ps2 cd copy (ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΝΙΚΑ)

plintiriopiaton

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2007
Μηνύματα
249
Αντιδράσεις
7
χρειάζομαι βοήθεια, αν γνωρίζει κανένας πως να αντιγράψω ένα cd ps2 και ειδικά HD Advance USB Extreme cd που έχω γιατί θα τα παίξει σε λίγο καιρό το original και σίγουρα χρειάζομαι αντίγραφα. έχω το NERO 6 ultra edition. Δεν είναι ρετρό ακόμα αλλά κάποια μέρα θα γίνει...ευχαριστώ ρετρό-συμπάσχοντες
 
Δεν ειμαστε και το καταλληλο forum για να απανταμε δημοσια σε τετοιες ερωτησεις - αλλα δοκιμασε να χρησιμοποιησεις Alcohol 120 - εχει ετοιμη επιλογη για ps2 games - εναλλακτικα ριξε μια ματια εδω
 
έλα ρε τι ζητάει το παιδί?

νόμιμο αντίγραφο του cdιου που έχει αγοράσει!

Βάλτο στο nero και κάνε αντιγραφή cd, δε νομίζω ν'αχει κλείδωμα το advance!

Εναλλακτικά χρησιμοποίησε το blindwrite είναι "μανούλα" για τέτοιες δουλειές (το alcohol είναι λίγο "τρίκυ").
 
Σαν ρετρό συλλέκτες πιστεύω πως τα περισσότερα που έχουμε αν όχι όλα είναι original, αν ήταν αντιγραφή και όχι νόμιμο το δισκάκι δεν θα το ζητούσα ετσι, απλά backup θελω να κανω...λογικό δεν είναι? Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση σας.
 
σε τι ταχύτητα προτείνεις να το αντιγράψω με το ΝΕRO?
 
pare KALH marka cd, kai grapsto 16x h 24x, to mikrotero pou yposthrizei to cdr sou...
 
ΝΕΡΟ το N E R O εμφιαλωμένο

δυστυχώς δεν μπορεί να το αντιγράψει το ΝΕΡΟ άρα πάω στην άλλη λύση του asikamin...ρε τι πράγμα είναι αυτό το ΝΕΡΟ μια σωστή δουλειά δεν κάνει εκτός τα αυτονόητα...!!! ΝΕΡΟ οχι NERO πρέπει να λέγεται κανονικά...
 
καλά ναι ..το nero είναι λίγο αμπαλο..
 
δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί να αντιγραφεί?

Δεν αντιγράφεται με τιποτα τελικά...δεν ξέρω τι να κάνω ήδη έχει πολλές γρατσουνιές το δισκάκι και για να αγοράσω άλλο θα μου στοιχίσει 50 Ευρώ....κρίμα...αν ήξερε κάποιος κάτι που να μπορεί να το αντιγράψει...
 
ego exo antigrapsei POLLA cd/dvd me to DVD-Decrypter kai tora me to IMGBURN...

parto apo edo: http://www.imgburn.com/ , einai h synexeia tou dercryptor...
 
Πίσω
Μπλουζα