PSP βίντεο παρουσίαση

Retropolis Greece

Retro Member
Joined
7 Ιουλ 2009
Μηνύματα
380
Αντιδράσεις
269
Ήρθε η ώρα και για το psp να δούμε την βίντεο παρουσίαση του και τις δυνατότητες του κυρίως σε retro gaming καταστάσεις
 
Πήρες φόρα φέτος το καλοκαίρι. Αγαπημένη κονσόλα, πολύπαιχτη, αλλά όχι όσο το Nintendo DS. Δεν ασχολήθηκα να βάλω πειραγμένο firmware οπότε όλα αυτά τα καλούδια με τους emulators δεν τα είχα δει. Αν βρω χρόνο μέσα στο καλοκαίρι θα το αποπειραθώ, καθότι πλέον έχει πέσει σε αχρηστία η κονσόλα.
 
Πολυ καλο φορητο το psp και με αρκετα καλα παιχνιδια και καλες πωλησεις αλλα σε γενικες γραμμες την επιτυχια που εκανε την εκανε λογο του emulation και ολα αυτα τα καλουδια που μπορει να βαλει ο καθενας μεσα και να γουσταρει.Κρυο σαν μηχανημα για μενα δεν το αγαπησα ποτε αλλα το αγορασα απο φιλο που το ειχε και ετρωγε σκονη σχεδον ολοκαινουργιο μονο και μονο για ενα και μοναδικο παιχνιδι το εκπληκτικο Ultimate Ghosts'n Goblins που σαν τεραστιος οπαδος της σειρας αυτης δεν γινοταν να μην το εχω στην κατοχη μου και να το λιωσω.Με ελαχιστα αλλα παιχνιδι ασχοληθηκα μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου και παραμενει στο ντουλαπι μεσα στο κουτι του μεχρι την στιγμη που θα με πιασει νοσταλγια να ξανατερματισω το UGNG.
 
metalcandyman είπε:
Πολυ καλο φορητο το psp και με αρκετα καλα παιχνιδια και καλες πωλησεις αλλα σε γενικες γραμμες την επιτυχια που εκανε την εκανε λογο του emulation και ολα αυτα τα καλουδια που μπορει να βαλει ο καθενας μεσα και να γουσταρει.Κρυο σαν μηχανημα για μενα δεν το αγαπησα ποτε αλλα το αγορασα απο φιλο που το ειχε και ετρωγε σκονη σχεδον ολοκαινουργιο μονο και μονο για ενα και μοναδικο παιχνιδι το εκπληκτικο Ultimate Ghosts'n Goblins που σαν τεραστιος οπαδος της σειρας αυτης δεν γινοταν να μην το εχω στην κατοχη μου και να το λιωσω.Με ελαχιστα αλλα παιχνιδι ασχοληθηκα μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου και παραμενει στο ντουλαπι μεσα στο κουτι του μεχρι την στιγμη που θα με πιασει νοσταλγια να ξανατερματισω το UGNG.
η αλήθεια είναι ότι και εγώ για emulators ξεκίνησα αλλά στην πορεία ήρθαν god of war, tomb raider, silent Hill κτλ οπότε ασχολήθηκα αρκετά. κρύα δεν ξέρω αν είναι σαν κονσόλα. είναι πολύ ποιοτική πάντως σαν κατασκευή.
 
Kρυα για μενα φιλος οχι γενικα.Δεν την αγαπησα ποτε δεν την γουσταρα πως να το πω διαφορετικα περα απο το UGNG ελαχιστα παιχνιδια με κινησαν το ενδιαφερον να ασχοληθω μαζι τους και το emulation δεν με ενδιαφερει στα φορητα μια χαρα βολευεται η δουλεια με το PC κυριως και για κονσολες με ενα Wii πχ εισαι καλημενος για ρετρο μηχανηματα οσον αφορα το emulation.Φυσικα εχει πολλα καλα παιχνιδια το psp αλλα οταν το πηρα ημουνα σε φαση οχι και τοση ''φορητη'' .Αν το ειχα πχ και ημουνα πολυ μικροτερος σε ηλικεια σιγουρα θα ηταν μεσα στα 2,3 αγαπημενα μου φορητα.
 
metalcandyman είπε:
Αν το ειχα πχ και ημουνα πολυ μικροτερος σε ηλικεια σιγουρα θα ηταν μεσα στα 2,3 αγαπημενα μου φορητα.
Συμφωνώ απόλυτα, αν το είχαμε πιο μικροί θα κολλάγαμε εύκολα μαζί του. Το έχω μαζί με καμιά 10αρια παιχνίδια, αλλά πέρα από 3-4 παιχνίδια, δεν έχω ασχοληθεί με άλλα. Δεν ξέρω, αν είναι να παίξω 10 λεπτά σε ένα handheld ακόμη προτιμώ tetris στο gameboy ή batman returns στο gamegear.
 
