ps3 sixaxis controller πρόβλημα φόρτισης

divined

RetroNuts!
Joined
2 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.702
Αντιδράσεις
43
Τώρα τελευταία το βασικό μου controller λέει συχνά πυκνά 'low charge on battery'. Βάζω το USB cable για να φορτίσει αλλά συνεχίζουν να αναβοσβήνουν τα LED του, σαν να ψάχνει να το αναγνωρίσει.

Την 1η φορά που το έκανε βρήκα μία διαδικασία με την οποία το συνέφερα. Μπορείτε να τη δείτε εδώ : http://help.com/post/370355-playstation-3-controller-batterych

 


Σήμερα όμως ξαναπαρουσίασε το πρόβλημα, επανέλαβα την διαδικασία αλλά τίποτα. Πάω δλδ. για νέο χειριστήριο. Εχουν χρόνο ζωής στα 2 χρόνια δλδ. αυτά τα χειριστήρια;;



 
Δεν νομιζω.Πρεπει απλα να σου ετυχε.

Εγω οταν θελει φορτιση το βαζω το πολυ 15 λεπτα και κραταει για πολλα παιχνιδια και εχω το ps3 απο το 2007 αν θυμαμαι καλα.
 
Εδω ολα καλα και τα ειχα παρει και μεταχειρισμενα. Δεν δοκιμαζεις να παρεις μια καινουργια μπαταρια και να βρεςι καποιον να στην βαλει μεσα εαν φοβασαι να το κανεις μονος σου?
 
Τι μπαταρία παίρνει; Είναι απλή σχετικά διαδικασία;; Είναι πράγματι κρίμα να πετάξει το χειριστήριο για μία μπαταρία. Δεν είναι και φθηνό το dualshock 3.
 
Σχεδον το ιδιο προβλημα εχω και εγω.Αναβοσβήνουν συνέχεια και τα τέσσερα led και δεν το αναγνωριζει...Ο μονος τροπος που βρηκα ειναι να το εχω ενωμενο με το καλωδιο usb η να ανοιγω το PS3 με το χειριστήριο πατωντας το PS button.Παντως δεν νομιζω να κρατανε μονο 2 χρονια γιατι το χειριστηριο αυτο το εχω απο τοτε που πηρα το PS3(πρωτη μερα διαθεσης στην Ελλαδα).
 
Τι εκδοση Playstation 3 εχετε και με πιο firmware? Ρωταω μπας και εχει σχεση

Το κουμπακι reset απο πισω ειναι σωτηριο πολλες φορες. Εαν εξακολουθει και μετα απο αυτο να εχει προβλημα τοτε ΜΑΛΛΟΝ ειναι μπαταρια

Η μπαταρια αλλαζει και με "κινεζια" που ειναι πιο δυνατη ;)
 
Έχω το κλασικό 80GB PS3 και τελευταίο firmware. Πάτησα και το κουμπί reset αλλά τίποτα. Οπότε μάλλον είμαι για αλλαγή μπαταρίας. Προφανώς μιλάμε για παραγγελία από ebay;

Πάντως το αντιμετωπίζει αρκετός κόσμος το συγκεκριμένο πρόβλημα, απο ότι διαβάζω σε διάφορα forum.
 
Δουλειά - οικογένεια - υποχρεώσεις με αφήνουν και παίζω ελάχιστα, οπότε το δικό μου δε το έχω χρησιμοποιήσει πολύ, τόσα χρόνια τώρα...
 
Εμενα το PS3 ειναι το 60αρι και fw 3.41.Δεν νομιζω παντως να εχει καποια σχεση με το προβλημα.
 
Πίσω
Μπλουζα