερα με κάνει να δακρύζω. Μάλιστα το είχα επιλέξει αρχικά για τον πρώτο χορό στον γάμο μου, αλλά η σύζυγος δεν το δέχτηκε...

Μια και το θυμήθηκα.... δείτε στο YouTube και την Nena (99 luftballons). Δείχνει πιο πιτσιρίκα τώρα παρά από τα 80's, που τότε ήταν πιτσιρίκα!
 
Δείχνει πιο πιτσιρίκα τώρα παρά από τα 80's, που τότε ήταν πιτσιρίκα!
Γιατί ως γνωστόν εάν έχεις 45 μάστορες και 60 μαθητάδες από πίσω όλα γίνονται :biglaugh::biglaugh:.
 
Playmolover, κι όμως:::

Το Time Afer Time το εγραψε η ίδια μαζι με τον Rob Hyman (Hooters), άσχετα αν το διασκεύασε ο τρισμέγιστος με το δικό του μοναδικό τρόπο. Το ίδιο και για το καταπληκτικό της "I Drove All Night" που κέρδισε τη συμπάθεια και ερμηνεία του Roy Orbison, λίγο πρίν το θάνατο του, και συνάμα την αναγνώριση του γραφόντος που μουσικά δεν τα πάει καλά με τη δεκαετία του 80.

Το γεγονός οτι ξεκίνησε με καναδυο ελαφριά και την αντίστοιχη εμφάνιση δεν πρέπει να μας αποκρύπτει το μεγάλο της ταλέντο σαν ταγουδοποιός. Αντίστοιχη γνώμη είχαν οι περισσότεροι παλαιότερα με τη Dolly Parton, που έμεινε περισσότερο για την περιφέρεια του στήθους της, παρά για το οτι συγκαταλέγεται στους Top 5 Country τρσγουδοποιούς ever. (Βλέπε I will always love you απο την ταινία Bodyguard, Jolene και πολλά άλλα)

Τόλης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Και η Μαντόνα έγινε κυρία ενώ ξεκίνησε από ταινίες λίγο ακατάλληλες
Όχι, θα διαφωνήσω. Η Μαντόνα δεν συμφωνεί με το thread. Διότι ξεκίνησε ως πανκιό κι εκείνη στα 80's, αργότερα πρόβαλε τη σεξουαλικότητα της με επιτυχία και σήμερα στα 52 της αντί να ντύνεται, να εμφανίζεται και να φέρεται ως κυρία με το ανάλογο ντύσιμο και τη σκηνική παρουσία, εμφανίζεται με κορμάκια να χορέυει σε stages και να ανταγωνίζεται νεαρές του είδους.

Συμφωνώ ότι το κάνει καλύτερα απ'όλους, αλλά διαφωνώ ότι κυρίλεψε.
 
Tolis....

Μήπως έχουμε και δεύτερον εδώ μέσα που ακούει country ή μου φαίνεται...;

Ευχαριστώ για τις διορθώσεις. Πάντα καλοδεχούμενες και απαραίτητες.

Θα συμπληρώσω εκτώς από την ερμηνεία του Roy Orbison στο I drove all night και τον Jason Pristley που πρωταγωνιστούσε στο video clip, την εποχή που το "90210" μεσουρανούσε...
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mTbSp3Q8Ru8]YouTube - I drove all night - Roy Orbison
 
Πίσω
Μπλουζα