Rally Handheld [need info] ;;;

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.879
Αντιδράσεις
3.849
Eιδα το παρακατω απο αγγελια μελους στο site εδω και εφαγα φλασακι,πρεπει να το ειχα κατα 99% ,απο οτι περιγραφεται ειναι τυπου Rally,οτι αλλη πληροφορια ευπροσδεκτη!!

 


attachment.php
 
Πρέπει να ήταν ραλλυ τύπου φόρμουλας μιας και το θυμάμαι και εγω σε φίλους που πήγαινα και παίζαμε μαζί ηλεκρονικα χειρός!

Εκτος απο τα nintendo G&W και τις αλλες γνωστές μαρκες υπήρχαν και αυτα τα ηλεκτρονικά και θυμάμαι οτι της συγκεκριμένης εταιριας

έγραφαν ολα πάνω GAME και θυμάμαι οτι ηταν Ιαπωνικές προέλευσης.

Θυμαμαι ενα κιτρινου χρωματος και τέτοιου τύπου με υποβρύχια και πρέπει να ήταν της ιδιας εταιρίας γιατι έγραφε αυτο το GAME πανψ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιας και η αγγελία είναι δική μου, το μόνο που θυμάμαι είναι οτι αυτού του τύπου τα handhelds ήταν δημοφιλή πριν απο μια εικοσαετία, είχα 2-3 σίγουρα τα οποία δυστυχώς έχασα σε μετακόμιση. Το συγκεκριμένο είναι αγορασμένο απο εξωτερικό. Δεν αναγράφεται πάντως τίποτα άλλο πάνω του που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν πληροφορία.
 
To σχημα και χρωμα μονο κοβω κεφαλι οτι το'χα,πολυ χαρακτηριστικο....σαν διαστημοπλοιο,αφου λες οτι υπηρχαν και αλλα ετσι ισως να μην ηταν formula η οποια δεν μου θυμιζει και πολλα.


Πρεπει να ηταν σχετικα φτηνα και αγνωστης εταιριας και οχι πολυ παλια ,ισως τελη 80ς ,αρχες 90ς!



Αnyway thnx Circl!


 





Edit:Thxn asemnos το φοβομουν οτι ανευ μαρκας και λοιπων πληροφοριων..
 
Ίδιο με αυτό το οποίο είναι Basket
attachment.php


Και γω δεν έχω περισσότερες πληροφορίες για αυτό. Θυμάμαι οτι μου το έκανε δώρο η μάνα μου στα τέλη του 80 και σε γενικές γραμμές ήταν φτηνό.
 
Παιδιά μπορεί να είναι μπούρδα αυτό που θα πω, αλλά γιατί δεν ξεβιδώνει κάποιος ένα να δούμε εάν γραφεί κάτι στη πλακέτα μέσα.
 
Κατάλαβα...

Απο περιέργεια με έχει πιάσει και μένα να βρεθούν κάποια στοιχειά, ισως κάποιος που να εχει την συσκευασία απο τα μελή μας..να μπορεί να βοηθήσει..
 
Σίγουρα είχα κι εγώ ένα ραλάκι που έμοιαζε πολύ με το παραπάνω. Μου το είχαν κάνει δώρο κάτι συγγενείς του θείου μου και τρελάθηκα όταν το είδα. Βλέπεις ήταν κάτι προόγνωρο για μένα τότε...
 
Πίσω
Μπλουζα