ps2 guitar ερωτησεις

mike

RetroJunkie™
Joined
17 Νοέ 2008
Μηνύματα
2.153
Αντιδράσεις
86
Λοιπον, σαν pure gamer παντα επαιζα shoot em up και beat em up. Ηταν πολυ soft να παιξω κατι σαν το guitar hero. Με δεδομενο οτι εχω παιξει κιθαρα (πραγματικη λεμε) και ακουω metal, ολα αυτα μου φαινονταν ενα ξενερωτικο υποκαταστατο. Ομως ποτε δεν εισαι σιγουρος για κατι, πριν το δοκιμασεις. Ετσι εφτασε η ωρα να παρω μια κιθαρα και τα αναλογα παιχνιδια για ps2. Ισως πραγματικα μου αρεσει στο τελος.

Και ερχονται οι ερωτησεις: πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα κιθαρας? εχω βρει αυτες που ειναι με καλωδιο, ειναι πιο φθηνες απο τις ασυρματες. Να παρω καποια συγκεκριμενη? υπαρχουν διαφορες μαρκες? εχουν διαφορα? απο τιμες ποσο περιπου παιζουν? μπορω να παιζω "διπλο" κανοντας την 2η κιθαρα, μπασο?

Για metal παιχνιδια, ποια προτινετε?

Γενικα τι να προσεξω, μιας και ειμαι τελειως ασχετος με το θεμα.
 
Κανεις δεν παιζει guitar εδω, ολοι με ρετρο ασχοληστε :D ?
 
Ενα χειριστηριο ειναι σε σχημα κιθαρας,δε λεει τιποτα τουλαχιστον για μενα

Αυτο βγηκε για τα αμερικανακι-no offence που λενε και στο χωριο μου-εδω κανουν πρωταθλημα air guitar.
 
Το εχω δει, ξερω πως ειναι, απλα ρωταω αν υπαρχει κατι να προσεξω.
 
Εγώ έχω αυτή για το PS2.

Guitar%20Hero%20-%20gitar.jpg


Ενσύρματη, την είχα βρει 15? στο Πλαίσιο πριν από χρόνια.

Έβαλα και επέκταση καλωδίου, για να παίζω από τον καναπέ και για να μην εκτοξεύσω καμιά κονσόλα κατά λάθος.

Ότι κιθάρα και να πάρεις, δεν πρόκειται να έχεις την αίσθηση και το βάρος μιας αληθινής. Πλαστικές όλες είναι και πανάλαφρες.

Δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο να προσέξεις, τι σ'αρέσει είναι το θέμα, σχέδιο, ασύρματη/ενσύρματη, κόστος...

Διπλό μπορείς να παίξεις, με τη δεύτερη κιθάρα για μπάσο.

Παιχνίδια έχουν βγει πάρα πολλά, όρεξη να έχεις να παίζεις, μέχρι και τους Metallica βρίσκεις...
 
Πίσω
Μπλουζα