Ωραίος Πανο!!

Αν μου είχε φτιάξει/περάσει κάποιος και στο δικό μου PSP emulators όπως έχεις εσύ, θα έπαιζα συνέχεια.

Αλλα επειδή είμαι τελείως ανίδεος απο αυτά, κλάφτα Χαράλαμπε! :(

Αν κανεις κανα βίντεο ποτε να περνάς κάποιο, ίσως...

Αλλα δυστυχώς είμαι τελείως άσχετος μ αυτά, δεν έχω καταφέρει ποτε να κάνω κάποια χακερια, οπουδήποτε κι όσες φορές κι αν προσπάθησα, με παρακολούθηση βίντεο η μελέτη σε sites που εξηγούν.

Μακάρι να ειχα έναν φίλο κοντά, που να ασχολούταν μ αυτά και να μου έφτιαχνε και τα δικά μου οποτε τον χρειαζόμουν...

Το παράπονο μου.... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο Πανο!

Αν μου περνούσε και στο δικό μου κάποιος emulators, θα έπαιζα συνέχεια!

Αλλα δυστυχώς είμαι τελείως άσχετος μ αυτά, δεν έχω καταφέρει ποτε να κάνω κάποια χακερια, οπουδήποτε κι όσες φορές κι αν προσπάθησα, με παρακολούθηση βίντεο η μελέτη σε sites που εξηγούν.

Μακάρι να ειχα έναν φίλο κοντά, που να ασχολούταν μ αυτά και να μου έφτιαχνε και τα δικά μου οποτε τον χρειαζόμουν...

Το παράπονο μου.... :(
 
Το 2006 πήρα το NDS Lite και την επόμενη ακριβώς χρονιά το PSP Slim & Lite. Μπορώ να πω ότι από παιχνίδια ζήτημα να έχω παίξει 10 γιατί ποτέ δεν μου έκανε αίσθηση για κάτι παραπάνω. Μόλις ανακάλυψα το emulation απλά δεν χρειάστηκε να αγοράσω κάποιο άλλο παιχνίδι.
 
Και εγω για emulation το πηρα το PSP... απο τα δικα του παιχνιδια να επαιξα 3-4... το πολυ.
 
viking4a είπε:
Ωραίος Πανο!!Αν μου είχε φτιάξει/περάσει κάποιος και στο δικό μου PSP emulators όπως έχεις εσύ, θα έπαιζα συνέχεια.

Αλλα επειδή είμαι τελείως ανίδεος απο αυτά, κλάφτα Χαράλαμπε! :(

Αν κανεις κανα βίντεο ποτε να περνάς κάποιο, ίσως...

Αλλα δυστυχώς είμαι τελείως άσχετος μ αυτά, δεν έχω καταφέρει ποτε να κάνω κάποια χακερια, οπουδήποτε κι όσες φορές κι αν προσπάθησα, με παρακολούθηση βίντεο η μελέτη σε sites που εξηγούν.

Μακάρι να ειχα έναν φίλο κοντά, που να ασχολούταν μ αυτά και να μου έφτιαχνε και τα δικά μου οποτε τον χρειαζόμουν...

Το παράπονο μου.... :(
στείλε μου pm να τα πούμε
 
Θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια τον φίλο Πανο tzehos, για την υπομονή του και την βοήθεια του ώστε να κατεβάσω στο psp έναν sega megadrive emulator..

Σήμερα προσπάθησα βέβαια να κατεβάσω κι έναν arcade, αλλα φυσικά δε τα κατάφερα (μιλάμε για άσχετος, όχι αστεία, δε νομίζω να υπάρχει σ'αυτο το φόρουμ πιο ανίδεος απο μένα)..αλήθεια!

Πανοοοοοοο!!!! Χαχα!!! :p
 
Πίσω
Μπλουζα