Raine 0.43.4

ambu_dare

RetroMasteR
Joined
19 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.278
Αντιδράσεις
54
Για όποιους παρακολουθούν και την "εναλλακτική σκηνή" των emulators, τα νέα είναι ευχάριστα αφού κυκλοφόρησε η νέα έκδοση του Raine που αριθμεί στον "αριθμό πλαισίου" 0.43.4.

Δυστυχώς την ώρα που γράφονταν αυτές οι γραμμές, η επίσημη ιστοσελίδα του Raine είχε πέσει, πάντως όσοι επιθυμούν να κατεβάσουν τα απαραίτητα, μπορούν να κάνουν μία βολτίτσα από τον [edit] tracker [edit]

Τον emulator μπορείτε θα τον βρείτε και εδώ.

Επίσης μην ξεχνάτε ότι εδώ και καιρό κυκλοφορεί και η νέα έκδοση του WinKawaks 1.56...

Όλες τις Roms του να μπορούσαμε να βρούμε, θα ήταν καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο που μου τι δινει ειναι οτι καθε arcade emulator θελει δικα του dump!!

Θελεις δηλαδη ενα σκασμο GB για το MAME,αλλον ενα για το FBA και αλλο για το Raine για "κοινα" games.

Και καλα στο PC που μπορεισ να βαλεις οσους δισκους θελεις...στο ΧΒΟΧ εχω ενα 200ari και το MAME και το FBA μου τρωνε πολυτιμο χωρο,τι στιγμη που τα roms του FBA ειναι υποσυνολο αυτων του MAME!
 
Έλα μωρέ πως κάνεις έτσι για 1,28 GB... ;)

Πάντως ένας μεγάλος αριθμός (πλειοψηφία) των roms γίνονται με rebuild από τις αντίστοιχες του ΜΑΜΕ.

Η αλήθεια είναι ότι καθαρά μόνο για να υπάρχει τον μαζεύω τον Raine, καθώς ασχολούμαι κυρίως με το ΜΑΜΕ και μετά με τον Winkawaks, λιγότερο με τον Nebula.

Anyway if you want it just say so.
 
:)

To Raine ειναι μαζεμενο οσο αφορα τα GB

Το FBA ειναι ανεξελεγκτο!!!! :)
 
Επίσης μην ξεχνάτε ότι εδώ και καιρό κυκλοφορεί και η νέα έκδοση του WinKawaks 1.56...Όλες τις Roms του να μπορούσαμε να βρούμε, θα ήταν καλά.
..δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα :D
 
Μου λείπουν 2 - 3 roms στην έκδοση 1,56 για να είμαι fully updated. Στα γνωστά "μαγαζιά" δεν κυκλοφορούν αλλά ούτε στον φίλο Γούγλη. Από ΜΑΜΕ, Νebula, Raine δεν κολλάνε τα CRCs.

Τις έχεις;
 
ambu αυτα που εχεις στο συνολο ποσα DVD ειναι!
 
1 dvd ειναι akmaka αλλα τι dvd !! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα