PSP παιχνίδια στην ελληνική γλώσσα

Retropolis Greece

Retro Member
Joined
7 Ιουλ 2009
Μηνύματα
380
Αντιδράσεις
270
Γνωρίζετε μήπως ποια παιχνίδια υπάρχουν στο psp που να υποστηρίζουν την ελληνική γλώσσα να κάνουμε έναν κατάλογο;

Εγώ ξέρω μόνο τα pes2013 και Φινέας και Φερμπ.
 
Τη Παρασκευη τσιμπησα το Τζερονιμο Στιλτον 2 για τα πιτσιρικια. Πληρως Ελληνικο. Πολυ αξιολογη αγορα για παιδια.

Το Φινεας και Φερμπ εχει μονο Ελληνικους υποτιτλους.

Νομιζω οτι εχει βγει και το Buzz. Kαι τερμα οι εξελληνισμενοι τιτλοι για PSP...

Γενικα και ανεξαρτητου πλατφορμας, η Ελληνικη γλωσσα ειναι απουσα απο τα videogames. Εδω φαινεται η πληρης ανεπαρκεια ολων των Ελληνικων αντιπροσωπειων γυρω απο το ζητημα.

Ειναι κριμα να μην μπορουν τα παιδια κατω των 6 στην Ελλαδα να εχουν προσβαση σε παιχνιδια μορφωτικου χαρακτηρα που συνδυαζουν διασκεδαση και εκπαιδευτικο περιεχομενο.
 
Στο Pro Evolution είναι στα Ελληνικά και οι εκδόσεις του 2011 και 2012.

Επίσης υπάρχει το Motorstorm-Arctic Edge και το Ratatouille.
 
Το Ratatouille εχει Ελληνικους υποτιτλους ή και Ελληνικη ομιλια?
 
Δεν το ξέρω, απλά το βρήκα στους καταλόγους με dumps των No-Intro μαρκαρισμένο ως Ratatouille (Greece) (v1.01)...εγώ έχω original μόνο το Motorstorm και δεν επιδίδομαι σε downloading PSP warez.

Με λίγο ακόμα ψάξιμο σήμερα βρήκα στον ίδιο κατάλογο και τα: (El=Ελληνικά)

Psila Ston Ourano (Greece) :)

Fat Princess - Fistful of Cake (Europe) (En,Fr,De,Es,It,Pt,Ru,El)

Jungle Party (Europe) (En,Fr,De,Es,It,Nl,Pt,Sv,No,Da,Fi,Pl,Ru,El) (v1.01)
 
Παντως αν οι Ελληνικες αντιπροσωπειες στα handheld games που απευθυνονται σε παιδια, εξελληνιζανε ή παταγανε ποδι στο να εξελληνιστει το περιεχομενο (και οχι απλα υποτιτλους), θα ειχαμε πολυ λιγοτερη πειρατεια. Ραπανακια για την ορεξη και περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...

Το Τζερονιμο Στιλτον 2 το αγορασα original χωρις δευτερη σκεψη...
 
Πίσω
Μπλουζα