Psp σε TV !

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.884
Αντιδράσεις
3.874
Eχω ενα θεματακι με τα handheld μου να βγαζουν εικονα στην TV απο την μια χανουν τον προσανοτολισμο τους απο την αλλη εμενα με ενδιαφερει να μην χανω τα διαμαντακια των handhelds που καλιστα μπορουν να σταθουν στην μεγαλη οθονη οπως τα μεγαλα αδερφακια τους.


Βλεπε


GameBoy Player για Gamecube

Τελευταια μου ενασχοληση ηταν το Psp και τελευταιο αποκτημα ενα 2ο κομματι που αντικαταστησε το Phat μου ...το Slim με δυνατοτητα TV Out.


Συμπερασμα η απολυτη φορητη κονσολα για emus και οχι μονο με δυνατοτητα συνδεσης στην TV σου.


 


Προβολή συνημμένου 97275

 


Με ενα καλωδιακι component παιζεις oλα σου τα PSP games με μικρο μειονεκτημα τα borders που βγαζει τριγυρω κατι που λυνεται με την ρυθμιση ZOOM της TV σου.Tι αλλο μπορεις να κανεις με το μαγικο μηχανακι της Σονυ...να παιξεις ολα τα PSONE παιχνιδια
σε full screen αυτα!! κατι που μπορεις να κανεις με παρα πολλους τροπους αλλα με ενα μηχανακι τοσο μικρο,φορητο και στην big screen ΤV σου οχι,υπολοιπα emus πολλους emus απο GBA μεχρι N64 μεχρι οτι φανταστεις ,τα ξερετε.


Πολυ ικανοποιημενος με την αγορα μου το μηχανακι ειναι βολικοτατο σε ολα,ουτε καλωδια ,πριζες ,ρυθμισεις τιποτα.



Χωρια τις ταινιες ,τις φωτο και ολα τα Multimedia του psp σου.



Αν δε αποφασισεις να τα σκασεις και σε PSP Go το συγκεκριμενο εχει και bluetooth δυνατοτητα με συνδεση και του dualshock σου,μιλαμε για DS3>PSPGO>TV!



Εν τελει τι να σου πει και το Vita ΤV...το 90% και πολλα παραπανω το κανεις με ενα psp των 50 ευρω..
 
Νομίζω ότι το PSP Lite πραγματικά ήταν το καλύτερο από τα 3 της σειράς 1000, 2000, 3000. Το αγόρασα το 2007 με 3 παιχνίδια. Αρχικά με χαλούσε πολύ η διάρκεια μπαταρίας καθώς δούλευα μόνο UMD και η μπαταρία ξελιγωνόταν μέσα σε 3,5 ώρες. Το άφησα στην άκρη μέχρι που ανακάλυψα την Pandora. Όπως είπες κι εσύ ότι καλύτερο για emulators. Από τότε το έχω λιώσει. Υπάρχουν βέβαια κάποια roms που δεν τα παίζει αλλά εντάξει το ξεπερνάμε. Το καλώδιο το πήρα κι εγώ και προαπαιτείται τηλεόραση με progressive scan. Το καλώδιο το βρήκα σε πασίγνωστη αλυσίδα ηλεκτρονικών με 19,90 αλλά το αγόρασα από ebay με 1,99£ και δωρεάν μεταφορικά από Κίνα(!!!). Νομίζω ότι αξίζει και με το παραπάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχεις psone,psp,gba ,nes,md,ms,gg,gb,n64 στην Tv και σε φορητη μορφη ταυτοχρονα! Δεν χρειαζεσαι κατι αλλο :)
 
Συμφωνώ απόλυτα ;) :D
 
Εγώ πάλι έχω πρόβλημα στο να παίξω τα παιχνίδια του psone στην TV! Φταίει το παιχνίδι ή κάτι άλλο?
 
Οι psn εκδοσεις δουλευουν κανονικα για τα αλλα δεν ξερω , δεν εχω δοκιμασει...
 
Για να πω την αληθειια με το psp δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα αν και ομολογουμενος εβγαλε πολλες δεκαδες αξιολογους τιτλους πολυ καλυτερους σε ολους τους τομεις απο τα τοτε ds (ολα τα μοντελα ) που παιζαν στο ανταγωνισμο τοτε .Ασχολουμαι παρολα αυτα παρα πολυ με το psvita το οποιο απο φορητη παιχνιδομηχανη στην αρχη που το απεκτησα εξελιχθηκε σε mini tablet για εμενα αφου το εχω μαζι μου πολλες φορες οταν ειμαι εξω κυριως για fb skype net browsing κτλ.Οσον αφορα την συνδεση του psp στην τηλεοραση δεν θα μου τραβουσε το ενδιαφερον ..Θα προτιμουσα psvita tv που ειναι και πιο φρεσκαδουρα
 
Kambia είπε:
Εγώ πάλι έχω πρόβλημα στο να παίξω τα παιχνίδια του psone στην TV! Φταίει το παιχνίδι ή κάτι άλλο?
Xμμ εμενα τα παιζει ολα κανονικα ,σου δειχνει τιποτα περιεργο η δεν παιζουν καθολου?
 
Μαύρη οθόνη. Άλλες φορές πάλι πάει να αρχίσει το παιχνίδι και πάλι μαυρίζουν τα πάντα. Βασικά πρέπει να δοκιμάσω και άλλα παιχνίδια γιατί μέχρι στιγμής στο Silent Hill μου το έχει κάνει. ----> Λογικά φταίει το παιχνίδι
 
Koιτα να δεις,αν στο κανει και στο psp την μαυρη οθονη τοτε φταιει το παιχνιδι,αν στο κανει μονο στην TV και παιζει στο PSP τοτε θα φταιει κατι αλλο,απο ρυθμισεις καλωδια,τηλεοραση,θα δουμε.
 
Με το FuSa plugin, πέρνεις full screen mode απο το psp στην tv, χωρίς να χρειάζεσαι να κάνεις Zoom και τέτοια. Έτσι υπόσχεται τουλάχιστον, εγώ δεν το δοκίμασα.
 
Πίσω
Μπλουζα